Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen lehet elkezdeni...

Hány évesen lehet elkezdeni beszélgetni a halálról?

Figyelt kérdés

Már két nagyszülő is elment és

2 éven belül még egy nagypapa menni fog.


2010. máj. 1. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem akárhány évesen, csak más-más korban máshogy kell tálalni a dolgot. sajnos valahogy muszáj megmagyaráznod, hogy miért nem látja többet a nagyszüleit. :(
2010. máj. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lányom 4 éves!régóta foglalkoztatja a halál téma, mert elég sok a halottunk, és járunk a temetőbe sűrűn!sosem titkoltuk előle!És most novemberben meghalt az Édesanyám is, így még közelebb került a halál témájához!Mindent elmondtunk neki, persze úgy hogy ő is értse!A mennyországban van a szíve (nem érti mi az hogy a lelke, így a szívét mondtuk)A csillagok közül figyel minket, stb, de tudja hogy soha többet nem láthatja, nem érintheti, stb!Sokat beszél róla!És szerintem ez nagyon jó!
2010. máj. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2 éves volt a lányom mikor meghalt a nagyim, aki velünk lakott és akit nagyon szeretett.

Elmondtuk neki, hogy a dédi többé nem ébred fel, amit most lát, az csak az üres teste ami már túl öreg volt és túl fáradt. A dédi angyalka lett és odafentről figyel minket, vigyáz ránk. Kérdezgetett hogy hallja-e ha majd verset mond neki, stb... és megerősítettük benne, hogy mindig hallja akérmikor is szeretne neki elmondani dolgokat, és nyugodtan mondja, mert a dédi odafent örül neki és büszke rá stb...

Nagyon sokáig úgy emlegette hogy angyalka-dédi, napi rendszerességgel rajzolt neki, mesét/verset mondott, magában beszélgetett vele, ha vmi turpisságot csinált akkor mondta hogy az anygalka-dédi biztos nem örül stb... Aztán lazult a ragaszkodás (már 2,5 éve)

Apukám 5 hete ment el. Zökkenőmentesebben fogadta a dolgot, mert vele nem volt oylan szoros kapcsolatban, viszont sokkal több tényszerű részlet érdekelte a halállal kapcsolatban: mi lesz a testtel temetés után, mitől függ hogy ki mikor hal meg stb...

2010. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szeretem a karácsonyt, de az ajándékosztást szívesen átvenném Jézuskától.

Ennél valami racionálisabbra is szükség lenne.

2010. máj. 3. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!