Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy segíthetnék neki, hogy...

Hogy segíthetnék neki, hogy többet tudjon pihenni?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, melyik témakörbe illik leginkább a kérdésem. Van egy közel 4 éves kislányom, aki elég rossz alvó, sokszor megébred, nehezen alszik el, ha nem nyugodtak a körülmények. Korán szokott kelni reggel, 6 körül, óvodaidőben kicsit még hamarabb. (Oviban majdnem mindig alszik, de nem tudom, mennyit.) Szóval még itthon is szoktam altatni ebéd után hétvégén, vagy ha betegség miatt itthon vagyunk. Így kijön a napi 10-11 óra alvás. Viszont az utóbbi másfél hónapban sajnos a felettünk lakók lakásfelújítást csinálnak. (Panelházról beszélünk. :-( ) Kiírták a faliújságra, hogy mikortól kezdik (március közepe), és kérik mindenki szíves türelmét. Mi vagyunk az egyetlen kisgyermekes család a házban és pont mi lakunk alattuk. Ők nem hívnak iparosokat, hanem maguknak csinálják. Ez a legnagyobb gondom, mert így hónapokig húzódik az egész. Egyszer felmentem, nagyon udvariasan megkértem őket, hogy hétvégén, ill. ha itthon vagyunk hétköznap, akkor ebéd után pár óráig nem végezzenek hangos tevékenységet. Nagyon megértő volt a szomszéd, meg is kérdezte, hogy este meddig nem zavarnak a munkálatokkal. Megbeszéltük, hogy esténként fél 9 után már nem csinálják.

És azóta MINDEN ALKALOMMAL, szinte minden délután és este olykor bőven 9 után is csinálják.

Fűrészelés, kopácsolás, tompa kalapálás (mint amikor bútort raknak össze), nehéz tárgyak padlón húzogatása...stb. Nem állandóan, van, hogy 20 percig folyamatosan, aztán 10 perc csend, aztán újra...

K...vára elegem van, pláne, hogy megbeszéltük. Úgy néz ki, ők nem pazarolják a szabadságukat a felújításra, hanem minden nap egy kicsit csinálnak. Ha este 8-kor jut eszébe, akkor kezdi el.

A családom azt mondta, nem pattoghatok, mert tőlünk meg biztosan felhallatszik olykor a hiszti, gyereksírás.

Egy szónak is száz a vége: délután lefekszünk, elhelyezkedünk, látom, hogy csukódik a szeme, erre jön egy adag kopácsolás. Aztán egy adag fűrészelés. Aztán már teljesen éber lesz, felül, beszélget és vége, nem alszik. Délután 5-6 óra felé már kezelhetetlen, annyira álmos. Gyorsan igyekszünk fürdeni, vacsorázni, aztán beájul és az éjszaka közepén mindig felébred, forgolódik. Mindig ez van, ha nem alszik délután. Akkor az éjszakai alvása is sokkal nyugtalanabb.


Létezik vajon olyan füldugó, ami ilyen kicsi gyereknél is használható és tényleg nem hallja tőle ezeket a zajokat? Mert eddig csak olyat találtam, ami mellett pl, a beszédhangok még simán hallatszódnak.


2017. máj. 1. 14:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Na, véletlenül elküldtem.

Köszönöm, ha valaki végigolvasta, legalább jól kipanaszkodtam magam.

Tudom, hogy nekünk is alkalmazkodnunk kell. Eddig sosem szóltam, pedig többször volt már náluk hajnalig tartó vendégeskedés. Cipővel járkálnak a járólapon hajnalban, amikor hazaérnek a bulizásból. Eddig nem szóltunk, pedig mindig halljuk. Nagyon-nagyon sokszor történt, hogy miattuk nem tudtunk pihenni.

Ez a mostani viszont a lányomat viseli meg a legjobban, pedig neki igazán szüksége lenne a minőségi pihenésre.

Máshová nem tudunk menni aludni és egyelőre sajnos költözni sem tudunk, pedig ez lenne a megoldás.


Minden használható ötletet köszönök!

2017. máj. 1. 14:13
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Megértenélek, de ez azért nagyon gáz, hogy ilyeneken is kiakadsz, h járkálnak a saját járólapjukon éjjel. hát mégis mit csináljanak? Kicsit legyél alkalmazkodóbb és szólj fel nekik még egyszer, hogy ne kopácsoljanak fél 9 után. Valszeg a te gyereked is felhallatszik hozzájuk amúgy.
2017. máj. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy magas sarkú cipővel végig fel-le az egész lakáson, mint a mérgezett egér. Aki már tapasztalt ilyen jelenséget, az tudja, miről beszélek. Természetesen a sima járkálás nem zavar, sőt, azon sem akadok ki, ha éjjel mos. Ezt csak azért említettem egyébként, mert azt akartam érzékeltetni, hogy nem igazán gondol arra, hogy panelben ez nagyon hangos éjszaka.

Egyébként régebben is, mostanában is mindig kora délután porszívóznak, de azért sem szólok, csinálja nyugodtan. Előbb-utóbb le fog szokni a gyerekem a délutáni alvásról és akkor ezek az apró bosszúságok megszűnnek. De ez a felújítás most nagyon zavaró zajokkal jár, ha valaki éppen pihenni szeretne.


De én elég bogaras vagyok sajnos. Azt sem szeretem, hogy az égő cigarettacsikk az erkélyünkön landol. Még szerencse, hogy itthon voltunk és el tudtam oltani. Most egy cigisdobozt kaptunk az erkényre. Még talán van is benne pár szál. Lehet, nekem is dohányoznom kéne, akkor nem lennék ilyen szőrszálhasogató.

2017. máj. 1. 14:53
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mikor jön haza oviból a gyereked? Délben? Akkor hogyan alszik az oviban? 3 után? Én akkor már nem altatnám. Ezt nem igazán értem. Írd le a napirendet, úgy könnyebb segíteni.
2017. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hétköznap ovi. (Kivéve, ha beteg.) 3/4 6-kor kelünk. Oviban alszik. Este kb. 1/2 9-kor alszik már, de legkésőbb 9-kor.

Itthon hétvégén 6-kor ébred. Fél 1-kor fekszünk. Legkésőbb 1-re alszik (nagyon-nagyon ritkán 1/2 2-kor) 3-kor ébred, általában ébresztem. Sokszor nehezen tér magához, még aludna. De ha hagyom, akkor este 9-kor még nagyon él. Ilyesmi a napirendünk. Ideális esetben kijön a napi 11 óra alvás.


Az is igen ritka, hogy lustálkodjon hétvégén. Gondolom, ha már elhagyná a nappali alvását, akkor hétvégén aludna 7-ig, fél 8-ig is. Nem is bánnám őszintén szólva. De eddig úgy tűnik, neki kiegyensúlyozottabb a napja, ha alszik ebéd után. Akkor délután is tudunk programot csinálni, elmenni itthonról.

Ha kimarad az alvás, nyűgös, hisztis lesz. Akkor igyekszem csendesebb, ingerszegény délutánt alakítani és akkor kicsit előbbre hozzuk a vacsorát, a fürdést is. Tegnap is így volt. Viszont hiába alszik el korábban, tegnap is felsírt fél 10-kor este, aztán hajnali 2 és 3 között forgolódott, nem aludt. Ezt gyakran tapasztalom, ha kimarad a nappali alvás.

Igaza van az első kommentelőnek, mert azért az én gyerekem is hangos, szokott sírni, hisztizni is. Ha a felettünk lakók buliznak, vagy vendégek vannak, biztos szívesen aludnának délelőtt sokáig, az enyém meg játszik, eleven.


Csak reménykedem, hogy befejezik minél hamarabb a felújítást. Mert nemsokára nyári szünet lesz az oviban. Akkor 5 hetet itthon lesz. Bele sem merek gondolni, hogy minden napja ilyen lesz, mint ezek a hétvégék az elmúlt másfél hónapban.

2017. máj. 1. 15:15
 6/15 anonim ***** válasza:

Èn teljesen meèrtelek. Pedig mi nem panelban lakunk, hanem egy szuper 14 ève èpült ikerházszerüben (annyiból speciális, hogy van egy 3. kis lakás a ház tetöterèben, ami a mi ès az ikerház másik felènek csak egy pici rèsze fölött van. Nálunk pl a folyósó, meg picit az egyik kerekszoba rèsz felett. Mi is állandóan bútorhúzkodást, falban kaparászást, mosógèpet, turmixolást hallunk. Nagyon idegesítö, amikor az 1 èvesem ezèrt riad fel. Pont az ö fala a szomszèd fürdöszobàja fala ès folyton ott kaparásznak, illetve lèpcsön föl le trappolnak. Mi azt fogjuk csinálni most nyáron, hogy a babaszoba közös fala kap hangszigetelèst, illetve a lèpcsönèl lèvö köz fal, ami a folyosónk nagy beèpített szekrènyt. A fölöttünk lakó nem olyan para, de tegnap pl tavaszi takarított, csörömpölt ès emiatt nem aludt a babánk.

Akárhányszor szólunk, mindenki játsza a döbbentet, hogy ök semmit nem hallanak tölünk, nem gondolták volna, hogy mi viszont igen. Hát ja b@sszus, mert mi egy nyugis, csöndes család vagyunk. A baba akkor hisztis csak, ha nem hagyták aludni, egyèbkènt egy szava sincs, persze, hogy mi nem zavarjuk öket.

2017. máj. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi is épp most vagyunk túl ezen, a mellettünk lévő lakást újították fel.

Sajnos az én 3 éves lányom is nagyon rossz alvó. Tudom nem e legideálisabb, de én egy hónapig az autóban altattam. Megebédeltünk, beültettem az autóba, mentünk két kört bealudt és ültem vele a parkolóba másfél órát. Ez van, legalább aludt.

2017. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az en 4 evesem nem alszik napkozbe, 6-8 ig kel valamikor, (oviban sem alszik ) es este 8-9 kozott alszik el a kistesojaval.

Az alvasa neki is sokszor nyugtalan, de ez nem feltetlen a nappali alvas hianya miatt van.


Veluk sok minden tortenik,almodnak is, legalabbis az enyem sokszor beszel ha alszik. :)


A lenyeg ami nekunk bejott: delutan iszunk egy csesze citromfuteat, majd este a pancsi citromfuhabban van (rossmannban lehet kapni kb 800) lefekveskor pedig simizem, illetve mindig alaposan atbeszeljuk a napunkat.


Azota kb 1 honapban egyszer van felebredes,rosszul alvas

2017. máj. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! " 3-kor ébred, általában ébresztem. Sokszor nehezen tér magához, még aludna. De ha hagyom, akkor..." Miért nem hagyod aludni, ha végre jól alszik? Üde, nyugodt, élénk gyerekként ébredne, és nem kábán, álmosan és gondolom morcosan.
2017. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyien írtatok!


Utolsónak: próbáltuk néhányszor. Hagytuk tovább aludni. Viszont akkor hiába volt este takarodó, csend és nyugalom, még este 11-kor is élénken beszélgetett, kijárogatott wc-re, inni, játszott, nevetgélt akár magában is. Aztán másnap reggel nem bírt felkelni, pedig menni kellett dolgozni, oviba. Úgyhogy jött a hiszti, meg a kínlódás.

2017. máj. 2. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!