Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig fogjátok a...

Hány éves korig fogjátok a gyerek kezét forgalmas parkolókban?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is fogjátok, akkor is közel tartjátok magatokhoz. A fiunk 3,5 éves és nem engedjük, hogy pl.aruhaz parkolókban nélkülünk egy lépést is tegyen. Ha nem is fogjuk a kezét, akkor is mellettünk kell lennie. Azért merült fel bennünk kérdés, mert délután egy étteremben ültünk a férjemmel, ahonnan rálátni egy forgalmas parkolóra és szinte minden gyerek mehetett a maga feje után. Fél órát voltunk ott, és talán két család volt, ahol nem kolbászoltak a gyerekek. Másfel-két eves gyereket is kivettek a kocsiból es már ment is, 4 autóval odébb érték utol a szülők, akik addig pakolásztak. Sokszor csak a csoda segített. De volt gyerek, akiért a tesója kapott oda, hogy ne üssék el. Mi vagyunk túlféltők? De annyira sok a holttér az autóknál és egy 3-4 éves gyereknek meg nem lehet megmagyarázni, hogy figyeljen a tolatólámpára. Vagy ha ilyen szigorúak vagyunk, akkor sohasem tanulja meg a közlekedést? Szerintetek mi az arany középút? Utcán sétalhat kézfogás nélkül, de egy parkolóban méterenként járhat ki autó.
2017. máj. 27. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
4 és 2.5 éves gyerekeink vannak, mielőtt kiveszem őket az autóból már körbenézek, hogy jön-e autó, miután kivettem azonnal magam mellé állítom vagy fogom a kezét, közben mondogatom neki, hogy "állj meg, itt sok autó jár, várj egy picit". Soha nem engedem uccccuneki, lehet, hogy én vagyok túl para, de inkább mint hogy elüsse az autó vagy lelépjen egy pillanat alatt. A 4 évesem már megbízhatóbb de vannak szeleburdi pillanatai vagy csak szimplán "szar.k rá" és nem figyel. Nem is tartom normálisnak, hogy amíg én kiveszem a táskám a gyerek már elkóbászol a parkolóban, még 8 évesen sem...
2017. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
4 évesemre én is hasonlóan szigorúan figyelek. Még nem alkalmas arra, hogy felügyelet nélkül hagyjam. Pakolni meg úgy is lehet, ha előbb a gyereket beultettem az autoba becsatolva.
2017. máj. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem engedem a 3 évesemet hogy csak úgy szaladgáljon a parkírozóba, sőt ő belé neveltem azt hogy ha kiszálltunk az autóból akkor szorosan legyen mellettem akárhol is vagyunk, még akkor is ha a ház előtt álltunk meg. Szerencsére ebből nincs gond hogy megy a feje után de amikor elindulunk pl be az áruházba akkor kezemet fogja és mellettem van szorosan, mert sok barom képes hirtelen kitolatni az autójával és egy három évest nehezen vesz észre a háta mögött mint egy felnőttet, sokszor nekem is résen kell lennem, mert volt rá példa hogy majdnem rám tolattak. Amikor a kocsiba pakolunk be akkor a férjem pakol egyedül, én meg a gyerekkel foglalkozok. Mi már a pénztárnál szatyrokba pakoljuk a cuccokat, direkt visszük magunkkal hogy kint a parkolóba elég legyen gyorsan berakni az autóba amit a férjem is képes egyedül megcsinálni így én mindig a gyerekkel foglalkozom.

Amikor egyedül vagyok a gyerekkel akkor maximum egy táskányi cuccal jövünk ki, akkor a bevásárló kocsiból a szatyrot kiveszem, közösen betoljuk a kocsit a helyére és úgy megyünk az autó felé, annyi cipekedést kibírok, és akkor első dolgom gyereket beültetem a helyére szépen, utána a táskát be a csomagtartóba, és már indulunk is. A gyereket nem hagyom egyedül a kocsiban arra az időre sem hogy visszatoljam a kosarat a helyére mert sosem lehet tudni mikor gondol egyet, kapcsolja ki magát és jön utánam.

A férjem nálam rugalmasabban kezeli a helyzetet, de ő sem engedi hogy a gyerek összevissza szaladgáljon

2017. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
7 éves lányom is melletünk marad mig kocsibol ki vagy beszálunk vagy kocsi mellet,illetve bevásárlo kocsit tolja ha már elindultunk .velünk.
2017. máj. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kerdesedbol azt hittem 7-8 evesnek gondolkodsz több "szabadsagon"..a nagylanyom 6 éves múlt,es ritka komoly a korahoz képest..neki mar nem mindig fogom a kezét,de elkolbaszolni nem lehet,velunk kell jönnie,bevasarlas utan pedig ok egybol az autoba es csak utána pakolok(unk). A kisebbik szeleburdi 3 éves,ot nem tudom mikor fogjuk "elengedni"de tuti nem mostanában.
2017. máj. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyolcéves lányom sem kolbászolhat egyedül egy parkolóban. Utcán igen, előremehet, étteremben is elmehet egydül pisilni, kimehet a kertbe, de a parkoló nem játszótér.
2017. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4 évest nem engedem a járdán sem előrefutni, mert nem vagyok benne biztos, hogy megállna az úttest előtt. Férjem szerint hülye vagyok, szerintem meg simán kifutna a kocsik elé. :(
2017. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Neveles kerdese. Nyolc eves fiam szepen jon velunk.

Egy het eves iskolatarsat nemreg utotte el az auto, mert a takarasbol kirohant...O folyamatosan igy kozlekedett, tehat ez mar sajnos varhato volt.

2017. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7 elmúlt a fiam,és ha nem is fogjuk állandóan a kezét,azért közvetlen mellettünk van mindig ilyen helyeken.
2017. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem még 17évesen is megfogják a kezemet:))
2017. okt. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!