Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jár e nekem rendszeres szociál...

Jár e nekem rendszeres szociális segély?

Figyelt kérdés
2 nap múlva lejár gyesem.A munkanélküli hivatalnál kimerítettem szülést megelőzően mindenféle juttatást.A párom 74000ft kap fizetést.Más jövedelmünk nincs max a 12200ft családi pótlék.A gyerekem szeptembertől megy óviba,addig dolgozni nem tudok,rábízni sem tudom senkire mert nincs sajna senki.Vagyoni helyzethez is kötik mint tudom,az mi esetünkben ez nem számot tevő!!!Nincs!!!Mint olvastam a öregségi nyugdíj 90% az egy főre jutó kritérium.Ezek szerint hármunknak ahogy számoltam max:76000ft jövedelme kell,hogy legyen!!Ez esetben én nem vagyok rá jogosult ha jól értem!??Kérem aki ebben jártas segítsen!Köszönöm!
2010. máj. 7. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
A rendszeres szociális segély már csak azoknak jár, aki már betöltötte az 55. életévét. Ha te még nem vagy ennyi, akkor esetleg RÁT(rendelkezésre állási támogatás)-ra vagy jogosult. A családi pótlék is jövedelemnek számít, így ha annyira nem akarod húzni, akkor még most kérd ki a Magyar Államkincstártól az igazolást róla. Nem személyenként kell számolni, hanem fogyasztási egységenként. Az azt jelenti a férjed 1,0 te 0,9 és a gyerek 0,8. Így számolva az egy fogyasztási egységre jutó jövedelmetek 31 925 Ft, ami meghaladja a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegét (28 500), így szerintem nem vagy rá jogosult. De a kérelmet attól még beadhatod, mert ott elbírálják és legfeljebb elutasítják. Ennyit tudtam segíteni, ha esetleg kérdésed van írj nyugodtan!
2010. máj. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,engem is úgy tájékoztattak,hogy erre nem vagyok jogosult.De valami rendszeres segélyben netán bízhatok??Lakásfenntartásit megigénylem,rendszeres gyermek védelmi támogatást kapok ez évben/2X/ami nem sok!!Ezek az összegek igen alacsonyak ezért érdeklődöm valami rendszeres jutattásról.Előre is köszönöm segítséged!!!
2010. máj. 7. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:
A lakásfenntartásinál magasabb a jövedelemhatár, így abba beleesel szerintem. A gyermekvédelmin kívül nálunk még van olyan, hogy " óvodáztatási támogatás". Erről nem sokat tudok, mert nem én csinálom. De ennek is érdemes utána érdeklődni, hogy nálatok van e ilyen.
2010. máj. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jajj, csak most olvasom, hogy "rendszeres"... Bocsi nem figyeltem. Hát az óvodáztatási támogatás is csak 2x van egy évben azt hiszem. Most semmi más nem jut eszembe, de ha mégis, akkor majd írok!
2010. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Még egy kérdés/tudom evvel sokan mahinálnak/de sajnos kénytelen vagyok mindenre!!Ha egyedülálló leszek netán nagyobb eséllyel indulhatok valami rendszeres segélyre!??Én gyest megelőzően 16 évet dolgoztam,éppen szerencsétlenségemre munkanélkülin estem teherbe és az utolsó 2és fél hónapban már kaptam semmiféle jövedelmet.Ennek köszönhetően estem el a gyedtől is ami havi 600000ft lett volna az én esetemben.Most még gondom se lenne mert a gyed viszont munka viszonynak számít,így most munkanélküli segélyre is jogosult lennék.De sajna a magyar jog rendszernek köszönhetően igy jártam,ezért vagyok hajlandó már csalásra is sajna!!!!!
2010. máj. 9. 07:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Hááát elég sokan igen. De ez olyan bonyolult. Pl. ha kis faluban laktok, ahol mindenki ismer mindenkit, akkor nem biztos, hogy elhiszik, hogy egyedülálló vagy. Ha nem, akkor egy próbát megér. Az a baj, hogy sokszor az olyanoknak jár minden, akik meg sem érdemelnék... Ha egyedülálló vagy, akkor elvileg csak a 12.200Ft családi pótlék a jövedelmed. Így már beleesnél!
2010. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer,hogy végig hallgattál és próbáltál segíteni.Szerencsére nem kis falúba lakom,Budapesten ahol kétlem,hogy velem ezzel kapcsolatban foglalkozna valaki!!!Legalább is remélem?!!Így is 3 év alatt kb 1000000ft-tól estem el,most meg ha még az a 24000ft gyest sem kapom lassan elúsztatom mindenem amiért nem keveset dolgoztunk!!!!!
2010. máj. 9. 11:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, nem sokat tudtam segíteni...
2010. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!