Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azzal állított haza a 8 éves...

Azzal állított haza a 8 éves fiam az iskolából, hogy tudja mi az a szex és el is mondta részletesen. Nem korai még ez?

Figyelt kérdés
Kérdezte hogy tényleg így van-e, mondtam hogy igen. Szerencsére nem nagyon boncolgatta a témát. Azt hittem ráérünk még ilyenekkel foglalkozni. Szerintetek normális dolog ez ilyen korban? A másik meg az hogy hol jön ki a baba. Mondtam hogy egy picit felvágják az anyuka hasát, és kiveszik. Erre azt mondta hogy én hazudok, mert a puncin jön ki. Azt hittem dobok egy hátast. Mi lesz még?
2010. ápr. 29. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos ez ilyen, én is alsós koromban tudtam meg:) és a gyerekek egyre korábban érnek... Kellene otthon valami normális felvilágosítást tartani, van erre pár jó könyv is, ha esetleg tőletek, szülőktől ezt nem veszi jó néven, akkor a kezébe adni egy témával foglalkozó könyvet, ami direkt gyerekeknek szól. Az iskolába lehet, hogy még fog durvább dolgokat is hallani, ezért minél előbb tisztába kell tenni ezt a dolgot.
2010. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Na bumm, én kb 6-7 évesen kérdeztem meg anyámtól, elmondta és onnantól kezdve nem jött szóba. Szerintem bezsélgess el vele, világosítsd fel, hívd fela figyelmét a veszélyekre és hogy neki ezzel még korai foglalkozni, mert mennyi felőlősségel jár, stb. Csak kíváncsi a gyerek, hát istenem.
2010. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj azzal, hogy tudja, hogy a puncin jön ki a baba. Őszintén kell vele beszélni mindenről, amire éppen kíváncsi az ő szavaival. Inkább Tőled tudja meg az igazságot, mint az iskolába halljon mindenféle hülyeséget. Legyél vele mindig őszinte!
2010. ápr. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ewngem öt évesen világosítottak fel. és egy héttel elkéstek, mert a szomszéd lány megtette hamarabb. a lényeg, hogy ha kérdez sose hazudj, mert látod, hogy milyen okosak és elveszted a bizalmukat. legyünk nyitottak, annak ellenére, hogy öt évesen tudtam hogy kell csak tizennyolc évesen kezdtem csinálni, szóval nem lesz baj belőle, ha tisztában van mindennel.


és lassan a hajnali merevedés és társai is aktuálisak lesznek, nem árt ha felkészítitek rá, hogy ne szégyenkezzen, ha ez bekövetkezik.

2010. máj. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de mégis mikor akartatok beszélni erről? Ha 8 éves, akkor kb. harmadikos nem? Negyedikben már lesz felvilágosító óra az iskolában, és szerintem egy gyereknek jobb, ha a szüleivel beszél erről először, akármilyen ciki is. Mondjuk szerintem fokozatosan kellett volna elmondani neki, de ahhoz már túl nagy. Én is már óvodában tudtam, még se lett belőlem se retardált, se k.rva. Hazudni se érdemes neki, mert egyszer úgyis megtudja, és akkor te leszel a hazug. Bocs, ha egy kicsit vádlón módon fejeztem ki magam.
2010. máj. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha már megtudta,nem lehet mit tenni. Különben azért kérdezte meg, mert kicsi különben cikis lenne neki. Különben ez nem a világvége! Ennél lesz rosszab is..... :)
2010. máj. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam hogy egyáltalán nem beszéltünk ilyenekről.Mindig elmondtam neki az ő szintjéhez mérten ha kérdezett ilyesmiket. De nem hinném hogy egy 8 éves gyereknek feltétlen tudnia kell arról hogy a felnőttek mit hova dugnak és mi az a g.ci.
2010. máj. 2. 15:24
 8/10 anonim ***** válasza:
tök mindegy mert akár korai akár nem, megtörtént.
2010. máj. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

azt nem tudodod megakadályozni, hogy a csúnya szavakat hallja a te feladatod, hogy megtanulja, hogy a testiségnek is van kultúrája, vannak olyan szavak, amik nem alacsonyodtak le argó szintre, és szépen is ki lehet fejezni a szeretkezést és körülményeit.


az meg, hogy mit hova dugnak, az a valóság ezt lehet szeretni vagy nem szeretni, de őt is így hozták össze és igen a szex, ha úgy vessszük mindig undorító, ha úgy tálalod, a szülőn (is) múlik, hogy a gyerek egy viszolyogtató malckodásnak tekinti, vagy egy szentségnek, amit a helyén tud kezelni és diszkréten kezelni. ha az oviból, isiből tájékozódik, akkor sajnos a primitív szülők primitív hozzáállásának is ki lesz téve, de ha te a ti igényszinteteken beavatod, akkor ez elkerülhető. amit tud ki nem verheted a fejéből, csak szépíteni tudod és megtanítani a gyereket, hogy hogyan lehet kultúráltan kifejezni az ezzel kapcsolatos gondolatait.

2010. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük a dolgokat, könnyebben ment mint gondoltam. Köszönöm a segítségeket!
2010. máj. 3. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!