Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan határoljam el magam...

Hogyan határoljam el magam kisgyermekemtől, rossza hatással vagyok, hogyan ne legyünk szimbiózisban?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat aggódom, próbáltam ugyan már megváltozni, olvasok a pozitív gondolkodásról, gyakorlatokat is csinálok , de alapvetően látom a gyermekemen, hogy elbizonytalanítom a világhoz való hozzáállásában.

Erre ma megint a neten olvasva, ráadásul azt kapom, hogy az ősbizalmon alapszik nemhogy a majdani kommunikációja is, de még az emberi kapcsolatai is.

Számos ponton hibáztam, ami már nem javítható, mert "beleég"az idegrendszerbe a fejlődése szakaszaiban.


Így csak a jelenre/jövőre

tudok csak kihatni, de jó pár példa mutatja, jobb lenne inkább, ha nem hatnék sehogy.


Példa 1.:

Orvosi rendelőben próbálna várakozókkal kommunikálni, én elvonom onnan, hogy ne zavarjunk másokat, mirel látom, hogy egy másik kisgyerekkel erre meg jót eljátszik ugyanaz az idegen. Szóval hagyhattam volna a gyerekem kibontakozni vagy esetleges elutasításból tanulni.

De ugyanez rokonnal is.elvonom a gyereket, mert félek, hogy zavarja, amiért az illető látványosan kikerüli a gyermekem.erre más rokon gyerek meg odamegy és lazán letöri ezt a falat...


Ez csak egy szocializációs példa volt, de írhatnék rengeteg egyéb más területről is, számos eset van arra ha

nem generáltam volna félelmet, ha inkább csendben maradtam volna pl baleset is elkerülhető lett volna.



Ha a gyermeket tiltom, nevelem, átváltozik olyan szerencsétlen, csetlő botlóba...



Nem szeretném ha a továbbiakban is a bajokat vonzanám a gyerekem nyakába és ez

miatt hogy rossz úton lenne a személyiségfejlődése.


Szeretném ha bízni tudna magában, a világban és sikerorientált legyen.


Jelenleg egy kudarcos toronyépítés után nem küzd tovább, mint egy normális fejlődésű gyermek, hanem otthaggya...


2017. jan. 1. 15:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*akire rossz hatással vagyok
2017. jan. 1. 15:43
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden rosszindulat nelkul: kezeltesd magad
2017. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem vissza fogod csak a saját nézeted szerint neveled. És szerintem ez nem baj meg egy tisztelet tudó kisgyermek lesz belőle de azért ne mindent tílts pl a rokonoktól nem kell elhívni mert abban nincs semmi rossz ha őket nyaggatja.
2017. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Túlgörcsölöd. A példádban általában látszik az embereken, hogy viszonyulnak a gyerekhez. Ha az öreg néni alig várja, hogy megsimogassa, akkor felesleges elhúznod tőle, más esetben viszont helyes, ha nem engeded rá az illetőre, mert tényleg zavarhatja. Ha nem, akkor majd szól, hogy engedd nyugodtan. Ebben a konkrét példában inkább egészségügyi szempontból nem engedném másokhoz. Szóval ne görcsölj annyit, előbb-utóbb valószínűleg úgyis kapsz visszajelzést, ha valamit nagyon rosszul csinálsz.
2017. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem jó.

Nem baj, ha szófogadásra, jó viselkedésre tanítod a gyerekedet, de hagynod kéne szocializálódni.

Tehát ha két felnőtt ember beszélget egymással, a gyereked meg odamegy, akkor oké, hogy elvonod onnan, mert lehet, hogy zavarni fogja őket.

Viszont ha azt látod, hogy a játszótéren, vagy akár az orvosi rendelőben egy másik gyerekkel elbeszélget, eljátszik, vagy családi körben odamegy nagynénihez, nagybácsihoz, mamához, papához és az ölébe ül, játszanak, az teljesen normális és azt hagyni kell, mert az teljesen normális és így fog szocializálódni a gyerek.

És ha a gyerek valami veszélyeset akar csinálni, pl. kést fog a kezébe, akkor teljesen normális, hogy elveszed tőle, hisz megsértheti vele magát, vagy nagyobb bajt is okozhat, viszont pl. ha 5 évesen felmászik a fára, akkor legyél a közelbe, ha gond van, ott tudj lenni, de azért nem kell neki megtiltani.

Ha neked ennyire gond ez, ha ennyire ténylegesen túlfélted, ha ennyire burokba zárod, akkor fordulj pszichológushoz! Ő segít neked sok mindent, hogy tudj különbséget tenni dolgok között.

2017. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem óriási dolog az, hogy felismerted a problémát. Jó ötletnek tartanám pszichológus felkeresését, mert magadban kéne megtalálni, miért lettél ilyen. (Talán mert a te szüleid is ilyenek.)

Emellett nagyon fontos, hogy a gyerekedet nem óvhatod meg mindentől. Ezért inkáb a kudarcok elviselését és kezelését kellene megtanítani neki, illetve hogy honnan meríthet erőt, hogy egy esetleges kudarc után újra és újra próbálkozzon.

Elhatárolódást a szó hétköznapi jelentésében nem javasolnék, mert a gyerekednek szüksége van rád.

2017. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Megint te... Van mar orvosod?
2017. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jelenleg: mondd neki, hogy nem baj. Ha akarja felépíti újra, de az se baj ám, ha el tudja engedni. Talán csak neked kudarc, neki nem. Ha látod rajta, hogy rossz neki, akkor bíztasd.
2017. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Anyós így nevelte az uramat. Na ezért kell nekem hordani itthon a nadrágot, mert ez megmaradt benne felnőtt korára is. Ne akarj ilyen embert nevelni abból, akiért az életed adnád!!!

(külső szemmel borzasztó és taszító viselkedés, nem pedig udvarias!)

2017. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írták egy páran, valóban saját magadon kellene dolgozni, ilyen vonatkozásban például. Ugyanis a szimbiózis a 10 év alatti gyermekkel nem szüntethető meg, vagy ha nagy ritkán igen, az olyan negatív, drasztikus hatással működne, hogy annál is sokkal több kárt okozna a gyermeknek, mint okozol neki egyelőre, az általad felismert hibáddal.


Nincs veled nagy baj, csak gondold végig, kérlek, hogy nem gordiuszi csomó átvágásával lehet megoldani a problémát, mivel kb 10 éves koráig úgy is rezonál az anyukája érzelmeire a kisgyermek.


Ahogy ismered fel hibáidat, és dolgozod fel az evvel összefüggő problémáidat, úgy fog a gyermeked is látványosan helyre kerülni, nagy eséllyel.

2017. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!