Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaki járt már így? Akinek a...

Valaki járt már így? Akinek a gyermekének lett féltestvére?

Figyelt kérdés
Hogyan viselte a gyermeked? A másik szülőnek lesz új gyereke. Nem tudom, hogyan lehet ezt elmagyarázni, hogy könnyen elfogadja a helyzetet.
2017. aug. 24. 08:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Ezen mit kell magyarázni? Apának és a Katinak gyereke lesz, aki a te feltestvered lesz. Mondjuk értelmesebb lenne ha az a szülő kozolne vele, akinek gyereke lesz
2017. aug. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem hogyan mondta meg, hanem hogyan viselte a gyerek!
2017. aug. 24. 09:31
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én jól viseltem. Anyával éltem és apáéknak lett új gyerekük, de szeretem apát, a feleségét és imádom és imádtam mindig is az öcsémet. Igaz, én már 16 éves voltam és jó a kapcsolatom apukámékkal is.
2017. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól viselte. Nyilván az is közre játszott, hogy az apja es a parja mondta el neki, nem én és nem kreált belőle senki problémát
2017. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Több ilyen családot ismerek.

A meglátásom az, hogy ahol a szülők nem ellenségesek egymással, ahol nincs tüske a válás és az új kapcsolat miatt, ott nincs semmi baj, igazi jó testvérek. Ahol pedig mindez nem adott, ahol a szülő maga is féltékeny az új párra és a születendő gyermekre, ott szinte minden esetben megsínyli a gyermek.


Hogy hogyan lehet ezt elmagyarázni? Könnyen. Ha örömmel veszed te is tudomásul ezt a tényt, akkor csak egyszerűen bejelented (bár tényleg jobb, ha a másik szülőpáros teszi ezt). Egy testvér nagy dolog, ha jó lesz a kapcsolatuk, akkor egész életét végigkíséri, amit a szülő nem tud megtenni. A férjemnek 1 féltestvére és 2 mostohatestvére van, de minddel jó a kapcsolata, számíthatnak egymásra (sőt, jobb velük a kapcsolata, mint a saját édestestvérével). Szülőfüggő!

2017. aug. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Èn azt vettem észre, hogy ott van ebből probléma, ahol a szülő is túldramatizálja a helyzetet. Tehát ha a te volt párodnak és az új párjának lesz közös gyereke és téged ez megvisel meg ezen problémázol, akkor a gyereket is meg fogja viselni. De ha ti felnőttek is értelmesen kezelitek ezt, akkor semmi gond nem lesz belőle.
2017. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretném ha megviselné.

Nem tudom apuka majd mennyire fog a közös gyerekünkkel foglalkozni, miután meglesz a baba. Lehet minden majd a kicsi körül fog forogni és a nagy jön ki ebből rosszul. Ezért is sajnálom ezt a h.lye helyzetet.

2017. aug. 24. 11:10
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Könyörgöm, már előre azon stresszelsz, higy mi van, ha apuka nem foglalkozik ezentúl a közös gyereketekkel. Miért ne foglalkozna? Utal rá valami? Azon kivul hogy te nyilvan utálod a párját és féltékeny vagy a helyzetre? Apukaval beszélj hogyne mondja el a gyereknek, ha eddig nem tette, te meg maradj ki ebből, hiszen a világon semmi közöd hozzá.
2017. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

utolsó, te 2. feleség vagy?

Egyébként a mostani párjának tudnék mit mesélni, hogy az exe miket művel a háta mögött, csak nem teszem, mivel terhes és nehogy gond legyen.

Erről annyit hogy én mennyire gyűlölöm a mostani párját...

2017. aug. 24. 11:47
 10/16 A kérdező kommentje:
mármint az én exem mit művel az ő háta mögött
2017. aug. 24. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!