Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Nektek mennyire nehéz...

Szülők! Nektek mennyire nehéz a család és munka mellett tanulni? Miket tanulsz érettségi tanfolyam diploma? Mekkora a család? Mellette sokat dolgozol?

Figyelt kérdés
Meg tudsz tanulni mindent rendesen vagy hót fáradtan küszködés az egész? Minden érdekel kinek hogy megy ez?
2017. júl. 7. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Én képtelen voltam tanulni munka mellett, pedig gyerekem sincs. Anyukám meg full ötösre diplomázott, pedig munka mellett végezte és ugyanúgy ellátta a háztartást is.
2017. júl. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Angolra jarok, heti 2x. A hazit zudom megcsinalni és a vizsgakra tanulok. Írto lassan haladok, de a semminel ez is jobb. Amugy ha nagyon elhataroznak, jobban is tidnek haladni, vannak jo trukkok, csak epp sokszor olyan kimerult vagyok, hogy epphogy leülhetek, tuti nem az ugrok be, hogy de angoloznek.
2017. júl. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, kimaradt: ket ovis fiam van, teljes munkaidomben dolgozom 07.30-16.00 -ig. Irodai munka.
2017. júl. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányom fél éves volt, mikor a soproni fősuli indított nálunk egy csoportot levelezőn (óvodapedagógus). Kéthetente péntek-szombat volt, péntekenként anyu meg anyós felváltva vállalták, szombaton a férjem, bevállaltam.


Hat éves volt, amikor elmentem Bp-re, gyp diplomát szerezni (250 km).


Azóta ő már 20, én szereztem egy mképes könyvelő és egy adótanácsdó végzttséget is, de a tanulás a hobbim.

2017. júl. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4 eves volt a fiam, amikor penzugy-szamvitel okj tanfolyamot kezdtem (2 eves), mellette multinal dolgoztam napi 9-11 orat, szamviteli teruleten. Este tanultam miutan elaludt a gyerkoc, vagy epp legozott, vagy apukajaval bringaztak, illetve hajnalban keltem hogy akkor is tudjak 1 oracskat tanulni mielott felebrednek.

A keteves tanfolyam alatt vezeto lettem, kineveztek egy 12 fos csapat team leaderenek, kemenyebb volt sokkal, de a tanulast nem befolyasolta. En mondjuk hajnalban es keso este is tudok tanulni, igy legalabb nem vettem el az idot senkitol. De ehhez kell energia, es nem vagyunk egyformak, van aki irja hogy gyerek es munka mellett mar 9-kor kidol, neki mondjuk ertelemszeruen nem valo egy suli is. Szerencsere en eleg energikus es kitarto vagyok.


Egyebkent allamvizsgat is a fiam mellett tettem le, 11 honapos volt, gyeden voltam vele. Tanultam amikor aludt, vagy ha nagyszulok vagy ferjem babaztak vele epp. Illetve hajnalban es keso ejjelig.

Az allamvizsgam 5-os lett, az okj szamvitel zarovizsgam 4-es.


Most varjuk a kistesot, mellette szeretnek nyelvvizsgazni (van mar egy), ugyanugy tervezem a tanulast, mialatt alszik, en gyakorolok.

2017. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5 éves és munka mellett végeztem egy szociális tanfolyamot.Nem volt egyszerű,mert a konzultációk egy részére be sem tudtam járni,de megcsináltam.Egyetemre szeretnék menni a közeljövőben,de rájöttem,hogy gyerek,munka mellett esélyem sem lesz.Úgy döntöttünk a párommal,hogy jövőre ha jön a kistesó,kb. 1 éves korában fogok belevágni.Ez sem lesz egyszerű így tudom,de napi 8 óra mellett kivitelezhetetlen...
2017. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 gyerek mellett végzem a fősulit a ELTE-TÓK-on. Nagyon nehéz. Rengeteget éjszakázom. Most pl előre fogok tanulni énekre, hogy azzal is kevesebb legyen majd illetve folyamatosan tanulok. A kicsi péntekenként jön velem nincs segítségem mert a nagyik 100-200km-re laknak 1s aktívan dolgoznak. Szombatonként férjem vigyázz rájuk illetve vizsga időszakban a nagyik.
2017. júl. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Munka mellett csináltam a pénzügyi-számviteli tanfolyamot, küszködés volt, nem tudtam annyi időt rászánni, amennyit kellett volna. sosem kipihenten ültem neki tanulni, hanem munka után, lefekvés előtt, hát élmény volt. Nagyon nehezen tanultam így. Lassan haladtam és nem is úgy fogott az agyam.


A gyerek mellett nem tanulok, csak a KRESZ-tanfolyamot csináltam meg e-learning formában. Kelni kellett korán, hogy csendben, nyugalomban tudjak az anyaggal foglalkozni, de meg tudtam csinálni.


Mesterképzést, újabb diplomát nem vállalnék, mivel azt nem lehet úgy tanulni, h jaj, most van 30 percem, gyorsan tanulok egy kicsit. Nincs segítségem, azt meg másképp nem lehet. Van már diplomám, tudom mi várna rám. Rengeteg magyar és idegen nyelvű szakirodalom értelmezése, kijegyzetelése, megtanulása vizsgára a tételek mellé persze. Beadandók határidőre. Ezekre sok idő kell és minőségi idő, nem úgy, hogy közben ott a gyermeked,aki nyaggat, hogy adj inni, keress elemet a játékba, unatkozik, a laptopot birizgálja, ölbe kéredzkedik.


Mellette egy ímélt nem tudok elküldeni, azt is csak alvásidőben lehet.

2017. júl. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mérlegelni, h van-e segítséged. Itt nagyon szépen levezették, h lehet gyerek alvás idejében, hajnalban és éjjel tanulni, de nem huzamasoabb ideig. Ahogy az egyik kommentelő írta, azt elképzelhetőnek tartom, h eseti jelleggel működjön az éjszakai tanulás, mellette napközben munka és kisgyerek, de ezt hosszú éveken keresztül lehetlelen csinálni. Ott valoszinűleg olyan volt a munkahely, illetve volt sok egyéb segítség.

Mert a tanulás csak a jéghegy csúcsa, be kell járni, ott kell lenni a suliba. Ehhez kell egy olyan munkahely ahol ezt tolerálják, és kell egy olyan családi háttér ahol ezt támogatják.Ha ezek adottak az már fél siker.

2017. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, h szerintem nincs ember akinek munka, gyerek, háztartás mellett ne lenne küszködés a tanulás. Tehát biztos az lesz, csak vannak olyanak akik ezt nem vallják be.
2017. júl. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!