Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért-korszakhoz gyakorlati...

Miért-korszakhoz gyakorlati útmutató?

Figyelt kérdés

Hirtelen ütött be a miért korszak. Épp kimérgelődtem magam az idegesítő gyógyszerreklámon, én lőn :)

Tegnap este nem akart elaludni, úgyhogy a következő párbeszéd zajlott le:

- Tessék aludni, már nagyon késő van.

- De miért?

- Mert már mindenki alszik. A házak, a fák, apu, a cicák, a barátnőd, a gondozónénik....

- De miért?

- Mert éjszaka sötét van és az éjszaka arra való, hogy aludjunk.

- De miért?

- Mert aki nem alszik most el, azt nem fogják holnap bölcsődébe engedni. (Épp azért nem aludt, mert este nyolckor akart bölcsibe indulni, úgy rángattuk le a kabátját, hogy talán mégse most.)

- De miért?


Itt már témát váltottam, mert kifogytam a válaszokból, illetve a helyzet is meglepett.

A továbbiakra bármilyen gyakorlati tanácsot szívesen fogadok, főleg amikor így beakad a tű és csak ismételgeti.


2016. nov. 14. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
A figyelemelterelésen és türelmes válaszadáson kívül nem sok minden válik be nálunk.
2016. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amikor már nem tudsz mit válaszolni, akkor mit csinálsz? Nem azért nem tudsz válaszolni, mert hiányzik az infó, hanem azért, mert olyan a kérdés, hogy nehéz "Azért, mert..." kezdetű választ adni.

Miért piros a labda? Mert ilyen színűre festették. De miért? - ilyenekre gondolok.

2016. nov. 14. 08:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak.
2016. nov. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fluimucil. :)


Viccet félretéve szerintem bár estére nagyon fárasztó, de nagyon cuki korszak :) annyit tudsz tenni, hogy válaszolsz és gyorsan lezárod a témát :)

Miért piros a labda? Mert a bácsinak, aki festette a piros tetszett. Na futás gyorsan aludni, mert késő van. Jóéjt.

2016. nov. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Visszakérdezek, hogy na szerinted miért?


Általában kiderül, hogy sok mindent nagyon is tudnak, csak kérdezgetnek. :-D Mert csak.

2016. nov. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem most már két gyermekem lépett be a miért-korszakba😃 a nagyobbam már ritkábban miértezik, de még ez is nagyon gyakori, a kisebbem viszont nagyon belehúzott.

Én speciel imádom a miérteket, biztosan azért, mert egyébként is nagyon jó beszélőkém van, valamint lenyűgöznek a gyermekeim: egy síró, majd gőgicsélő kisbabából két év alatt beszélő gyermek válik, ez csodálatos.

Szval jönnek a miértek, én pedig türelmesen válaszolgatok. Ha már ott tartok, hogy kezdek kifogyni a racionális válaszokból, mindig hozzáteszem, hogy "szerintem", ugyanis félrevezetni nem akarom, becsapni sem akarom Őket, és nem árt, ha tudják, hogy anya nem mindenható, vannak dolgok, amelyekre én sem tudom a választ. Ilyenkor nem egyszer leülünk a laptop elé, és ott, a szemük láttára rákeresek az adott témára. Legutóbb a csillagok, világűr téma fogott ki rajtam egy idő után, de a neten megtaláltam a válaszokat.

Ha pedig végképp kifogytam az ötletekből, annyit szoktam mondani, hogy: "Hát ez bizony jó kérdés!" Ezen együtt szoktunk nevetni, és ejtjük a témát.

2016. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszer a kolléganőm behozta az Irodában a kisfiát, majd kettesben kellett hagynia minket. Távolságtartóan méregetett, én kedvesen mosolyogtam. Akkor még nem volt saját gyermekem, nem is rohantam szórakoztatni. Épp fúrtak a szomszéd irodában, megkérdezte mi ez, én gyanútlanul válaszoltam, majd jött a demiért? arzenál. Egy bő 10perces kérdezz felelek kezdődött, már teljesen más vizekre eveztünk, direkt nem mondtam h csak mert, hiába nem volt rá semmi magyarázat, kíváncsi voltam meddig megy el. Az anyuka egy másik kollégával kinn hallgatták, addig tartott mindez míg ők nem bírták tovább nevetés nélkül. Szerintem neked kell lezárni a témát, ők a végtelenségig el tudnak menni :)
2016. nov. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem azzal van gond, hogy nem tudom a válaszokat, hanem néha olyat tudnék válaszolni, ami neki még magas. Két és fél éves, a "miért van sötét éjjel?" kérdésre szerintem túlzás lenne a Föld forgását és a Naprendszer működését kifejteni.

Vagy "miért folyik a víz?". A halmazállapotok se az ő korának valóak, hiába tudnám elmondani.


A testrészeknél is a csuklóval megrekedt, ha megkérdezzük, hogy hol van, elkezd csuklani és mutogat a szájába :D (Mondjuk az ő szemszögéből logikus válasz :))

2016. nov. 15. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!