Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 és fél éves kislányom nem...

A 2 és fél éves kislányom nem akar szót fogadni, direkt azt csinálja, amit nem szabad. Mit csináljak, hogy szótfogadjon?

Figyelt kérdés

Nagyon jól tud már mindent, beszél is. Tudja mi az, amit nem lehet csinálnia, de azért is. Bárhová megyünk vendégségbe, alig bírom hazavoszolni. Vagy ha kérek valamit, pl kacsalábra veszi fel a cipőjét, nem csereli meg, hiába kérem tőle. Bármit kérek azért se. Nem akar menni aludni, nem akar vacsizni, ebédelni, nem akar felöltözni stb. Tudja mi után mi fog következni és húzza az időt, cirkuszol, vitatkozunk. Mit lehet ilyenkor bevetni? Mielőtt elindulunk valahova megbeszéljük, hogy csak akkor megyünk, ha utána anyának nem kell könyörögnie, hogy haza kell jönni. Megígéri, hogy szót fog fogadni, de persze, hogy nem így lesz. Ha rákényszerítem, hogy márpedig akkor is fogmosás lesz, rúgja magát ki a kezemből, csíp, mar, verekszik, üvölt, dobálja magát... Mindent bevet. Olyankor türelmesen elé állok, és annyit mondok, hogy oké, várunk, amíg megnyugszol, ami általában bekövetkezik 10 perc után és feladja a dacolást, de van, hogy már én unom el és valahogy megoldom, azért is meg mosom a fogát. És még sok ilyen szitut tudnék írni. Meddig tart ez a dackorszak? Mikor lesz engedelmes? Én rontok el valamit? Hogy kezelitek az ilyen ellentmondásos helyzeteket?

Látom a játszótéren, hogy más hasonló korú gyereknek annyit mondanak, hogy még egy csúszás és megyünk haza és hazamennek! A gyerek kicsit kérleli az anyját, de csak kb fél percig, majd mennek is. Na nálunk ez lehetetlen. Inkább elfut előlem, huncutkodik, bármit mondok, azért se. Már nem szeretem sehová vinni, mert tudom mekkora cirkusz lesz, haza kell jönni. Mit tegyek? Hogy viselkedjek jól? Nem vagyok ideges és ingerült, nyugodtan kezelek minden helyzetet, vagyis kezelném, ha tudnám hogyan. Sokszor nem tudom jól cselekszek-e.


2010. máj. 24. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Mintha a saját lányomról olvastam volna leírást. Annyi különbséggel, hogy ő még csak 20 hónapos, és csak otthon csinálja. Ha valahová megyünk (vendégség, játszótér) ott engedelmes. Épp ezért nekem el sem hiszik, hogy otthon milyen hiszti panna.

Amúgy sajnos nem tudsz tenni semmit. Dackorszak. Majd kinövi. Türelem, türelem, türelem. Jah és azért légy következetes, ha valamit mondtál a hiszti ellenére ne engedj belőle, mert akkor a "fejedre nő".

Amúgy ahogy olvasom nagyon jól kezeled a helyzetet, ebben a korban mást nem igen tehetsz.

Kitartás

2010. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!