Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nehezen múló köhögés?

Nehezen múló köhögés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kisfiam 3,5 éves, és kb 1 hete elvittük orvoshoz, mert eléggé köhögött és tele volt az orra. Láza, hőemelkedése nem volt, de mivel oviba jár, nem akartam, hogy ha van valami, más gyerek elkapja.

A doki azt mondta, hogy nincs semmi baja, csupán megfázhatott, a torka nem gyulladt, nem beteg. Adott neki hörgőtágítót meg antibiotikumos orrcseppet. Szóval ennek már kb 1 hete, és még mindig köhög, és tele van az orra. Reggel/este kiszívjuk neki, és hát jön bőven.

Tudom, hogy ez nem orvostudakozó, csak meg szeretném kérdezni, hogy más is ezt tapasztalt már nehezebben múló köhögést ebben az őszi időszakban? kisebb korában úgy emlékszem, elmúltak ezek, pláne ha kapott is rá valamit.


2016. nov. 2. 07:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Ma megyünk sószobába, hátha az segít...
2016. nov. 2. 07:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen sajnos. Nálunk hetekig is tartott a köhögés, de az orvos semmi komolyabbat nem talált. A hátracsorgó váladéktól is köhöghet.
2016. nov. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam januárban kezdte az ovit. Január második felétől június közepéig folyamatosan köhögött. Pedig az immunrendszere már ovi előtt is fejlődött a nővérei által hazahozott betegségektől. Idén már valamivel jobb, bár most is köhög kb. egy hete. Köptetőt mindenképpen adj neki.
2016. nov. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Adok neki lándzsás utifű szirupot, és úgy hallom néha, amikor köhög, hogy felköhögvalamit, de még nem tudja kiköpni, és szerintem visszanyeli :(
2016. nov. 2. 08:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiam is ilyen, elég sokáig szokott köhögni akár egy nagyobb betegség után, de csak úgy szimplán is. A váladék lazítására van a Szinupret csepp, ez vény nélkül kapható és hatásos, a hörgő tágító az jó, fiam is kapott már, és adj neki köptetőt. Nálunk így kb 2 hét mire elmúlik a köhögés. Mellette kapja a cebiont, calcimuscot. Tavasszal annyira nehezen múlott a köhögése, hogy tüdőgondozóba akart küldeni a dokink mert asztmára gyanakodtak. Végül elmúlt a köhögés és nem mentünk tovább.
2016. nov. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is. Mióta közösségbe ját, gyakorlatilag kisebb nagyobb szünetekkel, de ősztől tavaszig köhög és folyik az orra. Én is, nemcsak ő. Semmi baja ezen kívül. Gyenge köhögésnél vagy száraz köhögésnél mézes hársfateát adok neki, erősebb hurutos köhögésre Ambroxolt.
2016. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!