Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozo anyukák, nektek...

Dolgozo anyukák, nektek milyen, hogy telik általában a szombat?

Figyelt kérdés

Én egész héten talpalok, plusz ügyintézek, plusz gyerekfoglalkozások, háztartás, minden szombaton el van fogyva az erőm, fáradt vagyok, depresszio van, segitség nélkül nem is bírnám. Most is pl családtag főz, persze a gyerek nem eszik..mint ujabban soha. Őrjítő.


Csak én vagyok ilyen szerencsétlen? Mitől van ez? Hogy lehet kiküszöbölni?


Vasárnap kezdem magam es a lalast összekapni. De életkedvem sincs.


2017. jún. 17. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
megértelek, én is ilyen vagyok hétvégén. fel a fejjel. lehet, hogy kicsit több idő kéne szórakozni
2017. jún. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Én váltakozó beosztásban dolgozok igy van hetkoznap is szabad nap. De cserébe ma itthon vagyok,s holnap dolgozok.

Nehéz,2 gyerek itthon..pihenni is kéne,vasalni is.. 4 7 évesek

2017. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Túl vagy terhelve. Nem jut időd arra, hogy kiszellőztesd a fejed, hogy ne arra gondolj, hogy hányra kell kész lenni az ebéddel, vasalással, akármivel, hanem hogy csak úgy létezzél és azt csináld ami éppen neked jól esik.
2017. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Szombat délelőtt főzés és háztartás(vasalás, takarítás). Délután pihi ,esetleg nagyszülő látogatás.

Vasárnap a családé, közös pihi, közös játék, kirándulás, nagyszülők stb.

2017. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Delelott kaja keszites ebedre.

Ha idom van plusz takaritas es pakolas, de az most delutanra maradt. Idokozben tobb reszletben a gyerekkel is foglalkozom, 4 eves, meg igencsak igenyli a tarsasagunkat. Lassit minden munkaban, de inkabb a sarkunkban van, mint eljatszana a jatekaival. Ha jo az ido, kert.

Vasarnap ha kaja nem marad delelott fozes,.maradek idoban pihi, mar tobb ero nem marad semmire.

2017. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szombaton 9 körül felkelunk, reggelizünk. Utána kimegyünk az udvarra, az éppen aktuális kerti munkának neki allunk a férjemmel, ma pl terasz alapot astunk, fiunk pedig játszik közben. Dél körül bejövök, gyorsan összedobok valami ebédet, közben berakok egy mosást és takarítok. Egykor ebéd. Ha szombat este megy dolgozni q férjem, akkor lefekszunk aludni, ha nem akkor megyünk vissza ki a kertbe. 5 körül én bejövök és befejezem a takarítást. Este lazítunk, zenét hallgatunk, billiardozunk, filmet nézünk stb vagy elmegyunk valamelyik barátunkhoz. Ha dolgozik a férjem, akkor alvás után ő dolgozik, mi pedig a fiunkkal elmegyunk nagyszülőkhöz vagy valamelyik barátnőmhöz.
2017. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen lesz ez a hétvége nektek?
2017. aug. 23. 18:03
 8/9 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Holnap itthon vagyok.végre... Pénteken 9.45től 21.09ig melo,kb 22re hazaérek. S szombaton 21.14től 8.44ig melo.vas reggel haza, hétfő kedd itthon,szerda 5.45től 2109ig melo,majd kedden 9.45től 2109ig melo..szeptemberi beot holnap veszi fel férjem.nincs kedvem bemenni szabadnapon is nyugatiba.
2017. aug. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Lepontozhattok: egyedül nevelem a fiam, 4 éves. Általában úgy néz ki a szombat, hogy reggeli előtt nekiállok kipucolni a hűtőt, és az előző hétvégéről maradt főtt kaját kidobálom (erre hétköznap se időm, se energiám, se kedvem), majd mosok, teregetek, hajtogatok, aztán játszunk a gyerkőccel, vagy csavargunk, bevásárolunk, ilyesmi. Dél körül ő már alszik, szerencsére nem igényli alvás előtt az ebédet, így amíg alszik én főzök, felkel, eszik, délután újra szabadfoglalkozás :)

Vasárnap porszívózok, felmosok, pakolászok, de ez maximum 1,5-2 óra. Amíg alszik, addig vasárnap nem zajongok a takarítással, inkább leülök és megnézek egy filmet, vagy olvasok.

Amúgy pedig letojom, ha esetleg por van, vagy esetleg rendetlenség van (= nem állnak zsinórban a játékok a polcon), csak ketten élünk a lakásban, nekünk így megfelel. (Sosincs disznóól, és kosz sem, maximum por a polcokon; bármikor bárki feljöhet.)

Hétközben én is dolgozom, heti 2x suliban vagyok munka után, addig az apai nagymama vigyáz a gyerkőcre.

Igyekszem sok minőségi időt tölteni a fiammal, hiszen most kicsi, most lehet. Szeretnék neki minél többet megmutatni a világból, így sok programot szervezek, és nem érdekel a háztartás jobban, mint muszáj. :)

2017. aug. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!