Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha muszáj lenne választanod,...

Ha muszáj lenne választanod, melyiket választanád? Mit élveztél jobban?

Figyelt kérdés

Nincs olyan, h mindakettőt, egyiket ezért, másikat azért. 1-et kell választani.

1. opció: újszülőtt babakortól-2 éveskorig, peluscsere, etetés, altatás, nyílik az értelme, megtanul járni, beszélni

2. opció: 2 éves kor utáni időszak, amikor már nagyobbacska, lehet vele "komolyabban" foglalkozni, értelmesebb, van véleménye, lehet vele beszélgetni stb.



2017. ápr. 21. 13:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is a sok fáradtság és rengeteg teendő, ugyanígy éreztem hogy natur babázni meg szinte idő sincs és ahogy nő, ugy tűnik el a baba

Kb 3-4 hónapos korában kaptam észbe és tudatosan szakitottam időt arra hogy most csak ő van és én és a felejthetetlen pillanatok (nem pattogtam sterilizálni, foltokat sikálni, vasalni, ügyintézni, szoptatni fejni pelust cserelni altatni, csak NATUR babáztam. Gügyögtünk, nevettünk, tornáztunk, "reptettem" fekve a lábszáramon, röhögőgörcsöt kaptunk a tükörtől :) (amig meg feljebb nem emeltem addig azt hitte csak két fej vagyunk es nagyon meglepődött amikor meglátta a saját kezeit, pocakját :) ledermedt :))

A napi/éjszakai pattogás mellett szinte elrohanunk a nagy pillanatok mellett is


De szo se rola, nagyobb korában is megnevettet könnyesre néha :)

2017. ápr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ill már ujszülött korában is akartam volna ilyen teendőmentes natur pillanatokat, amikor pl este tizkor elaludt nagyon sokszor morfondiroztam az aznap történteken, igazábol akkor volt időm átélni (pl amikor tátogva jelezte hogy éhes es szoptattam gyorsan plusz pelus büfi stb)éjszaka tudatosult csak, hogy ez mekkora hatalmas, hogy nem sirva is kommunikál.

Minden ejszaka mikor velem aludt próbáltam fürkészni minden apro vonalát, szeretgetni mozdulatlanul, csendben, de a szemem soha nem birt nyitva maradni.ko voltam.

2017. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%
2. Bár persze aranyosak voltak babának és jó volt összebújni, de még jobban szerettem, amikor már jöttek a szerepjátékok, építkezések, fogócska, bújócska, focizás... és tudtunk "partnerül" beszélgetni - még a dackorszak ellenére is. Fárasztónak ugyanannyira fárasztó volt mindkettő. Viszont nem írtad, meddig tart ez a "2 éves kor után" :)
2017. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

1.

De nagyon szeretem a 2-t is, kicsi a különbség. Vagyis a 2 gyerekemnél külön választanék: az elsővel a 2., a másodikkal az 1. Ha csak egyet lehet, akkor minimális külöbséggel az 1. nyer.

2017. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Picibaba korszak :)
2017. ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nehezen jutottam dontesre, mert bizony nalunk egyik sem volt egy faklyas menet. De a 2. nyert.
2017. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A kérdés úgy értendő, hogy az elsőnél sose nőne fel a gyerek?? Vagy hogy babysittelés, mindig babákhoz?


Ha így érted, akkor a kettes nálam egyértelműen. Nem is értek a babákhoz, ráadásul hatalmas felelősség. Szerintem a legnagyobb felelősség babét gondozni-nevelni, főleg testileg. Nagyon esendőek, a halálozási ráta is a legmagasabb babakorban, ha gyerekekről van szó.


Viszont a kettes opcióval az a baj, hogy a kamaszkort is beleérted, ugye? :))

2017. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!