Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az orvos megkérhető lázmérésre...

Az orvos megkérhető lázmérésre, ha amugy passzív, lerázós típus?

Figyelt kérdés

Az itthoni két digitális lázmérő új elemmel sem jó, 36-36 fokokat mutatnak.(3 éves köhögős gyermeknél.

Viszont az üveges lázmérő 37-et.


A gyermek viszont tűzforro, a keze, lába, teste is "süt"

Holnap orvoshoz viszem, alig aludt napközben is a köhögéstől és adtam neki algoflexet.

Az orvos eléggé "lerázos"típus, de jo szakember, de egy laborbeutalot sem adott multkor amikor a gyermek gyulladt kukija miatt aggódtam, mert ő a pelenkával indokolta csupán.


Vagy ne is kérjek hőmérést, úgy is adom a lázcsillapítót, ha reggel is forró?

De olyan rossz így találgatni...


2017. máj. 28. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra kéred meg, amire akarod, legfeljebb nem teljesíti, ha nem tartja indokoltnak.
2017. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amikor algoflex-et írsz, akkor algoflex baby-re gondolsz, ugye?


Nyugodtan megkérheted rá, viszont szerezzetek be használható lázmérőt.

2017. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen a baby változat.


Ezek után azt sem tudom még, milyen lázmérőt vegyek..

2017. máj. 28. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van, nagyon pontos: [link]

Nálunk is volt úgy, hogy forrónak éreztem a végtagjait, 3 lázmérővel mértem meg és 37,2 volt a legmagasabb érték. Azóta sem értem, hogy volt. Orvoshoz is vittem, nem volt semmi baja.

2017. máj. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kicsit túlaggódod(tudom,könnyű azt mondani)


Attól,hogy forró a gyerek még nem feltétlenül lázas.

Főleg ha a keze-lába meleg.

Láznál a kezek,lábak mindig hidegek,mert a láz kezdeti szakaszában összehúzódnak a vérerek.

Így találomra meg nem jó gyógyszer adni,még ha nem is adagolod túl,azért mégis megterheli a májat feleslegesen.


Az üveges lázmérő egyébként akkor is mutathat többet,ha hoszabb ideig hagyod bent,mert felmelegszik(bár azt nem mondat,hogy hova raktad)de egyébként a 37 fok is semmi(azért üveges már nem téved,tehát ez elég biztos eredménynek mondható).

Még teljesen normálisnak tekinthető,nem tudom miért adsz rá gyógyszert....

2017. máj. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Megkérheted, vgy az asszisztenst, ha aggódsz. De kölcsön is kérhetsz valakitől egy harmadik lázmérőt. A higanyos mindig többet mutat egyébként nálunk is, ezt bele is kalullálom,. bár a kb 0,3 foknyi különbség nem jelentős szerintem. Mondjuk én 37 fokos testhőre sem meg köhögésre sem adnék lázcsillapítót. Párásítót vegyél, meg köptetőt, meg kakukkfűteát. Aztán nagyjából ki kell várni, hogy elmúljon. Persze orvos lássa, ha annyira elesettnek látod.


Ha meg nem bízol az orvosban, válts másikhoz.

2017. máj. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk fulhomerovel mindig megméri, ha úgy viszem ki, hogy lazasnak mértem.
2017. máj. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a "kézrátétel" szerinted mennyire pontos? Most komolyan?
2017. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
El kell olvasni a használatit. A digitálissal is 5-10 percig kell mérni, kikapcsolás után újra és újra, amíg már nem megy feljebb.
2017. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!