Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hátsó nagyőrlők okozhatják...

Hátsó nagyőrlők okozhatják ezt? Másnál milyen tünetekkel járt?

Figyelt kérdés

A lányunk most lesz 2 éves. 16 foga van már kinn, amikkel szinte semmi tünet nem volt kibújáskor.

Már hetek óta a szájában az ujja, pedig soha nem csinálta ezt. Illetve a cumi is a benn figyel elég sűrűn, pedig már hónapok óta csak az elalváshoz használta.

Tegnap este szinte sikítva ébredt kb 2 óra alvás után, dobálta magát az ágyban. Aztán sikerült megnyugtatni, de nem volt olyan nyugodt alvása, mint szokott. Sokszor felsírt. Nem tudtam mire vélni, így egész éjjel mellette (nem)aludtam, halvány fénnyel (gondoltam, hátha nagyon sötét van) és 1-2 alkalommal bekentem a kis ínyét.

Mára folyik az orra és picit tüsszög. Doki szerint nem kell semmi, tiszta a tüdeje, szóval pici nátha. De most a délutáni alvás közben is ugyanígy felriadt. Most is bekentem az ínyét dologellel, így most alszik.


Szerintetek lehet ez a viselkedés a fogtól?



2016. okt. 4. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Ha elmúlik a náthája és abbamarad a sírás akkor nem a foga volt a ludas.
2016. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25 hónapos a fiam, es soha nem volt a szájában a rágóka, de most egyfolytában rágja, es a cumit is vadássza mindig. Az utolsó előtti rágófogai hiányoznak, szerintem azok jönnek nála ki. Alvassal nincs gond, vagy legalábbis annyi, mint máskor, de többször rakta oda a kezem a szájához, es előfordult, hogy jatek közben odakapott a szájahoz es elsírta magát. Bekenni nem tudom, mert köpködni kezd es öklendezni a géltől.
2016. okt. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szrtem simán leht a fogtól...ilyen sikítós ébredés nálunk mindig attól volt..ilyenkor én adtam neki nurofent, ne szenvedjen..a dologél csak épphogy vmi kis tűzoltásra jó..2-3 nap alváshoz nyugodtan adhatod, hogy ki tudja pihenni magát...

a nátha is ilyenkor a fogtól szokott lenni, mert legyengül az immunrendszer...nyomjál napi 2x200mg c-vitamint neki.


kitartást

2016. okt. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem most ez olyan új szitu, mert mint írtam a többi fognál nem volt ilyen.

2016. okt. 4. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!