Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy 3 éves nagymozg...

Hogy lehet egy 3 éves nagymozgásban elmaradva? Szakszolgalatos vélemény

Figyelt kérdés

Megkésett beszédfejlődéssel voltunk vizsgálaton.

A jellemzése kb két oldalas szöveg, a nagyja arrol szol, hogy értelmes, figyelme lekötheto, mindenre reagál, szemkontaktust felvesz, megtart, 180 fokban elforditott formákat is kirak, önalloan lepcsozik, egy labon koranak megfelelően egyensulyoz etc etc



Ami negativ ugye, aktiv szokincs 2;5 nek felel meg, a gyerek kora 2;11 .


Koncentracios ideje az ido fuggvenyeben egyre csökken (szerintük hamar fárad, szerintem meg sok feladat volt egyszerre rázuditva, de nem is ezen akadtam fenn, hanem, hogy a nagymozgásban szerintük lassabban fejlodik.


Nos. A gyerek szinte hamarabb ill időben kuszott, mászott, járt stb, tud bukfencezni, megtámasztva fejen allni, bordasfalra/rol kez-láb egybehangolt mozgatásával fel le mászni, labdát celba dobni, elkapni, rugni, ket labon ugrálni forogva is, gimnasztikai labdán egyensulyoz, kitámaszt, stb, voltakepp szinte csak uszni nem tud...


Mégis micsodát jelenthet az akkor hogy nagymozgásban el van maradva?

Most várják, hogy egyetértek e a véleményezéssel, vagy fellebbezek.mert csak egyetértés esetén lép hatályba.

Sni kodot kap ha jol vettem ki.


2017. ápr. 27. 18:00
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*pontosabban csak 3 éves lesz
2017. ápr. 27. 18:01
 2/16 anonim ***** válasza:

Kerdezz ra, mondjanak peldat. Altalaban minden szulo kiakad ha a gyerekerol barmi olyat allapitanak meg ami hatranyossagot mutat ("dehat olyan okos es ertelmes es ugyes gyerek"), ezert erdemes kerni hogy konkret feladatot mondjanak amibol erre kovetkeztettek, hogy elfogadhasd.

Ne tamadolag kerdezz ra, hanem egyuttmukodoen, hogy megertsd, hol a hiba, mert szerinted nincs es szeretned erteni.

2017. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Csak gondoltam hátha akad itt tapasztalat, mégis miket kéne tudnia nagymozgásban egy 3 évesnek, hogy tudjam hol a hiba.

En eddig csak annyi elmaradást láttam egy jatszoteren, hogy pl gyűrűn logva nem tudja abszolut megemelni a lábait, mikozben egy két éves fejig felhuzta a lábfejét gyűrűn. De ott a családnak otthon is van gyűrű felfurva.

2017. ápr. 27. 18:19
 4/16 anonim ***** válasza:
Mas gyerekekrol szolo velemenyekkel nem leszel elorebb mert lehet, hogy a tiednek teljesen mas a hianyossaga. Csak tanacs. Kerdezz ea a vizsgalatot vegzonel mit tapasztalt konkretan.
2017. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A vizsgálat után nem hívtak be beszélgetni és aláírni a papírokat? Nekünk eddig mindig úgy volt, hogy vizsgálat után külön engem behívtak, elmondták, hogy mit tapasztaltak, hogy miket csináltak és megkértek, hogy írjak alá papírokat. Na, olyankor lehet kérdezni.
2017. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nálunk arra mondták, hogy rendezetlen a gyerek mozgása. Olyan szétszórtan fut és mondjuk ügyetlenebbül gimnasztikázik. Ettől függetlenül persze megcsinálja ügyesen, csak mintha nem tudatosan mozogna, elvileg a térérzethez is köze van.



Az én gyerekem is lassan 3 lesz, de tutti nem tudna kirakni mondjuk egy kakasformát fejjel lefelé, ha több darabból áll.


Vagy ez a 180fokos dolog egy egydarabos puzzle volt?


A gyerekem bölcsis, a csoportjának több, mint fele nem tudja elkapni a labdát, ő sem.


Ezek alapján nekem egy különösen fejlett gyerek képe ugrik be, de igen, lehet, hogy van valami, amit nem vettél észre. Hívd fel őket és kérdezd meg.

2017. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy a nagymozgások fejlődése állítólag megegyezik a beszédfejlődés szintjével..


Erre épül a tsmt torna. Játékos gimnasztika ritmusra.


Minden hozzáértő ezt mondta.


Mivel ősszel lesz egy éve, hogy tsmtzik a gyerek,a beszéde pedig még mindig halandzsa, szerintem ez az összefüggés pár év múlva meg fog dőlni.


Amúgy a gyereked tud páros lábbal ugrani?

2017. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hopp. Most vettem észre, hogy igen. Akkor passzolom, mit nem tudhat.
2017. ápr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

Erre a kérdésre jobb, ha nem mondok semmi különöset, mert szakember vagyok, és a többség úgy se hiszi el, mi folyik ott. Csak annyit árulok el, hogy menekülj onnan, az egy biznisz. Csak feltűnő esetben szabad igénybe venni.


De veheted úgy is, hogy nem szóltam. Nem szeretnék zavarni. Tudom, amit tudok.

2017. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a diagnózis. Én teljesen más okkal mentem a ped.szak.szol-hoz. Lábújhegyezik ,de ma kiderült,hogy az achillese miatt. Mivel járt tornára észre vette a fejlesztő,hogy el van maradva a nagymozgása a fiamnak.Kérdeztem ezt hogy vehettem volna észre.Mondta,hogy ez otthon nem feltétlen tűnik fel a szülőknek. Mint kiderült ezek lehettek volna a jelek: Nem szerette a magasságot,nyakunkba ülni.Nem szereti a sebességet.Nem szereti,ha vizes lesz a szeme. Ficereg a széken és le is esik. Nem megy neki a váltott mozgás: amikor jobb kézzel csapsz a bal térdedre. Nehezen kapja el a labdát.Páros lábbal ugrálás egy helyben. Ha biciklizik és oldalra néz,akkor elhúzza a kezét is. Ha áll kinyújtott kézzel és be kell csuknia a szemét,akkor a kezét magához húzza. Most ennyi jutott eszemben. A probléma,ha el van maradva a nagymozgása,akkor hatással van a mikromotoros mozgására is. Nam rajzol,nem színez,ügyetlen az ujjaival.A fiam 4 évesen vizsgálták.

Fejlesztő tornára jár.Erre nem adnak SNI -t.

Ha SNI-t akarnak adni,akkor valami sokkal súlyosabb dolgot láttak.

2017. ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!