Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 gyermekes anyuka vagyok. Ti...

3 gyermekes anyuka vagyok. Ti mivel foglaljátok le a gyerekeket így nyáron?

Figyelt kérdés

sajnos szinte mindig egyedül vagyok velük,ilyenkor a nagy hőségben mit lehet velük kezdeni?

adjatok ötleteket,mert lassan megbuggyanok itthon


2017. júl. 10. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Strand, tópart

Erdei kirándulás

Árnyékos vagy vizes játszótér

Mozi,játszóház vagy bármi ahol légkondi van

Otthon redőny leengedve, néha megy ventillátor-közben hideg dinnye, fagyi, jégkása, gyümölcsleves

2017. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kertes vagy panel, mennyi idősek, mennyi a keret egy hónapban a kikapcsolódásra?

Lehet diavetítőzni a sötét szobában, társasozni, tanítsd meg őket kötni, eregessetek sárkànyt, gyűjtsenek rovarokat, vagy menjetek ki fotózni.

2017. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Èn megbeszélem barátokkal, hogy ki mikor hol van. Közösen elmegyünk kirándulni a többi baráttal. Strandolunk, vásárolgatunk, de rengeteg kinti programot csinálunk. Ha valaki kitalál valamit, pl hegymászás, akkor körbe üzengetünk a többi szülönek, és valalki tuti eljön.

Nagyhöségben strandra megyünk szinte mindig.

2017. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi vettünk egy medencét és abban pacsálunk künt az erkélyen. Alattunk nincs semmi csak egy kert így annak nem árt a tíszta víz. Buborék fújó versenyt csinálunk, kü mit tudomot éneklés verselés kúszás mászásban mindenkinek legyen sikerélménye. 6 éves 3 éves és 1 éves gyerekeim vannak. Sokat vagyunk játszótéren is ot vizibombázunk, festünk közösen sütit csinálunk amit nem kell sütni. Közösen pakoljuk rendbe a lakást mindenkinek meg van a sajátfeladata. Festünk is utoljára wc papír gurigába belevágtunk és azzal. Újjal tenyérlenyomatot készítünk. De fognk csinálni kis autót tojásrtartóból, kavicsot festeni, fűfejet, papírtfonni. De fgunk még itthon mozizni. Letöltünk filmet kis rágca innivalló mellé lehúzom a redőnyöket és a kedvenc meséket nézzük. Közösentornázunk mert én rendszeresen edzek. Boltba piacra járunk s amikor a férjem is itthon van csavargunk egyett. A nagyom táboban van, középsőm holnap megy a nagyszülőkhöz. Még ami kídvenc mesemaratonozás én olvasom a meséket a mesekönyvekből. Bújócskázunk is. De volt már olyan is rajzoltunk és amit csináltunk arról találtam kü egy mesét.
2017. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kitalaltak valami jatekot, azzal mostanaban nagyon jol elvannak. Szoktak segiteni a fozesben, haz koruli teendokben. Pl. a haziallatok is lekotik oket, igaz, csak egy kutyank es egy macskank van.


Nem tudom a te gyermekeid mennyi idosek, az en lanyaim 10 es 12 evesek, nyilvan ha neked 3, 4, 5 ev koruliek, akkora segitseget meg nem tudnank nyujtani.


En pl. tornazni is szoktam a lanyokkal, rajzolni is, stb. (:

2017. júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

tudnak*

elozo vagyok, elirtam bocsi

2017. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kora reggel mentünk bevásárolni, még a hőség előtt. Kicsit még hagytam őket az udvaron, míg ott volt árnyék.


Utána berendeztük lent a földszintet, én kitakarítottam, leraktam plédeket a járólapra, ők levitték amiket akartak, s ott lehetett játszani, nagyon élvezték. 3 fokkal hűvösebb van lent.


Ebédeltünk, s most pihennek.


Délután zenélek nekik, így én is gyakorolok, mert részben zenész vagyok, s ők is szórakoznak. Vagy lehet akármi mást játszani.

Késő délután, 5-6 óra tájt lehet megint udvarozni, medence, homokozó, lovagvár, csúszda, hinta, bicikli...


S persze igyekszem őket bevonni a házimunkába, az állandó ruhapakolásba, teregetésbe például.


Most ezek vannak, de az utóbbi két hétben egyesével mentek a mamákhoz, hogy ne legyenek folyton együtt, és ne kelljen a mamáknál is rivalizálni, s én is könnyebben csináltam programokat kettővel, mint eggyel (még mindenki ovis). volt játszóház, cirkusz, papa munkahelyének látogatása, különféle játszóterek, városnézés, nem tudom már, mi...


Majd lesz családi nyaralás is nemsokára.

Amúgy meg nem gondolom, hogy folyton a szülőnek kell lefoglalni a gyereket, tessék feltalálni magukat, ha már két tesót is adott az ég, meg játékokat, stb!

És lássák meg, hogy a szülőnek dolga is van, nekem nincs se bejárónőm, se szakácsnőm, se bébiszitterem, se kertészem! :D

2017. júl. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
...na még egyszer... könnyebben csináltam programokat kettővel, mint hárommal :D
2017. júl. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!