Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan gyermek nevelésével...

Van olyan gyermek nevelésével kapcsolatos könyv, szerző, akit szívesen ajánlanál? Gyakorlati tanácsokkal is ellátott, amelyek beváltak és a te elveiddel egyezőek?

Figyelt kérdés
2016. aug. 15. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Vekerdy (Jól szeretni), Ranschburg (szülők könyve), a magyarok közül.


Értékes könyvek még:


Egyszerűbb gyermekkor - Hogyan neveljünk nyugodtabb, boldogabb, magabiztosabb gyerekeket? - Kim John Payne


Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje - Elaine Mazlish, Adele Faber


A Suttogó és a Szuperdada sorozatokat betiltatnám. Nem kutyát idomítunk, gyereket nevelünk. Nekünk alapvető a tisztelet a gyerek felé, és ezekben ezt nem találtam meg.

2016. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Inkább elmélet, de nekem sokat segített, hogy objektív leírást olvashattam és így megértettem a psziché működését adott életkorokban:

Mérei-Binét: Gyermeklélektan


Könnyebb volt úgy kezelni a konkrét helyzeteket is, hogy a miértet láttam mögötte.

2016. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem ez szerint neveltem, mert már 3 éves volt a fiam, amikor a kezembe került, de bátran ajánlom:

Dr. Ranschburg Jenő: Szülők könyve

Nagyon jó tanácsai vannak, nagyon jó a könyv. Sok mindent úgy csináltam (ismeretlenül is), ahogy ő írja.


És még az benne a jó, hogy nem konkrét tanácsokat ad, hanem segít megérteni a gyerekedet, innentől tudni fogod, hogy a te gyerekednek mi a legjobb. Mert ugye minden gyerek más.

2016. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mérei messze legjobb az összestől.
2016. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A fentieken túl ötletadónak:

Anya, taníts engem (Deákné B. Katalin)

2016. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Méreiről még nem hallottam. Ranschburg akitől olvastam neten és nagyon közel van az én gondolataimhoz
2016. aug. 15. 16:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A beszélj úgy, hogy érdekelje.... azért nagyon jó, mert egészen kicsi kortól kamaszkorig hasznosak a tanácsai, sőt megkockáztatom, még párkapcsolatban is hasznosítható.

Nem annyira a nevelésről szól, inkább a kommunikációról, bár az meg elég alapja a nevelésnek.

2016. aug. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem került még említésre a Varázsos évek Selma H. Fraibergtől.

Nem mai darab, de örök érvényű, fantasztikusan megfigyelte, hogy milyen egy baba/gyerek, és hogyan "működik", és mindig újra ki is adják.

Nagyon olvasmányos és vicces is, mindenkivel elolvastatnám, mielőtt gyereke születik.

Néha még az "aha effektus" kapcsán bevillannak saját gyermekkori élmények is.

2016. aug. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Amikor a jelenleg 6 éves fiam baba volt, mindenki a Suttogót, a Szuperdadát meg az Aludj jól gyermekem!-et ajánlotta, én már akkor is rosszul voltam tőlük. Nagyon örülök, hogy úgy látszik, kezdenek kimenni a divatból. :)

Én is Ranschburgot szeretem, pont azért, amit előttem említettek: józan, szeretetteljes, és nem egy mindenkire érvényes használati utasítást akar adni, inkább a gyermeki lélek rejtelmeiről ír. Az Egyszerűbb gyermekkor is szuper, bár nekem egy kicsit amerikai.

2016. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a legtöbbet a Békés álom könnyek nélkül segített.
2016. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!