Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet szó autizmusról?

Lehet szó autizmusról?

Figyelt kérdés

A fiam közel 22 hónapos, egy ideje azt vettem észre nem fejlődik rendesen korához képest ,ill mintha elakadtunk volna ahol. A mozgását tekintve, gyakran járkál lábujjhegyen naponta többször is, amikor futkározik a keze nem maga mellett van hanem a levegőbe, mikor járkál gyakran húzza a fejét jobbra lefelé,van egy furcsa nemleges fejrázása ami pislogással párosul,pl játék közben egyszercsak elkezdi. Mutogatni nem tud,pedig lassan egy éve gyakoroljuk,könyvekben sem tud,pedig régóta olvasok mutogatok neki,ha rámutatok egy tárgyra,akkor megfogja az ujjam.játékot illetően ,lefekszik féloldalra tologatja a kocsit és nézi a kerekét.az ajtókat, szekrényeket kinyitja bezárja,ezekkel a dolgokkal több mint félórán keresztül is elvan.ha ezeket megszakítom (próbálom)odaülök az ajtó elé akkor elkezdi ütni a fejét a padló, vagy a falba.beszéd ügyileg 5 szó kb,papa mama baba tita ja, sokat sikítozik.szemkontaktot tart velünk, ha vmit szeretne odahúz, kacagni mosolyogni szokott, kétnyelvű baba amúgy.hirtelen ezek jutottak eszembe.az orvosa szerint csupán lassan fejlődik vagy nevelési gond lehet mivel első gyerek, a férjemnek ha megemlítem agresszív lesz,a múltkor meg is ütött, azt mondta ha mégegyszer megemlítem jól megver, mert paranoiás vagyok szerinte,és én vagyok a beteg nem a gyerek. Mit gondoltok?

Köszönöm annak aki végigolvassa, esetleg tanàccsal tudna szolgálni.tényleg m chat teszt 5 pontos lett.


2017. jan. 25. 21:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ó tényleg ,elkezdtük januárban a bölcsit ,de kivettem,egyrészt két héten keresztül csak 45 percet maradhatott, mindig kiválasztotta ugyanazt a sarkot ugyanazt a kisautót ,és azt eltologatta magának.két hét alatt egyszer sem ült le a többi gyerekkel az aztalhoz
2017. jan. 25. 21:54
 2/12 Ági83 ***** válasza:
Nincs ugyan autista gyerekem,de ezek a jelek nem feltétlenül autizmusra utalnak. Pl. A mosoly és a szemkontaktus tartása sem arra utal! Én biztosan megkérdezném a védőnőt és a házi orvost is,hová,milyen szakorvosi vizsgálatpkra kellene elvinni!
2017. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Németországban élünk ,sajnos védőnőnk nincs, az orvos pedig megakarja várni a 2 éves vizsgálatot, pedig neki jeleztem ezeket
2017. jan. 25. 22:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az autisták is tartanak szemkontaktust, csak ninxsen összhangban a mimikával, beszéddel. Amiket írtál, azok autisztikus tünetek, szakemberhez érdemes menni. OlYanhoz, aki ért az autizmus diagnosztikájához. A férjed viselkedése komoly aggályokat ébreszt! Kiskorú ceszélyeztetése és xsaládon belüli erőszak, amit tesz. Gyermekvédelem ezért komolyan közbeléphet. Az, hogy téged megüt, teljességgel elfogadhatatlan! Ez nem természetes, hanem ez abúzus! Titeket bántalmaznak!
2017. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sanszos lehet. Fiamnak ennyi idősen semmi tünete nem volt. Most is csak annyi, hogy csak aķkor tart szemkontaktust ha neki fontos téma van és játék közben nem veszi figyelembe mit szeretne a másik, ragaszkodik, hogy úgy játszanak ahogy ő akar. 1 hete diagnosztizálták. Jó kedvű, nagy dumás, vannak barátai. Ilyen megrögzött dolgai sose voktak még is autista sajnos.
2017. jan. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjedet pedig gyorsan hagyd ott.
2017. jan. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Megütött és verbálisan lealacsonyított a férjed,és te ezt hagyod?A kicsit vidd el egy normális dokihoz,a férjedet pedig hagyd ott,minél előbb.
2017. jan. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 wadgulya ***** válasza:
83%

Nem tudnál hazajönni a fiaddal, legalább néhány hétre, amíg itthon kivizsgálják normálisan, tanácsot adnak, stb..?


A férjed pedig egy szemét alak, ne tűrd!! Aki egyszer megüt, többször is meg fog!

Én elhagynám.

2017. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A Bezzeganyán van egy cikksorozat, amit egy anyuka írt, akinek autista a fia, leírta a tüneteket és hogy miből kezdtek gyanakodni.
2017. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy olvastam a kiírást, sajnos a férjed viselkedése sokkal inkább aggasztó, mint a gyermeked esetleges autista tünetei. Szerintem vele kapcsolatban korai lenne még megállapítani az ilyesmit, de azért jegyezd fel a "gyanúsabb" jeleket. Férjed viszont egyértelműen pszichopata jeleket mutat és félő, hogy később esetleg a gyereket is bántani fogja. Na az viszont biztos, hogy kihat a későbbi testi és lelki fejlődésére....
2017. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!