Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennél 1300-1600 Ft-al drágább...

Vennél 1300-1600 Ft-al drágábban tejitalt, vagy az utalványt elköltenéd fityinges alapélelmiszerekre?

Figyelt kérdés

Megérkezett a rendszeres gyermekvédelmi utalvány, 5800.- értékben. A DM nem fogadja el, ott pedig pontokkal 1300 Ft-al olcsóbban tudnám venni a tejitalt(1200g).az ABC -kben meg nincs ilyen kedvezmény, sőt magasabb is az ára.


De vonatkoztathatnám pelenkára is..a dm-ben 2500 ft-al kapnám olcsobban most pl a nagykiszereléses liberot..


Vagy az egészer krumplira meg tojásra "pazaroljam"?amiket amúgy is kiprésel az ember a szegénységben?


2016. aug. 24. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
A fiam Sosem ivott tejitalt és libero sem volt a popsiján, sőt, gyermekvédelmit se kapunk, mégis köszöni, jól van. Szerintem ezeken amúgyis lehet spórolni. Meg ne hogy már mi mondjuk meg mire költsd a pénzed :)
2016. aug. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Mi az, hogy fityinges alap-élelmiszerre? Kicsit bosszantó a kérdés a számomra. Vehetsz rajta húst is, sőt ruhát is (kínaikba is elfogadják nagyon sok helyen ahogy látom).
2016. aug. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Miért pazarlás, ha alapélelmiszerre költöd?

Egyébként nem vennél?

2016. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
2. vagyok. Én ha kapnék ilyet, húsra költeném, az a fagyasztóba elvan. Szerintem a tejital felesleges meg a Liberó is (annál olcsóbb és jó pelusok is vannak) . De ez csak az én magán véleményem.
2016. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Tejitalt sosem vettem a gyermekvédelmiből. Ruhákat, tanszereket vásároltam a gyerekek részére, valamint élelmiszert. Mindenkinek szíve-joga, hogy mire költi a gyermekvédelmi utalványt.
2016. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Nálad ez miért annyira fontos hogy az utalványt a kizárólag a gyereknek kellő dolgokra költsd?

Tehát ha kp-ból megveszed (olcsóbban) a tejitalt, meg a pelenkát, és a boltban utalványra a heti bevásárlást, az miért fáj neked???

Így is úgyis kiadnád mindkettőre a pénzt. Akkor nem mindegy melyiket fizeted utalvánnyal, melyiket kp-val???


Előzőeknek üzenem, fiam is sokáig ivott tejitalt (2 éves korig), és kizárólag a zöld Pampers vált be, hiába vannak "jobbak", én nem találtam, amit kipróbáltam mind rossz volt, tehát pénzkidobás. (bár én sosem kaptam gyerekvédelmi utalványt, mindent kp-val oldottam meg)


Miért kellene mást vennie, mint eddig?

2016. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Soha nem vennék tejet, tejitalt a gyermekemnek mikor köztudott hogy a kazein a rák egyik elsődleges előmozdítója!


A zöldség, tojás valóban inkább szolgálja az egészségét. Gyümölcs, teljes kiőrlésű gabona, növényi tejek, olajos magvak, ilyesmiket vennék.

2016. aug. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

nem kapunk erzsébet utalványt, de mondjuk a csp-vel tudok példálózni. fogalmam sincs mire költöm, mert megveszem a pelenkát a dm-ben, megveszem az élelmiszereket (mi az, hogy pityinges? tán a liszt és a rizs, kenyér meg mittudoménmilyen alap élelmiszerek nem kellenek a te konyhádba?)

mindent ami kell és nem nézem, hogy a csp-t pont pelusra költöm, a csedemet meg élelmiszerre, mi nem vagyunk külön kasszán a babával :D

2016. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sajnálok ennyit "kidobni" alapélelmiszerre.

A tejitalt a vitaminok miatt tartom fontosnak, mert mindig van bennem valami félsz hogy nem eszik vitamindusan a gyermekem(gyümölcsöket elutasítja, és nem egyszer tejbegríz a vacsora mert csak azt fogadja el több esetben)


A libero meg dm -es akcioval annyiba kerül, mint egy noname pelenka és az legalább szárazon is tartja.


A fagyasztó húsokkal való feltöltése, nem is rossz ötlet.

Vagy pl halkonzerv

Meg jöhetnek még ötletek és valahogx kipréselem a pelenkát stb, ahogy eddig..

2016. aug. 24. 13:03
 10/17 A kérdező kommentje:

3-as.pontosan. nem szoktam ilyenekre költeni.

Ha elfogy, veszek lisztet.kb 2 havonta..300 ft..így értettem hogy fityinges termékek.

2016. aug. 24. 13:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!