Mi az a sószoba?

Figyelt kérdés
2008. okt. 4. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. A sószoba az egy olyan szoba, aminek a fala sóból készült téglával van kirakva, meg tele van sótégla halmokkal. Mindig egy hőmérséklet van bent (16, vagy 18 fok, úgy emlékszem) és egy páratartalom, amelyben a só meglelelően kipárolog a legegőben, ami nagyon hasznos asztmánál és hasonlóknál. Én is jártam rendszeresen. Lényegében a sóbarlangot utánozza le, ami pl Parajdon van Erdélyben. Ide is szoktak járni az asztmások.
2008. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.És ezt az óvodában,hogyan kell elképzelni?
2008. okt. 4. 16:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egy különálló szoba, bármilyen szobából átalakítható, ahol ki lehet alakítani a megfelelő hőmérsékletet és páratartalmat. Ilyenről még nem hallottam, és tüdőszanatóriumba jártam. Egy órát kell bent lenni, vannak asztalok, székek, lehet beszélgetni, kártyázni, ilyesmi. Gondolom az óvodában is ilyesmi lehet, csak a gyermekek igényeihez alakítva. Kinézetre, pedig olyan a szoba, mintha egy jégkunyhó belseje lenne (a sok sótömbtől), csak nem szabad a sóhoz nyulkálni. :-)
2008. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!