Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányos anyucik volt már...

Kislányos anyucik volt már nektek olyan hogy kislányotoknak antibiotikum kúra után sárga folyása volt?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel vettem észre kislànyomnàl hogy sàrga folyàs van a bugyijàn.7éves Nemrég szedett olyan antibiotikumog amire rà volt írva hogy hüvelyi fertőzést okozhat.Ma délutàn viszem az orvoshoz de a miénk szerintem bent se lesz mert ügyelet van.
2016. dec. 30. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A lányomnak volt hasonló, gomba szokott ilyet okozni. Kapott canesten krémet, ülőfürdőt javasolt a háziorvos. 1 hét után nem javult ( a barátnőm lányának pint ekkor volt folyása,Ő rendbe jött a krémtől 4 nap alatt) , gyermeknőgyógyászatra akarták küldeni a lányom. Én nem szerettem volna ilyen vizsgálatnak kitenni,ezért felhívtam a saját nőgyógyászom,aki régen gyerekekkel is foglalkozott. Adott ecsetelőt,ami gyerekeknek készült 2 nap alatt rendbe rakta. Jobbulást Nektek.
2016. dec. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is jártam így (felnőttként), nekem is gomba volt, és viszketett is. Az övé nem viszket? Mert ha nem, lehet, hogy várnék 1-2 napot, hátha elmúlik. Ha viszket is, akkor egyértelmű, hogy nem.
2016. dec. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem viszket neki szerencsére.Úgy döntöttünk hogy vàrunk hétfőig mert ma màr nem is volt itt nàlunk gyerekorvos.most kamillàs ülőgürdőt csinàltam neki délelőtt meg majd esrére is.Ha gomba lenne az viszketne nem?
2016. dec. 30. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Hüvelygombája lehet antibiotikumtól, mivel a hüvelyben eleve van gomba, amit az antibiotikum képes elszaporítani. Szóval ha viszket neki és gombás az is lehet az antibiotikumtól. Éppen most vagyok túl egy antibiotikum kúrán. Nekem is ez a panaszom,ami a lányodnak. Nem viszket. Ennek ellenére tuti, hogy canesten kombi kell rá, mert múltkor is így jártam. Antibiotikum, folyás, duzzadás, pirosodás majd viszketés. De ez csak később jött elő. Majd megcsináltam a canesten kúrát és teljesen elmúlt. Kislánykoromban az antibiotikumtól begyulladt a hüvelyem, tehát ez is lehet. De olyan van, hogy gombás lesz valaki az antibiotikumtól, attól függetlenül hogy az elején nem viszket vagy nem annyira!
2016. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum önmagában nem szaporít semmiféle gombát. Kiöli a jótékony baktériumokat (hüvelyből a tejsavbaktériumokat), és ezek hiányában tud elszaporodni minden más, ami nem oda való. A nevében is benne van: anti-biotikum.

Van, akinél gyomorpanaszokat okoz, pont azért, mert nem tudja megkülönböztetni, melyik baktériumot kell elpusztítania, és válogatás nélkül pusztul tőle minden. Bár mostanában szoktak adni mellé probiotikumot, az segít megelőzni a gyomorpanaszokat.


Én semmiképp nem kísérleteznék kamillás fürdővel! A kamilla szárít, még az utolsó védelmi volnalat is tönkreteszi. Attól, hogy recept nélkül lehet kapni és "gyógy"növénynek nevezik, még nem megoldás mindenre, főleg erre nem, még csak az sem mondható el róla, hogy ha nem használ, nem is árt.

2.

2016. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!