Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyik nap azzal jött haza a...

Egyik nap azzal jött haza a kisgyerekem, hogy állatokat vittek be az óvódába, azokat nézték, simogatták, fogdoshatták stb. Nem kellett volna erről minket, szülőket is tájékoztatni (de inkább a beleegyezésünket kérni), hogy ilyen program lesz?

Figyelt kérdés
Volt kutya, macska és egzotikus állatok is.
2016. nov. 15. 20:42
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
72%

Idiota max. te vagy. A gyereked sem lennek.

Elso voltam.

2016. nov. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
75%

Ohh,istenkém!

Hát csaknem életveszélyes helyzetet idéztek elő az óvónők azzal,hogy egyébként a hétköznapi élet részét képező állatokat mertek az oviban mutogatni! Jelentsd fel őket! Majd megtanulják!

Persze,hogy fél a gyereked,gondolom kutyát is csak tvben lát,ott meg nem akkora,mint élőben!

Már az is baj,ha állatokat néznek...megáll az ember esze!

2016. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
75%
Tulelte a gyereked? Megharapta a kutya? Netan megnyalta? Es a kigyokkal mi a helyzet?
2016. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

20.58-as, mekkora butaságot írtál! Fogalmad sincs, hogy én hogy viszonyulok az állatokhoz, nem ismersz. De én ismerem a saját gyerekemet, és TUDOM, hogy ő fél pl. a kutyáktól. A kicsiktől is, a nagyoktól meg retteg, sírógörcsöt kap. És képzeld, én nem. Erről ennyit.


Nem, nem erőltették oda, de a látványát sem szereti, menekül a lehetőségétől is, és 30 főből nem ő volt az egyetlen... Viszont nem is maradhattak felügyelet nélkül egyedül a csoportszobában, odamenni kötelező volt.


Az allergiáról meg annyit, hogy igen, rá kellett írni a papírjára, hogy mire allergiás, de ne legyünk álszentek, senki nem fogja elővenni és egyesével megnézni, hogy XY nem allergiás-e a kutya-macska szőrre. Hacsak kifejezetten nem hangsúlyozza valaki, nem gondolnak rá. Talán ezért is kellett volna szólni előre...


(Sajnos az első napokban az is előfordult, hogy olyan ételt kapott (volna, ha nem szól), amit ő nem ehet. Igen, a becsöppenő 30 gyerek mindegyikéről nem tudta még mindkét óvónő és a dadus néni, hogy ő ezt pont nem, mert több és többféle ételallergiás gyerek is van a csoportban.)

2016. nov. 15. 21:09
 15/36 anonim ***** válasza:
75%

Persze, hogy fél a gyereked a kutyáktól, ha te azt sugárzod, hogy bizony félnie kell! Szerinted mi másért félne? Ezt nem ő találta ki, hanem te hoztad elő belőle.

"Nem, nem erőltették oda, de a látványát sem szereti" - Hogy tudod megoldani, hogy SOHA ne lásson kutyát? Gondolom, ha elmentek egy kutya mellett az utcán jó nagy drámát csapsz neki, hogy "jaj kicsim ott a kutya gyere gyorsan ide!"

2016. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
74%

Kepzeld, nekem harom gyerekem van tul az ovis koron.

Nalunk is eljartak egy csaladhoz lovat, kecsket, tehenet nezegetni:)

2016. nov. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
87%
16, van azért olyan is, hogy a gyerek fél a kutyától de nem az anyja miatt. 15 hónapos lányok van és 4 éves sztaffink. Nem egyszer találkoztam olyan szülővel és gyerekkel, hogy a gyerek amint meglátott minket bújt az anyja mögé, láttam hogy retteg, anyuka meg nyugtatta, hogy nem kell tőle félni, nem bánt, de látod pórázon van stb. Lehet egy korábbi rossz élmény vagy más is.
2016. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
74%

Jesszus. Nem bedobták a gyerekeket a jószágok közé, hanem valószínűleg beszéltek róla. Na és ha fél? Akkor mostmár ne menjen egy állat közelébe se? Azt meg nem hiszm, hogy több gyerek félt, elég nyámnyila csoport akkor. A mi 130 fős ovink összes gyereke támadt szinte minden állatot, olyan boldogok voltak. De ha egy szülő ilyen hisztis, a gyereke se lesz más.

Az én egyik fiam is tartott a kutyáktól. Bizony kivittem minden nap a mienkhez. Nem szerette, de nem sírt, megszokta. Mostmár ő megy oda minden barátságos kutyához.

2016. nov. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
69%
nem tudom elképzelni hogy egy ilyet titokban szervezett volna le az óvoda és még a gyerekekkel sem beszéltek előtte erről
2016. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
82%

Húúú,nem olvastam végig, de kedves kérdező, hogy képzelted el a gyakorlatban? Azon szülők gyermekei akik nem egyeztek bele a kisállatok simogatásába aznap nem viszik be a gyerekeiket, vagy másik csoportokban szétosztva várjákki a simogatással töltött időt, vagy kint ülnek az öltözőben? És utána a gyerekek közötti beszélgetés:

- Pistike, te miért nem simogattál nyuszit?

- Mert anyukám nem engedi, mert szerinte veszélyes.

- De a nyuszi nem veszélyes.

- Neeem?

Fúúúú remélem kicsit átgondolod...

Egyébként minden allergiáról tájékoztatnod kellett az intézményt. Nem tetted? Akkor bizony felelőtlen vagy.

2016. nov. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!