Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más anyának van megérzése...

Más anyának van megérzése vagy elképzelése mi lesz a gyermeke, ha nagy lesz? Ha kizárólag rajtad múlna, mi felé orientálnád mai szemmel?

Figyelt kérdés

Olyan érdekes, hogy vannak pillanatok amikor csak nézhetem őt, emlékszem nemrég még pici babaként szuszogott mellettem, most meg olyan hosszú, még fel sem fogom szinte(2 éves).

És néha átsuhan rajtam hogy nem is tudom ki lehet ő, minek/mivé született, milyen feladatai vannak a földön, hogyan teszi majd szebbé vagy tapasztaltabbá társadalmunkat, milyen ágon fog kibontakozni és megmutatni önmagát.

Tudom, hogy ezt a személyiségi, tanulási fejlődést millio dolog, inger, környezet, stb befolyásolja, szóval nagyon komplex, de átsuhan rajtam a kérdés, mivel mi elég "univerzálisak"vagyunk pl többféle pályán is mozgunk, így a gyermek nincs "kötve".pl egy genetikus gyereke nagy eséllyel szintén genetikát fog tanulni, viszont nálunk nincs ilyen "korlát", azaz BÁRMI lehet belőle jelen pillanatban.


Szóval egyik, hogy olyan érdekes, hogy nemhogy megérzésem nincs, de a gyermekem elképzelni sem tudom semminek. amikor nagyon törtem az agyam, már (az éjszakai fáradtságtol gondolom)oda lyukadtam ki, ő egy angyal és csodákat, szeretetet fog hozni mindenhova. Szóval reálisan nem tudok gondolkodni.olyan hihetetlen számomra.


Másik ha kizárólag rajtad múlna(tudom ez létezhetetlen, de most tegyük fel) merre motiválnád? Humán, reál irányba, anyagiasságra, jószívűségre vagy karrierizmusra, esetleg képzettségeit tekintve milyen életutat, pályát szánnál neki mai szemmel, azaz jelenlegi gazdasági helyzetünket, megélhetési statisztikákat, vagy akár hivatástudatodat, vagy ideáljaidat tekintve


2016. aug. 26. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Van egy ősi szanszkrit mondás: "Ha szereted a gyereked engeded, hogy a sajátútját járja" (sajátút = svadharma)

Eszerint neveltünk - már nem "hosszúak", hanem magasak a gyerekeink.:)) És jól tettük. Megadtunk mindent a tanuláshoz - zenét, nyelvet tanultak külön is, ez nem volt könnyű, nagyon nem, de a választást rájuk kell bízni. Mert hiába tűnik "jó pályának, jó anyagi feltételekkel, karrierrel" - ha nem az ő útja, akkor nagyon fog szenvedni, bele is betegszik És akkor mit ér? Egy gondolkodó mondta: a sajátúton még elbukni is nemesebb, mint más útján magasabbra jutni. " csodákat, szeretetet " azt hoztak, igen, az volt az aranykor, mikor kicsik voltak, csupa ragyogás a képzeletük, ahogy beszélni kezdenek, a tiszta szeretetük. Ezt meg kell tartani... ezt úgy lehet, hogy mi, akik körülvesszük őket, mi is ilyenek vagyunk, felnőttek.

2016. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Mivel engem soha nem terelgettek semerre,soha nem kérdezték meg mit akarok,sőt nem mondták el,hogy amit akarok,az miért nem jó (pedig kellett volna) így én időnként le fogok ülni a lányommal,hogy megbeszéljük hol áll jelenleg,mik a tervei,és hogyan tovább.Szeretném ha "életképes" szakmát szeretne.

Amit én látok rajta (5 éves) hogy úgy kötöz mint aki előző életében ápolónő volt (nem tudom honnan szedte) szociálisan nagyon érzékeny,és lelkes állatvédő.Így ezeken a pályákon képzelem el jelenleg,de ha informatikus akar lenni vagy tanító nő akkor áldásom arra is :)

2016. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Én nagyon szeretném, ha vízilabdázó lenne, de legalábbis ha a sport fontos része lenne az életének. Annyi már most látszik, hogy hihetetlenül okos, logikás, ravasz, igazából nekem teljesen mindegy mivel fog foglalkozni, csak ne rosszra használja az eszét. Meg persze szeresse amit csinál.
2016. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Az én anyám biztosan nem érezhette, mert amikor megszülettem, még nem is létezett ez a szakma.
2016. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Gyermekemnek erősségeit, gyengeségeit sem látom még.

Ha humánoldalról játszok vele, meséket olvasok, mondókázunk, mozgásokat gyakorlunk ill tornázgatunk, vagy logikai oldalról ha pl elgondolkodtatom, vagy gyűjtünk, csoportosítunk, mindenre nyitott, mindenre motiválható és mindig az megy jobban, és azt szereti jobban a sikerélmények miatt, amivel többet foglalkozunk.

Pl ha egy hétig a tornázás v játszótetezés a téma, akkor önálló játékai otthon(amikor én nem szolok semmibe pl konyhában vagyok) az ugrálos csacsi, gördeszka, roller, ha egy hétig rajzolunk, gyurmázunk, festünk, akkor meg azokra van rákkattanva.


Semmiben nem szélsőséges. Ahogy jókedvű szokott lenni, úgy rosszkedvű is, (ha fáradt), vagy vannak csínytalanságai, de segítőkész is, ha dícsérgetik, szégyenlős, viszont nagyon barátkozós, gyerekek után rohangálós.


Babakorában a teszt szerint mintababa volt.(pl óramű pontosan kelt evett és aludt, leszámítva pár zűrösebb napot, vagy elvolt mások kezében is stb)


De ha nem is konkrét végzettséget, de legalább valami irányt, olyan jó lenne elképzelni legalább.

Pl kereskedelem vagy szociális v hatósági vagy közszolgálatos állami, akármilyen területet

2016. aug. 26. 22:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Ennyi idős a lányom és abban biztos vagyok, hogy bármilyen álma lesz, támogatni fogom.

Ez alól csak a nagyon elszállt célok képeznek kivételt (pl. én sokáig musicalszínész akartam lenni, aztán a szüleim finoman leültek beszélni velem, hogy szeretnek és támogatnak, de még a Süss fel napot is hamisan éneklem, szóval ne erőltessem).


Tehát, ha valamiben kiemelkedően béna és olyan pályára menne, akkor finoman lebeszélném. De itt kifejezetten veleszületett készségekről van szó. Ami fejleszthető, tanulható, abban nem gátolom. Ha szociális munkásként lesz boldog, akkor abban, ha kukásként, akkor abban, ha szívsebészként, akkor meg abban.

Szeresse csinálni, ennyi a lényeg.


Két dolog lesz, amiben "tolni" fogom: sport (NEM élsport, de mozogjon az egészsége miatt, BÁRMILYEN sportágban a kocogástól a kick-box-on át a balettig), illetve a nyelvek.


Pályát nem szánok neki konkrétan. Azt majd ő megtalálja magának.

2016. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém már nagyobb (6 éves), de már 3,5-4 éves kora körül látszott, hogy pl előadóművész nem lesz belőle, mert nem az a típus. Én se bántam volna, ha vizilabdázó lesz, az alkata tökéletes lenne hozzá, de a vizet annyira nem szereti :) Majd lesz más. A humán, reál, kézműves oldalon mi is terelgetjük a gyerekeket, most egyelőre annak a legnagyobb a valószínűsége, hogy reál oldal felé fog majd elindulni. Az is igaz, hogy mérnökcsaládba született, ez is meghatározó valamennyire. Én kiváncsian várom, mi lesz az a terület, ami majd a legjobban megfogja, nem akarjuk sehová sem erőltetni.
2016. aug. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmi divatos szakma felé, csak arra koncentrálok, mihez látok benne tehetséget.

Ezt úgy képzeld el, hogy cdak felajánlom nekik a lehetőséget, nem terelek, felhívom a figyelmet az erősségeikre.

Pl. a nagynak nagyon jó analizáló képessége van, jól meglátja az összefüggéseket, nagyon kitartó. Sokminden érdekli, de alapvetően humán. Kicsinek nagyon foglalkoztatta az emberi test, orvosi dolgok. Ezt egy ideje elvetette, elzárkózik, most a pszichológia vonzza, ami szerintem is jó választás neki.

A kicsi gyors felfogású, és mindig van egy új nézőpontja, ami másnak nincs. Nagyon lusta, ha feladatról van szó, de bármeddig foglalkoztatja magát a számára kedves feladattal, még ha nehéz is. Szóval neki valami olyan kéne, ami ad akkora szabadságot, hogy a maga ura lehet, és elmélyülhet benne, és kutatjat, lehet kreatív. A kommunikációs készsége is kiváló.

2016. aug. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Jószívűségre, alapvető értékekre nevelem mindkettőt, ez ettől teljesen független.
2016. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2 évesen még ne akarj látni semmit, csak imádjad..:-)))


Persze megértelek, én is agyaltam már ezen soxor...A lányom most 6 éves, és most van egy nagy ugrás a személyiségében, nagyon látványos, érezhető...és most kezdek érezni dolgokat, hogy mi az amiben erős, de még én se tudok konkrétumot írni neked erről..:-)

nagyon szeretném, hogy boldog kiegyensúlyozott felnőtt lenne...arra szeretném ösztökélni, hogy nagyon fontos a pénz, mert mi alsó középosztályban vagyunk anyagilag, vergődünk azért rendesen...de életünk során nem irányíthatja a pénz a cselekedeteinket.

Ha erkölcsi dolgokról van szó, akkor pedig semmiképp.

Hogy mindig találja meg az arany középutat, maradjon ember, de azért mindig magának ő legyen a legfontosabb, Mert ha ő boldog, akkor a körülötte levők is azok lesznek..

2016. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!