Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van hirtelen változás 2 év...

Van hirtelen változás 2 év felett, vagy mitől lesz egyik napról a másikra passzív, sírós a gyermek az addigi szokásos teendők miatt? Mit ronthattam el?

Figyelt kérdés

változás nemigen történt.

pelenkázom, etetem, altatom, tartom a szokásos napirendet, szeretgetem, játszok vele, tonáztatgatom, néha viszem úszni, bölcsödés.


először a tornázásnál kezdte (kötött izomzat miatt amúgy), hogy az addig hatalmas örömmel, játékként megélt feladatokban passzív szerepet kezd betölteni.

aztán az úszásnál, a medencéből szó szerint ki sem lehetett szedni, mint aki azt hiszi egész életében utoljára van strandon, egész napokat kellett vízben lenni, már én nem bírtam..., mostanában sír...! és kivezet a medencéből, ráadásul zuhanyozni hogy menjünk haza.

pelenkázásnál már azt hittem, a hasa fáj, nem értettem ott is miért kezdi.

az evés, altatás még rendben van, de pl sír ha mesét akar nézni(nemigen tévéztetem, ritka amikor bekapcsolom neki), újabban nem is kéri, hanem követeli kínszenvedve..


szóval ha ezekben a háborúkban megnyugtatom és elül a vihar, minden a régi, de visszagondolva így esténként a nap eseményeire, az tűnik fel, hogy kezd általánosodni, a gyermekemben valami zajlik. szorong, vagy valami nem stimm. nagyon nem szeretném, ha sírásokból állna a napja.

vissza akarom kapni az örök pozitív, mosolygós, mindenre nyitott, nagy kanállal életet habzsolós, eleven gyermekem.


2016. szept. 29. 22:33
 1/3 A kérdező kommentje:

egészen pontosan 28 hónapos ha számít valamit


valakinek tapasztalata?

2016. szept. 29. 22:34
 2/3 A kérdező kommentje:
(de gyakorolja a szobatisztaságot, és önállóan eszik pl bölcsiben, csak én szeretem még sokszor etetni)
2016. szept. 29. 22:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Dackorszak. Sorstárs vagyok, kitartás!
2016. szept. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!