Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok csinalni? Nevtan...

Mit tudok csinalni? Nevtan egy 3 evesnek?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit csinaljak... A fiam az ovodaban nagyon "rossz". Nem fogad szot, allitolag agressziv a tarsaival ( nem mindenkivel, ugy szolva inkabb csak a rivalisokkal), nem fogad szot az ovonoknek,csapkod, verekszik, szabalyokat nem tartja be...

A legkisebb a csoportban ( julius vegen lesz negy eves-van aki mar az 5 ot toltotte a kiscsoportban), 96 cm magas, egyedul az eszet dicsertek, abban sokkal elorebb van mint a csoport tobbi tagja. Egyszeruen nem tudom mit tehetnek, beszelgettem mar vele, volt h "buntibe" volt a viselkedese miatt. Itthon se jo gyerek,de tudom kezelni ( vagyis megprobalom). Segitseget szeretnek kerni hogy mi az amiben tudom segiteni hogy viselkedjen az ovodaban. Mar nevtanba szeretnek kuldeni az ovonenik... Minden otletett szivesen fogadok.



2017. jún. 1. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Mi a bajod a nevelési tanácsadóval??? az nem egy gyűjtő intézet. Menjetek csak el,sok mindenbe tudnak segíteni
2017. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Milyen ötletet vársz? A gyerekednek problémái vannak amit otthon sem tudsz kezelni csak próbálkozol. Soha nem értettem az ilyen szülőket,hogy mért jobb húzni halasztani,vagy nem vesznek tudomást a problémáról és hagyják elfajulni.Nem az lenne a legjobb megoldás ha kiderülne mi a baj,és foglalkoznának vele? Mindenkinek ez az érdeke,de főleg a gyereknek. Vidd el nevelési tanácsoadóba,de ha oda nem akarod akkor gyerekpszichológushoz. Nálunk is voltak a gondok az oviban de mielőtt az ovonők javasolták volna,mi már el is vittük pszichológushoz.
2017. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem tetszik a nevelési tanácsadó mint ötlet? Ott szakemberektöl kaphatsz segítséget a gyerek viselkedési problémáinak megoldásában, és ezt mindenképpen rendezni kell, mert egyre több gond lesz vele, ha nem csinálsz semmit.
2017. jún. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Én is azt mondom, hogy ha ötlet kell, a nevtanban jobbakat fogsz kapni, mint itt, olyanoktól, akik sose találkoztak a gyerekeddel. Tudom, nehéz szembenézni vele, hogy valami nem kerek a gyerekkel, de ez az ő érdeke, úgyhogy túl kell lépned ezen. Nyáron amúgy sincs nevtan, úgyhogy lesz rá időd.
2017. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nevelési Tanácsadó már nincs, Pedagógiai Szakszolgálat van nevelési tanácsadás feladatkörrel (az intézmény és a szakemberek ugyanazok, mint az átszervezés előtt).

Beszélgetnek veled, megfigyelik a gyereket játék közben, játszanak vele, megfigyelik, hogyan tevékenykedtek együtt, és mindezek alapján tanácsokat adnak. Esetleg javasolják a gyerek további vizsgálatát, ha valami olyan problémára gyanakszanak, ami ezt indokolja (értelmi elmaradás, érzékszervi probléma, autizmus spektrumzavar, stb.). Nem valószínű hogy nálatok a tanácsadásnál tovább menne a dolog.

Legjobb lenne, ha nem várnád meg a beutalást, a szülő is kérheti az ellátást. Érdemes minél előbb bejelentkezni, de valószínűleg csak szeptemberre kaptok időpontot.

2017. jún. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom a családi hátteret.. a gyerek a szülő tükörképe sokszor, lehet, hogy sok veszekedést hall otthon..
2017. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem kell megijedned a nevtantól. Nekem 5 éves a fiam. Oviban csinaltak vele egy tesztet, ami kimutatta, hogy bar ügyes okos szép, bizonyos dolgokban el van maradva, ami később tanulási nehézséget okozhat. Mivel nem vészes a dolog, ezért választhattunk, higy akarom e vinni nevtanva fejlesztésre, vagy sem. Úgy döntöttünk, hogy hát ártani nem árt, de kezdetben tök kétségbe voltan esve, hovy baj van a gyerekkel, nevtanvan kell fejleszteni, milyen szar anya vagyok, stb. Aztán elárulom neked, hogy tök normális gyerekek járnak oda, és a fiam imádja a foglalkozásokat. És valóban segített is valamennyit az irányok megtanulásában, amivel pl mi itthon vért izzadtunk. Nagyon sokat számít egy pedagógus hozzáértése. Persze ez nem viselkedési gond, de azóta nekem is feltűnt, hogy fejlesztés kell neki. Ezért most tsmt-t is elkezdjük majd, hogy a megfelelő szintre kerüljön. És ettől még az én gyerekem a legszebb, legokosabb, legügyesebb, de nem szabad homokba dugni a fejünket. Bizonyos élethelyzetekben kell a külső segítség, hogy később, a suliban, vagy felnőttként könnyebben vegye az akadályokat. Inkább örülj, és hasznalj ki minden lehetőséget, amit lehet, hogy kiegyensúlyozottabb, boldogabb felnőtt legyen a gyerkőcödből. A nevtan pedig abszolút pozitív hely. Kellemeset fogsz csalódni. 😊

2017. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!