Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert nem ül meg az asztalnál?

Miert nem ül meg az asztalnál?

Figyelt kérdés
4 éves es kislanyom nehezen ül meg az asztalnal. Pici kora óta ez megy eszik egy pár falatott es megy tovabb jatszani majd újra jon enni és ez oviban is igy megy. Mit tehetnék?
2017. ápr. 3. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Én kisfiam 2eves.O is ezt csinálja folyton.Mar mióta elkezdődött a hozzáállás.Nem rossz szokás miatt,h rahagytam.Mindig leültünk az asztalnál,etetoszekbe.O még kimászott.En mostmar beviszem az etető széket és mesenezes közbe etetem.Tudom h nem jó,demashogy nem megy.Mar orvoshoz akartak minket küldeni,mert 2evesen 8kilo volt csak.
2017. ápr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Oviban se ül meg?
2017. ápr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bocsi most látom, hogy írtad.

Próbálkozz esetleg azzal, hogy a babáját vagy más játékát pdaülteted az asztalhoz és dicsered, hogy milyen szépen ül. Vagy próbáld a te már nagy kislány vagy módszert. A fiunkat szinte mindenre rá lehet venni ezzel.

2017. ápr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Meg kellett volna nevelni időben.

Pl.úgy hogy ha feláll akkor elveszed a kaját.Ugyanis az étkezés az fix,nem előtte van a kaja aztán mikor kedve szottyan akkor eszik két falatot,és rohan tovább.

Oviban így megy? Kétlem...hacsak nincsen valami baja bizonyítottan.Dolgoztam oviban,most meg bölcsiben,még a két évesek is meg bírnak ülni.Nevelési hiba!

2017. ápr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én mindent bevetettem anno hogy ne így legyen éd sikerült az azstalná tartani..ha kellett, egy egész kupac játékot vittem az etetőszékbe, becsatoltam, és addig nem jött ki míg meg nem evett legalább 4-5 kanállal. ha utána nem kért, meg kellett várnia míg befejezem, a tányérját eltettem és nem volt olyan hogy jött a falatért 5 perc mülva...szerintem ez csak szoktatás kérdése, kimászik a székből? másszon. akkor majd eszik 2 ora mulva uzsonnát :) soha nem eroltettem az evest, de iranyirani sem kell ot hagyni, lehet h elso nap hisztizik amiert elrakod a tanyert ha nem ul asztalhoz, de hidd el masnapra megtanulja h mikor kell enni. es mielott azzal jonne barki hogy na biztos en sirni hagyom a gyerekem tipusu vaskalapos szulo vagyok, nem az vagyok tajekoztatom, csak a kovetkezetesség és a jozan esz hive...a gyerekem nagyon jó evő, most 3 éves.
2017. ápr. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha elmegy, azt jelenti, nem kér többet és pont.


Oviban is ezt csinálja, és a gondozók is visszaengedik? Kétlem, mert a bölcsiben is meg KELL tudnia ülni ebédkor, nem rohangászhat össze-vissza.

2017. ápr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oviban azt mondtak hogy inkabb forgolodik sokszor rá kell szolni hogy forduljon az asztal felé szepen üljön
2017. ápr. 4. 12:49
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
4 es te vagy a rossz nevelés... Ha te dolgoztál oviban meg bölcsiben akkor sajnálom a gyerekeket mert ilyen tipikus régimódi katonás neveléses ember vagy .... Nem kell sok dologot csinálni csak lefárasztani vagy ha pl. Tudna mesét nézni evés közben . Vagy lehet tényleg nem éhes kicsi a gyomra ez ellen nem lehet mit tenni .
2017. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
mondjuk a mesét nézetni vele etetés közben is egy intelligens megoldás...bakker 4 éves, üljön meg a fenekén. ez nem katonás nevelés, csak szoktatás, az elején kell következetesen ragaszkodni ahhoz, hogy az asztalnál maradjon, kaphat oda papírt, ceruzát, könyvet, ennie se kell ha nem éhes, de ott kell ülni, mert az egy családi közös tevékenység, az evés, és mert ovodában is így szokás pl
2017. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Muszáj így csinálni,mert nem csak egyért felelek,hanem mindegyikért.Nem tudom te mit szólnál,ha a te gyerekedre nem jutna elég idő meg figyelem,mert azzal kell fogócskázni aki nem ül meg...a forgolódás az nem gáz,az van nálunk is,rászólunk visszafordul,ha nem ,akkor finoman betoljuk a lábát az asztalhoz.Érdekes,egyiket sem ostorral kényszerítjük...:)
2017. ápr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!