Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Mit csinäljak? Vagy...

Segítség! Mit csinäljak? Vagy inkäbb mit csinälok rosszul?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kislänyom. Mindennel probälkoztam mär. Egyszerüen nem tudom lekötni semmivel 2 percnél toväbb. Rengeteg jätéka van. De kb minden jäték 2 percig ujdonsäg neki. Azt sem hagyja hogy én jätsszak neki. Pl. most olyanra gondolok hogy megmutatnäm neki hogy kell felöltöztetni a babät, vagy etetni, itatni. Vagy a babakonyhänyval jätszani. Fözöcskézni meg ilyenek. azt sem engedi hogy könyvböl olvassak neki. Kiveszi a kezemböl és eldobja vagy fel mäsodperc alatt ätlapozza és annyi. A mozgäs a mindene! Oviba is olyan szépen elvan. én meg semmivel nem tudom lekötni. Olyan rossz ez nekem. Van\volt valaki hasonló helyzetbe?

Välaszokat elöre is köszönöm!


2016. dec. 15. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez jellemző, olyat keres amit szeret. Írod hogy a mozgás a mindene. Akkor ilyen elfoglaltságot keres, vagy menjetek valami sportra, de nyugodtan ki lehet menni a parkba is Roller, futóbicikli, Fogócska, Játszótér, az nem indok hogy tél van megvan ruha.
2016. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze nem is kifogás a tél. Nem is írtam ilyet.Van rollere, futóbiciklije, meg egy 3kerekű biciklije is de kb 5 perc aztán azt is úgy kell vinnem kézben.


Ha sétálunk is nem engedi, hogy fogják a kezét. Előre szalad és megse hallja ha szólok neki. Meg lefekszik a járda kellős közepére és hisztizik. Ha próbálom vigasztalni annál idegesebb lesz.

2016. dec. 15. 10:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Hagyd egy kicsit magára, hidd el, feltalálja magát. Nem kell minden percben lekötni, sok anyuka azt hiszi, hogy egész nap szórakoztatni kell a gyereket.

Nálunk amúgy is az van, hogy ha a gyerek nem engedi hogy játsszunk vele akkor elmegyünk onnan, amit eldob azt még el is veszem tőle.

3.5 éves a fiam, most már imádja ha játszom vele.

2016. dec. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a välaszokat!
2016. dec. 15. 14:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezer éves tömeges hiba a "csinálás mánia", az élet legtöbb területén. Lehet tenni ezt-azt, de általában másodlagos kellene legyen.


Ha csinál valamit az ember, érdekes mód a legtöbbje sajnos NEM önmagát adja, NEM igazán kreatív, pedig csinálni pont hogy ezt kellene... Na meg önállóan gondolkodni és sokféle nézetet megvizsgálni nyitottan, de sajnos NEM teszi a többség... A felnőttekre értem!


A kisgyermekektől sokat tanulhatunk!


Gyermeknevelésben az egyik kulcs szó:

ÉRTSD a gyermeked.

Hatni nem fontos, csak terelgetni olykor egy kicsit.


De ha minél jobban érted a gyermeked lelkivilágát, annál megfelelőbben tudsz viszonyulni hozzá és így ő annál inkább ki tud bontakozni. :)


_


Kezdetnek javaslom, vedd ki a könyvtárakból (több példányos, bár vizsgaidőszakban nehezebb találni szabad példányt) :


Mérei-Binét: Gyermeklélektan.


Szakkönyv, pedag.szakokon alap - és közérthető a nyelvezete! :)


Hatalmas eredményeket érhetsz el pusztán ennek rendszeres tanulmányozásával, de persze minél több irányban javaslok tájékozódni, valamint... ráérezni önállóan részedről, az aktuális helyzetekre. ;)


Sok sikert kívánok nektek! :)

2016. dec. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyit, hogy erősen javaslom CSÖKKENTENI a külvilágból érkező ingereket, amíg nem lesz legalább 6-7 éves. Utána fokozatosan lehet emelni az ingermennyiséget, persze megválasztva a megfelelő minőséget hozzá.


Kell persze elég inger, az optimumra érdemes ráérezni. Hogy mennyi az optimum? Sokkal kevesebb inger kell 6 / 7 éves korig, mint azt a mai modern emberek többsége hiszi...


A kisgyermeki lelki regenerálóképesség gyilkosa pedig a mozgókép (tévé, video, videojáték), ezt is jó szem előtt tartani... (Tehát totál kiiktatni lenne fontos a mozgóképet.)

Meg van a tudományos alapja. Ha érdekel, szólj, és elmagyarázom. De csak ha érdekel. :)


Vagy pedig ... lehet utánozni a többség alaptalan félelmeiből eredő fejlesztésmániát, meg divatmániát. Nyugaton már sikeresen neurotizálják, idővel idegileg tönkreteszik evvel a gyerekeket, holott jó lét van nyugaton, szóval valami elementáris brilliáns "tudásuk" van a nyugatiaknak. :)) Lassacskán a nyugatot majmoló Magyarországon is ez lesz sajnos... Hacsak nem ébrednek fel minél többen...

2016. dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.:)
2016. dec. 16. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!