Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az meddig normális hogy...

Az meddig normális hogy babáknak kisgyereknek szaporább szivverése van mint egy kismadárnak?

Figyelt kérdés

Anno volt macskám igy tudom hogy pl kisallatok szive "ratata" modon alapbol gyorsabban ver.

A terhességi uh-kon viszont már zavart egy kicsit hogy az én magzatom szive mindig gyorsabban ver mint annak akit mellettem NST-znek, de még normal tartomány, enyhe terhessegi fertozes lehetett az oka mert ujszulotten magas volt aCRP-je.


De.

Már 3 mult és amikor szalad ugrál, nekem márijesztő ez a "ratata".

Tisztán érzem ha átolelem vagy ráteszem a kezem.

Most alszik, lassabb a szivverés, szinte normális de minden pumpálást érezni



Két orvos is szivzörejt mutatott ki(egyik szerint 3/6-os fokozat, masik szerint 1/6..gondolom 3. orvos megint mást irna...)szerintük normális, uh val kimutatva rendellenesség nincs



Nem légbol ugrálok a témán, egyszerűen mellbevág amikor hozzáérek a mellkasához, vagy akármi, ahogy borzaszto erősen kalapál. Ijesztő.

Mintha a kezemben lenne a szive.


Más is érzi ennyire gyermeke szivlüktetését? En pl az enyémet kézzel nyugalmi állapotban abszolut nem érzem. Szaladva még nem néztem.


2017. aug. 5. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Drága aggódó anyuka ki gyermekedet ilyen tiszta szívvel szereted! Szerintem minden rendben,nem vagyok orvos de akik rendben találták azok és ha ők mondják úgy is van. :) Az én 5 éves lányom is ilyen,én nála szintén ezt érzem :)
2017. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtato valamennyire
2017. aug. 6. 00:49
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Felnott vagyok, de kiskorom ota magasabb a pulzusom, ertsd ezalatt nyugalmi allapotban 120-140 kozott van. Elek es virulok.


Egy kisgyermeknel ez TELJESEN normalis.

2017. aug. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Nézd, én annyit csinálnék, hogy amikor legközelebb bármiért viszem a gyerekorvoshoz, megemlíteném. Döntse el ő, hogy normális-e ne pedig hozzá nem értő vadidegenek. 99% hogy igen, épp ezért nem is mondom hogy ezért vidd el, de ha legközelebb mentek, kérdezz rá, és akkor tényleg megnyugodhatsz.
2017. aug. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezek itt, mert nincs hasonlitasi alapom, hogy más gyereknek is ennyire érezhető e a szíve.
2017. aug. 6. 07:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezen ne pánikolj,a gyerekeknek eleve magasabb a pulzusa majd 14-15 éves kora körül kezd el alacsonyabb lenni.

Gondolj bele h felnőtt embernek is 60-90 között optimàlis.

Vagy amig a hasadban volt akkor is már 140-150 volt a pulzusa.Unokahugom 10 éves neki 110 volt leuotóbb nyugalmi állapotban az apja mentős azt mondta teljesen jó.

Nekem terheléses ekg 189 volt szobabicikliznem kellett,és erre is azt mondta a kardiológus h jó.

2017. aug. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lányunké is ilyen. Ő 5 éves.
2017. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!