Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a felírt...

Mit tegyek, ha a felírt gyógyszertől csak jobban köhög?

Figyelt kérdés
Tegnap elvittem az orvoshoz 8 éves fiamat, akinek köhögőrohamai voltak. Napközben alig, és az éjszakát is - eddig - végigaludta, de reggel azért zavaróan sokat köhögött. Az orvos megállapította, hogy nincsen fertőzése, inkább allergiás eredetű a dolog, Aeriust írt föl. Ahogy este beadtuk neki, elkezdett nagyon köhögni, gyakorlatilag percenként, amíg el nem aludt, éjjel is többször felköhögött. Felhívjam a mobilján? Szedje továbbra is ezt a gyógyszert? Ti mit tennétek?
2017. ápr. 8. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos nem ettől köhögött. Egyébként is lassabban hat. Gondolom akkor kezdett nagyon köhögni amikor lefeküdt. Éjszakára köhögéscsillapítót, nappalra köptetőt kap?

Egyébként ha rosszabbul van, mindenképpen felhívnám az orvost.

2017. ápr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem ettől köhögött többet
2017. ápr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ettől köhögött. Ez egy allergia gyógyszer.

Estére köhögéscsillapítót kéne adni, párásítani a levegőt, hogy ne legyen száraz, befűteni sem kéne olyan nagyon. Ha van inhalálótok, akkor az is sokat segíthet.

2017. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Párásítás, fűtés kikapcsolása megvolt (már korábban). Tegnap találtam Fenistil cseppeket, azt kapott este, és mnden rendben volt.
2017. ápr. 9. 16:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Korábban már válaszoltam, bocsi, hogy csak reagálok a válaszodra, ugyanis a válaszod egy valamiben megerősített engem. Amikor egész kicsi volt a kisfiunk, a Fenistil cseppet írta fel mindig a doktor nő, nagyon bevált megfázás esetén, sok tünetet enyhített, viszont utána közölte, hogy ez már nem jó neki, van helyette más és kezdte el felírni az Aerius szirupot és társait (lehet egy gyógyszerügynök nagyon meggyőző volt...), amit egyértelműen láttam, hogy semmit nem érnek. De akkor ezek szerint tényleg nem én vettem észre rosszul, hogy a Fenistil csepp tényleg használ is.:)

2017. ápr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!