Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan gyerkőc akinek...

Van olyan gyerkőc akinek rossz lett a májfunkció eredménye (GOT) a vérvétel során, holott egészségesnek tűnik?

Figyelt kérdés
kisfiamnak magas lett a GOT-je, ami a májfunkció, de nincs semmit tünet, max annyi hogy du-onként 3 órát alszik, a szokásos 1,5-2 helyett. A drnő továbbküldené kivizsgálásra. Tanácstalan vagyok, mert amig nem tűnik betegnek addig miért szurkálják újra? van vkinek hasonló tapasztalata?
2010. máj. 17. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól függ mennyivel magasabb?

Egy eredményből nem lehet teljes képet alkotni,ezért néznek vérképet, néztek - e neki GTP-t és ha igen,az jó lett-e?

Nem tudom milyen referenciatartományba nézték,de ha a normálba,attól egy kisgyereké, kb 15%-ban eltérhet,mert azt a felnőtt ref.-ben nézik, és nekik nem teljesen olyan értékeket kell produkálni,mint egy felnőttnek, tehát ne aggódj,de mindenképp foglalkozni kell a dologgal

2010. máj. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, GOT 54 lett, 21-42 helyett, GPT 15 lett 21-42 helyett. ha csak vmi virust nyalt be, amit azóta le is küzdött, akkor csak 1 hó múlva vinném ismételt vérvételre. De ha ez lehet májbetegség akkor a héten vinném vérvételre. Idén nem volt beteg, még hőemi se, se gyógyszer, semmi...
2010. máj. 17. 10:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom eredménye is épp ilyen lett és 2 orvos is azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni. 3 hónap múlva megismételtük a vérvételt és teljesen jó volt ez az értéke.
2010. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Veletek mi lett?
2010. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a kérdést. Az allergia teszt eredmény 2 hét múlva lesz meg, de új vérvételre nincs szükség, mert átbeszéltük a dokival a dolgokat és kiderült hogy nem igazán jól csináltuk az étkeztetését. Most szigorú rendszert vezettünk be, csak napi 5x kap enni, két kaja között egy falatot sem ehet és inni csak vizet. Így nagyon jó az étvágya, mindent megeszik. Már most megindult a súlygyarapodás néhány nap alatt! Úgyhogy egyenlőre minden ok.
2010. máj. 31. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!