Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kullancs ellen védőoltás?

Kullancs ellen védőoltás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok se védőoltás párti, se ellenes! A kötelezőkön kívül nem sokmindent kaptak a gyermekeim. Viszont azt hiszem tegnapelőtt volt a híradóban a kullancsokról szó. Egyre több a fertőzött, s a kullancs is több, mivel már nem írtják őket. A védekezésre 2 verzió maradt, a különböző riasztó krémek, sprayik, amik pár óráig hatnak, ha pl egész nap kint vagyunk, akkor ez elég macerás. És az oltás. Van aki eddig nem oltatott, s most megváltozott a véleménye? Múlt nyáron kicsit voltunk kint az udvaron, s belement egy a lányomba. Azóta kicsit fenntartással vagyok.......

Köszi a válaszokat


2010. máj. 8. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig nem oltattam, de idén igen!!Én falun lakom, és van egy hatalmas rét anyósomék mögött, ahol rendszeresen kint vagyunk, viszont rengeteg a kullancs!Hiába nagyon szép, rendezett a falunk, erre rá sem bagóznak, pedig kijár oda játszani a falu szinte összes gyerkőce!3 fázisút adatok a lányomnak az ára 12ezer!

És persze használunk sprayt is!A sógornőm épp 2 hete volt a kórházban kullancs miatt!A fejében találtunk, kiszedtük, 1 hét múlva is dagadt volt,és nem érezte jól magát!Vettek vért , stb vizsgálat!Nem sok minden derült ki, de lime kór gyanús!Sajna a mostani vérvételből nem fog kiderülni, mert a csípéstől 1 hónapnak kell eltelnie hogy a lime kór jelentkezzen , ill látható legyen a vérben!Mindenképen oltatunk!Az egész családot!

2010. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Én egyre jobban tartok tőle, hiszen amikor a lányomba ment nem is volt nagy a fű, s pléden ült. Kb 10 percig voltunk kint, míg beszedtem a ruhákat :(
2010. máj. 8. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Az a baj a kullancs elleni védőoltással, hogy csak a vérében van jelen a gyereknek, nem tapad rá az aurájára (hülyén szólva). Tehát a kullancs csak akkor érzi meg, hogy gáz van mikor már megcsípte a gyermeket és annyi idő alatt bármit elkaphat. Tehát igazándiból nem sok értelme van.

A kullancs elleni krémeknek, spraynek viszont a szagát érzi a kullancs, tehát nem kóstolja meg a gyereket.

2010. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! A kullancs elleni védőoltás, nem a kullancs elriasztására szolgál, hanem az egyik legveszélyesebb, és viszonylag gyakori, kullancs által terjesztett vírusos agyvelőgyulladás ellen véd. Ennek nincs gyógyszere, csak tüneti kezelést alkalmaznak, és gyakran halálos kimenetelű, vagy súlyos károsodásokat okoz.

A keresztfiam emiatt volt 1 hétig kómában. Ő azonszerencsések közé tartozik akik megúszták.

2010. máj. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

22:17-nem igaza van!Egy dolgot viszont még mindig nem oldunk meg az oltással, az a lime kór!Sajna!!Régen adott nekünk anyu poly B tablettát!Állítólag a bőrön keresztül érződik az illata, és a kullancs útálja!

Egy próbát megér, hiszen az csak vitamin!

2010. máj. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
22.17-es vagyok megint. Igen igaz amit a lyme kórról írsz, de az gyógyítható ha idejében orvoshoz fordulnak, és sok más kullancs által terjesztett betegség is. Az agyvelőgyulladást meg vagy legyőzi a saját immunrendszer vagy nem. A b-vitamin valóban használhat, én is hallottam. És sokan nem tudják, hogy nagyban csökkenti azu esélyét hogy kullancsot szedjen fel az ember ha a nadrágszárat betűri a zokniba, és a kullancsriasztót a bokára, csuklóra, nyakra keni, mert a kullancs általában a földről mászik ránk, sokkal ritkább hogy fáról essen valakire.
2010. máj. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én sem oltattam eddig!!!! De a szomszédom lányában volt egy kullancs 1 hete! Hát eldöntöttem, hogy megyünk oltásra. Ha lehet miért ne kerüljük el a bajt!
2010. máj. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 hete kapta meg az első oltását, 2 hét múlva kapja a másodikat. Nekünk a doktornő kimondotan javasolta, mert annyi a fertőzött kullancs és nem is kell ahhoz nagyon kirándulgatni, hogy belemenjen az emberbe. Egyébként én sem vagyok az a nagy oltogató és a doktornő sem szeret csak úgy oltani. 2 éves kislány anyukája.
2010. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
oltás ellenes vagyok, de ezt beadattam, mert falun lakunk és nem tudok arra figyelni, hogy mindig befújjam a gyereket mielőtt kimegy. De az oltás tényleg nem véd a Lyme korral szemben, ugy hogy ha kirándulni megyünk én plusszba még sprayt is használok.
2010. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!