Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valakinek alvajáró gyermeke?

Van valakinek alvajáró gyermeke?

Figyelt kérdés
A lánykám 4 éves és már kétszer alvajárt. Nem jól alszik születése óta. Nagyon sokszor felsír álmában még mostanába is. Összefüggnek ezek? Vigyem pszichológushoz? Mit tanácsoltok?
2010. máj. 7. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia ! Nekem mind a két gyermekem elindul időnként a nagy 10,5 a kicsi 2,5 évesek elég nehéz velük de az orvos nem tanácsolt semmit
2010. máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én értelmes mondatokat szoktam beszélni, míg alszok, meg felülök az ágyban nyitott szemmel, persze nem emlékszek rá utána. Elég rémisztő lehet másnak, de ettől még normálisnak tartom magamat.

A fiam 20 hónapos, szokott néha arra ébredni, hogy áll az ágyában. Lehet, hogy ő is mászkál majd a lakásban később.

2010. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam 9 éves koráig megindult szinte minden éjjel,volt hogy a hátára vette a táskáját és ment volna iskolába!A párommal csak lestünk amikor nyílt a szobája ajtaja ő meg ment a bejárati ajtóhoz és zárta ki az ajtót!Már eldugtuk a lakáskulcsot minden este mert rettegtem hogy egyszer nem ébredek fel és kimegy a lakásból!Másnap soha nem emlékezett rá hogy mászkált volna... Elvittem pszichológushoz aki azt mondta hogy ilyenkor keltsem fel de ne csak megébredjen hanem kapcsoljak villanyt és rendesen ébresszem fel úgy hogy magához térjen!Mondjam el neki mi történt!Hamarosan sikerült is elcsípnem éjjel és azt tettem amit az orvos javasolt!Szegény meg is lepődött saját magán! Már nem mászkál szerencsére!Azt mondta a doktornő hogy azért kell ezt tenni mert akkor tudatosul benne hogy mászkál éjjel és 1-2 ébresztés után már magától megfog ébredni amikor mászkál!
2010. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Tényleg nem kötekedni szeretnék, de én úgy halottam, hogy alvajáró embert soha nem szabad felébreszteni.Akkor most hogy van ez?Vagy gyerekeket kell felnőttet nem, vagy most már mindenkit (gyerek, felnőtt) kell ébreszteni?Páromra néha-néha rájön, én is csak a lakás kulcsot dugom előle.Akkor ébresszem fel?

2010. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy bele kérdeztem.Előző voltam.
2010. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen én is úgy hittem hogy nem szabad de az orvos felvilágosított,csak akkor nem szabad ha veszélyes helyzetben van pl. ablakpárkány,létrateteje ilyesmi mert ha felébreszted le esik!

Szerintem nyugodtan keltsd fel a férjedet,nálunk bevált mert most 13 éves a kisfiam és már régóta nem mászkál!Igaz a kulcsokat még most is elrakom esténként de csak a saját nyugodt alvásom érdekében!:)

2010. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm. :)))
2010. máj. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!