Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisgyerekek körében miért a...

Bubuka508 kérdése:

A kisgyerekek körében miért a maci a legnépszerübb játékállat?

Figyelt kérdés
2017. szept. 3. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Én nem ezt tapasztalom.
2017. szept. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Max a mesekonyvirok koreben.
2017. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Inkább tradicionális a maci szerintem. Mivel sokan kapnak a szüleitől macit ezért ők is macit vesznek az ő gyerekeiknek majd ők is az ő gyerekeiknek stb stb
2017. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Mert ez hasonlít leginkább egy baba arcára. Mármint nem egy igazi medve feje, hanem az átalakított, "plüssített": kerek pofi, lapított orr.
2017. szept. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Talan azért mert a gyártók a macikat felismerhető külsővel gyátják.

Legalább két zsákra való plüsállatunk van és némelyikről nehéz eldönteni, hogy macskát vagy bárányt ábrázol esetleg mókust.Fiam is, lányom is van, mégis mindkét gyerekem macival alszik.

2017. szept. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát az igaz, hogy néha nemigen lehet eldönteni, mit ábrázol a figura. Falra tudnék mászni, mikor a gyerekeket röfögö zöld kiscsirkével és egyebekkel hülyitik. Korábban el akartam adni egy rénszarvast és az illetö azért nem vette meg, mert hiába nyomkodta az orrát, nem zenélt...Az eszem megáll!
2017. szept. 3. 23:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Két gyerekem van, egyik sem volt oda a macikért.
2017. szept. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem tigrisem volt. Húgoméknál a plüsstök (:D), a zsiráf, a szamár volt a nyerő. Macija egyikünknek sem volt.


Egyébként a mai plüssjátékok eredetileg a medvékkel indultak, még azokra a kemény, manapság gyűjteménybe menő játékokra gondolva. Gyerekként volt egy könyvem, ami a macikkal foglalkozott, ott mindenféle sztori le volt írva, hogy honnan indultak, régi mesék, az angolok teázós macija, micimackó meg minden. :)

Szóval akkoriban a medvéből indult a dolog, minden más állat ezekből jött később. Mondhatni, a medve a klasszikus.


Manapság egyébként már annyira változatos plüssök vannak, szerintem minden gyerek meg tudja választani a saját kedvenc plüss állatát.

2017. szept. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 jafnrétti ***** válasza:

Nekem elefántom volt :D A kisebbik fiam egy plüss csibével alszik. A nagynak viszont macikollekciója van, 1 évesen kapott egy macit, az a favorit még most is, bár szegény már eléggé viseltes, de ott van vele az ágyban, meg még egy maci, őt három éve kapta (ez volt a kívánsága), és közel akkora, mint maga a gyerek (aki lassan tíz éves, szóval nem kicsi medvéről beszélünk :D ), én nem is értem, hogy fér be mellé az ágyba. Rajtuk kívül is van egy csomó macija, de azok a polcon vannak (már).

Nem tudom, miért pont a macik lettek ennyire népszerűek, talán mert tényleg azokat lehet a legfelismerhetőbb formára készíteni, és emellett aranyosak is, bár egy igazi, kifejlett medvét nem nagyon ölelgetnék :D

2017. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A lányomnak nyuszija (vagy ahogy ő mondja, nyunyuja) van. Ez a kedvence, így általában a nyuszik is kiemelt figyelemnek örvendenek. A második viszont nálunk is a maci, azt követi a cica, ami valószínű azért van, mert van macskánk. Szerintem is különben az adja a maci népszerűségét, hogy az volt az első plüss, az a klasszikus. De most már van minden.
2017. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!