Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok gyermeke (i) tek...

Leírnátok gyermeke (i) tek 3-3 jó és kevésbé jó tulajdonságát? Mennyi idős? Fiú, lány?

Figyelt kérdés
2017. aug. 20. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Rosszat kevésbé tudok írni, mert ami "rossz", életkori sajátosság. Néha hiszti, dac, de abszolút kezelhető verzióban.


Szerencsénk van vele, mert jó természetű gyerek. 3 éves, de nagyon jól használja az udvariassági fordulatokat. Köszönöm, kér, megköszön, dicsér.

Mellé nagyon jó dumája van, korához képest együttműködő. Bármilyen korosztállyal megtalálja a közös hangot, kezdeményez a kapcsolatfelvételt. Az elutasítást elfogadja, hajlandó osztozkodni a kortársaival (pl most én hintázok, utána te, aztán megint én).


Kicsit parancsolgatós, de ez is inkább vicces, mint bosszantó. Súlytalan helyzetekben ráhagyjuk és jól szórakozunk, egyéb helyzetekben meg még nekünk fejlettebb az érvelési készségünk. Kamaszkorban már gondban leszünk, mert nem "zsarolható" már most sem. A "ha ezt nem csinálod meg, nem kapsz X dolgot" nem működik, ilyenkor megrántja a vállát, hogy jó, akkor nem kell neki az X dolog...

2017. aug. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy lányom van eddig

Ami kicsit rossz tulajdonság (szerintem) vagy veszélyes, h senkitől nem fél, túlságosan barátságos és ugye ez nem mindig jó. Egészséges távolságtartás kell. De ő mindenkiben megbizik oda megy ,"beszelget" igenekkel is.

3 éves múlt persze es azert jó is sokszor

A jó tulajdonsága, hogy nem hisztizik ha valahol várakozni kell, szereti a hosszú autóutakat , ami jó mert anyós messze lakik es sokat megyunk hozzá és az h éjszaka nagyon keveset kelt/kel kiveve a fogzást

Most várom a kisöcsit arról még nemtudok nyilatkozni :) de nem lusta az biztos.

2017. aug. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

A kisebb még 3 éves, ugy érzem, még engem tükröz.

Pl jóhogy "rosszalkodik" ha nem tudok vele foglalkozni es a figyelmem probálja felhivni.

Vagy johogy ügyes okos, verseket fúj, ha én leültem vele mondokázni.


Az életkori sajátosságain kívül alig van amit saját egyéniségének tudhatnék be.

Nyitott a játékokra, más gyerekekre, elfogadja a szabályokat, mint ahogy szerintem az összes gyerek ha megfelelően(komprisszumképesen, türelemmel, rugalmasan)állnak hozzá.


Talán az a pár dolog ami más benne és sajátos, és pozitív:

-tartása van. Pl idegennel, idegen helyzetben nem kezd el egyből vigyorogni, de sírni sem, hanem mintha először felmérné a terepet/illetőt, szituáciokat figyel meg és csak utána "dönt", hogy örömmel veszi mások közeledését, vagy elutasitja. Erre pl egy gyereknapon egy tűzolto, aki rakta be a kocsiba, meg is dicsérte, pont ezekkel a szavakkal, hogy van tartása és az jo is. A többi hasonlo bolcsiskoru gyerekben azt látom pl elsirja magát a télapora azonnal, vagy már rögtön örvendenek mihelyst belép az ajton


Probálom rövidebben a többit

Pozitiv még és sajátosnak TŰNIK(lehet általános)

-hogy pl babaként mig beszélni sem tudott, a siráson kivul számtalan modon vette fel a kommunikácio egyéb formáit (pl néha némán tátogott mikozben a szemembe nézett, igy jelezte hogy éhes, vagy amikor nem akarta, hogy pelenkázzam, pontosan leutánozta azt a hanglejtést amikor pl feszülten "nyarvogok"hogy maradjon már veszteg, vagy pl a szeretlek szora (amiről azt sem tudtam érti e egyáltalán egy pár napos baba), hirtelen felélénkülő, nagymosolygos reakciot kaptam)

Pozitiv még

-a korai empatikusság, segitőkészség, ami meglepte a gondozokat es szerintük szocializàltságban óvodás szinten van (pl egy bölcsiskorut nem láttak még, aki eloreszalad kinyitni a gondozonak az ajtot és egyebek)


Negativ:

- az testi. Pl a babakori C tartása még mindig nem kompenzálodott a sok dévény, masszázs, tsmt-re sem, az orvosok màr ott tartanak, majd kinövi, mai nap is gerincferdüles gyanus pl ahogy biciklizik is, látom hátulrol, hogy az egyik válla fentebb van. Csaladsegito szerint nekem kellene megbirkoznom azzal hogy olyannak fogadom el a gyerekem, amilyen es nem a negativra koncentralni.

- más negativ ami nem életkori sajátosság, hanem sajátos, az mind hasonlo. Pl sok a forgoja igy nem könnyű jo kis frizurát csinálni neki, ill hajlamos az anyajegyekre.

2017. aug. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

9 éves, fiú:

-okos, segítőkész (ha olyan kedve van), talpraesett

-öntörvényű, hisztis, akaratos


6 éves kislány:

-alkalmazkodó, nyugodt, szorgalmas

-hisztis, sértődékeny, duzzogó


4 éves kislány:

-okos, bújós (nekem fontos :)), könnyen kezelhető

-túl sok az energiája, sírós, akaratos

2017. aug. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Mentek a zöld kezek 😊.


4-es Neked külön köszi, így gondoltam, ahogy Te leírtad 😊.

2017. aug. 20. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!