Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ASSO és a D. D. Step...

Az ASSO és a D. D. Step szandik mennyire harántemelősek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van bennük, de nem tudom, hogy rendes harántemelő, mint a régi Siestákban, vagy inkább csak "formatervezés", és nem emel annyira. Láttam olyan cipőt, ami a varrása miatt harántemelősnek tűnt, de ha végighúztam az ujjam, nem magasodott ki.

Köszönöm előre is, ha valaki válaszol, akinek van a fenti két márkájú cipője.



2017. máj. 3. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Miert kell harantemelos?

Ortopedus javasolta?

2017. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem-nem, éppenhogy nem szeretnék harántemelőset. Hátul zártat szeretnék, de sem a geox, sem a primigi, sem a superfit nem gyárt 30-asban ilyet. Csak a richter, de az nekem nagyon "mamás", meg a fenti kettő márka.

Eddig a superfitet vettem minden nyáron, de 30-asban csak saroknál nyitott van nekik.

Ezért kérdeztem igazán, hogy igazi harántemelősek vagy csak amolyan formatervezettek varrással - nem szeretnék emelőset.

2017. máj. 3. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Vannak D.D Step cipőink, olyan "puha" benne a harántemelő, én is ellene vagyok, de nem tűnik egészségtelennek, lányom lába abszolút egészségesen fejlődik, szép lábboltozata van. Szerintem egyébként túl vannak lihegve ezek a szempontok :-)
2017. máj. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A D.D. nagyon gyér minőség. Egyszer kényszerből vettünk 2 nap után kidobtam. A richter és a Falcon ami minőségi meg volt még egy de nem emlékszem a nevére. Mi is ezzel küzdünk.
2017. máj. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, hááát, lehet, hogy richter lesz... A superfit olyan kis szépeket készít, a richter meg mintha visszamennénk 30 évet az időben. No nem baj, majd túlteszem magam rajta, a lába fejlődése a legfontosabb, a divat másodlagos.


Egy gyermek ortopéd szakorvos cikkét olvastam még régebben, az ő véleménye szerint sem harántemelő, sem szupinálás, semmi nem kell, csak és kizárólag akkor, ha valami gond van. Akkor viszont nem ez az 5 % körüli dőlésszög kell úgysem, ami az üzletekben kapható szupinált cipőkben van, hanem egyénileg fel kell mérni, és az adottságok figyelembe vételével személyre szabottan gyártani.


Egy dolog van, ami szerinte nagyon fontos: minimum 6 éves korig olyan cipőt kell hordani, amelynek kemény hátul a kérge, és biztonságosan tartja a gyermek sarkát (nem a bokáját). Még csak magasnak sem kell feltétlenül lennie hátul (zavaró is lehet a kicsi lábának), csak keménynek.

Én bízom benne, hogy a mai irányzatok között neki van igaza, és tartom magam ehhez. Viszont nagyon nehéz olyan szandit kapni, amelynek zárt, kemény kérge van saroknál...

2017. máj. 3. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Szamosból van 30-as, és nincs benne harántemelő.

Hátul zárt szandálja is van.

Ha szupi is kell, akkor Szamos Kölyök.

2017. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nahát, tényleg, a szamosról meg is feledkeztem. Sose volt még ilyenünk, illetve, egyszer kaptunk egy cipőt használtan, nem tűnt rossznak.

Köszönöm a tippet!

2017. máj. 3. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!