Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kancsalsag ellen szemuveg. Kb...

Kancsalsag ellen szemuveg. Kb mennyi?

Figyelt kérdés

Nov 9 en megyek veluk a szemeszetre egy masik szemesz megnezte a gyerekeket mindketto kancsalit felkeszulok h szemuveg kell nekik

Kb milyen arba mozog? 2es 3 eves gyerekek


2016. okt. 9. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Nem is értem a kérdést. Nincs spec kancsalszemüveg.

Tompalàtàsuk is van? A szemük rossz is?


Ha nincs akkor csak le fogjàk ragasztani a jó szemüket max 1 hétig, aztàn kontroll, utàna pedig majd időszakosan ugyanez.

Ha a szemük is rossz akkor kell szemüveg ami ugyanìgy le lesz ragasztva. A szemüveg àra pedig a lencsétől és a vàlasztott kerettől függ. Kb5-8000Ft-tól a csillagos ég a hatàr.


Ja és az sem mindegy,milyen tìpusú kancsalsàgról beszélünk.


Szóval igen jó lenne, ha pontos infot adnàl mert ez ìgy kb semmi,amit leìrtàl.

2016. okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Szia


Az én nagyobbik fiam kancsal. Már a 3. szemüvegnél tartunk. Ő most 8 éves és 4 évesen kapott szemüveget. Mivel ovis volt, Miraflexet vettem neki, az még félbe is hajtható olyan jó kis keret. Műanyag lencsévele persze. Ez akkortájt 15ezer ft volt.

Azóta már rendes keretű szemüvege van, műanyag lencsével. 15ezer körüli ez is. Igazából a keretet kell megfizetni. Nem érdemes a legolcsóbbat választani. De egy rendes optikus segít majd :)

A lényeg hogy egész nap hordani kell. Az én fiam kancsalsága szépen javul és ez a lényeg.

2016. okt. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Engem is nagyon érdekelne, hogy a kancsalsagot ugyan milyen szemüveggel lehet kezelni....
2016. okt. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha cilinderes szemüveg kell neki (lányomnak is az kell, meg az apjának is, sőt az én anyukámnak is), mert szemtengely-ferdülése van, akkor legalább 50.000 Ft a lencse, főleg ha nem szódásüveg vastagságút szeretnél neki.

Ha "sima" kancsalság, és "csak" sima szemüveg kell neki, az jóval olcsóbb.

2016. okt. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Erdemes figyelni az akciokat visio expresszben, ofoterben, kisebb optikakban. Lencsere/keretre lehet akar 50% kedvezmeny is. 30ezerbol ha kijon egy komplett szemuveg, mondjuk tokkal, torlovel, az mar nagyon jo. Ha spec lencse kell pl cilinderes szemre vagy extra reteg kell ra vagy vekonyittatni kell, at mind pluszkoltseg.
2016. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom másfél évesen kapott szemüveget, szintén kancsalság miatt. Az első szemüvege puha műanyag volt, talán 20000 ft, a következő már fém keretes, 30000 ft körül. Azóta lett egy harmadik is, ennek a kerete is sokba került, de lencsével együtt akciósan vettük. Ahogy az előttem hozzászólók már leírták, a vékonyított lencse kb. duplája árban a simának, attól függ érdemes-e ezt választani,hogy milyen dioptriát kapnak. Valószínű cilinder is kell, hiszen ez állítja jó irányba a szemtengelyt, ami szintén plusz költség, és a karcvédelem, páramentes réteg is. Érdemes több helyen megnézni, sokat lehet vele spórolni. Október a látás hónapja,ilyenkor szoktak lenni akciók.
2016. okt. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!