Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 évesed (+/- 1 hónap)...

1,5 évesed (+/- 1 hónap) mivel/mit játszik szívesen? Milyen egy napja?

Figyelt kérdés

Mennyire önálló?

Mennyire szófogadó vagy dacos?

Hisztizik már? Hogy?


2017. jan. 27. 07:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

17 hónapos.

Pakol, egymásba tesz dolgokat, már mostanság rájött hogy kell 2 duplo kockát egymásbatenni és szívesen gyakorolja. Meg körbe körbe rohangál 1-1 dolog körül kb szédülésig.. remélem ez nem baj.

Nem tudok más gyerekhez viszonyítani de ahhoz képest ami 2-3 hónappal ezelőtt volt, kezd szófogadó lenni. Széles vigyorral megy csinálni a tiltott dolgot néha, néha elfogadja, ha tiltom és továbbmegy magától de néha még mindig el kell hozni. Volt mikor a nap nagyja abból állt ki, hogy sokszor próbálkozott, ha elhoztam is visszament 10x is akár, hisztizett.

Hisztis de leginkább alvásidő előtt főleg estefele. Változó, mostanság hátradobja magát és úgy megy a műsor. Ha a közelében vagyok akkor csapkod inkább.

2017. jan. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elég önálló azt hiszem, bár nekem sincsen viszonyítási alapom. Mindenesetre egyedül eszik, pár hete már kanállal is (19 hónapos lesz mindjárt), villával meg már régóta. Nem tudom miben merülne még ki az önállóság.

Minden feladatot szívesen teljesít, mosogatógép, mosógép bepakolása, beindítása. "Pakol" is ha arról van szó. Azt hiszem nagyon rendes gyerek:)

És szerintem nagyon szófogadó. Persze vannak nyilván esetek amikor jobban összeütközünk, de alapvetően megért és elfogad mindent amit mondunk neki (ha kellőképpen megmagyarázzuk).

És hisztik előfordulnak de nem jellemző rá. Mondjuk napi egy hiszti az általános talán, de sokszor egy sincs. És azok sem durvák.

Játékok, háát, nemrég kapott formabedobót, azt játszogatja néha, azonkívül nem is tudom. Igazi játékok nincsenek. Ha mi bújócskázunk vele akkor szívesen megkeres, ha tornyot építünk segít (főleg lerombolni), autókat tologat de nem hosszú ideig. Van pár plüsse amiket szokott néha hurcibálni, néha puszit adnak egymásnak de ennyi. Nagyon szeret kis tárgyakat pakolászni ide-oda. Egymásba rakni dolgokat, szétszedni, szerelgetni. Ez az amivel igazán el szokott lenni sokáig. De amúgy ezen kívül más nemigen köti le egyedül hosszabb időre. Szereti nagyon a könyveket. Régen, amikor kisebb volt akkor naphosszat elnézegette a könyveket, rá se kellett nézni. Ez fokozatosan elmúlt, mostmár folyton a sarkamban van, de nem igényli a foglalkozást csak a jelenlétet. Szeparációs szorongása is van egy-két hónapja, bízom benne hogy ha ez elmúlik akkor újra el lesz egyedül hosszabban.

Sokszor úgy telnek el a napnak nagyobb részei hogy én teszek-veszek, ő meg jön utánam és szintén tesz-vesz. Nem igazán játszik egyedül. Kéne? A tied mit játszik?

2017. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!