Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kell tudnia egy pont 2...

Mit kell tudnia egy pont 2 évesnek?

Figyelt kérdés

Normál pohárból ivás balesetmentesen (véletlenül se öntse ki, ne borítsa fel, ne tegye le rosszul)?


Ügyes villahasználat,

kanalazás (nagy hatékonysággal, kis piszokkal)?


Önálló öltözés (pulóver, cipő felvétele)??


2017. szept. 6. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Enyém 2 évesen ivott pohárból, de néha leöntötte magát. Evőeszközt használt de levest én kellett adjam, mert az nem ment. Öltözni most sem öltözik önállóan 3,5 éves lesz.
2017. szept. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2 het mulva lesz 2 eves a lanyom. Iszik ugyesen poharbol, de ugy hogy nincs fullra tele vizzel. Lerakja ugyesen.

Enni szepen eszik az evoeszkozokkel. Persze olykor alabb hagy a lelkesedes vagy elfogy eves kozben es besegitek neki.

A pulcsit leveszi ami cipzaros es a szandit, edzocipot, zoknit letudja.

A tobbi ruhanemut most tanuljuk. Leggings, polo...

A felvetelek bajosabbak!:) egyedul esze agaban sincs oltozni, csak a cipoket erolteti, de hamar elgurul a gyogyszer es kiabal amiert nem sikerul! 😂

Annyira cukik!:))

2017. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Minden évről ír

2017. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 éves lánykám pohárból inni tud ügyesen, le is teszi, már amikor figyel. Amikor valami eltereli a figyelmét, és csak félig figyel oda, simán magára borítja, meg az asztal mellé teszi.

Enni evőeszközzel régóta tudna, de nem akart, szeret kézzel enni. Mostanában elkezdett végre érdeklődni, elég hatékony igazából, de megy azért mellé is. A levest is kanalazza ügyesen, de azért lecsöppen. A villával picit bénább, nehezn szúrja rá, lecsúszik neki a falat.

Öltözni nem nagyon tud, segít persze, amikor én öltöztetem. Vetkőzni simán, zoknit, gatyát leveszi, pelusból is kivarázsolja magát, ha olyanja van. A felső ujjaiból ki tud bújni, a nyakán még nem.

2017. szept. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A felsoroltak egyike se feltétel 2 évesen, csak egy viszonylag ügyes kanalazás. A pohárból való ivást érdemes elkezdeni gyakorolni, de egyelőre a csőrös is megteszi 24 hónaposan még.


Ezek többségét óvodában elegendő elsajátítani a 3. életév folyamán.

2017. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A kérdést azért tettem fel, mert a doki szerint a pici ezekben a tevékenységekben le van maradva, szerintem viszont szimplán el van tévedve az orvos.


Pohárból 23 hónapos kora óta iszik, de nem üzembiztosan. Gyakran felborítja, kiborítja. Előfordul hogy direkt magára önti, mert az érdekes.


Kézzel, villával szépen eszik, kanállal ügyetlenebb.


Önállóan vetkőzik. Cipzáros pulcsit, zoknit, cipőt, nadrágot, body-t, harisnyát, és a pelenkát is simán leveszi.

Felfelé megy a zokni, nadrág. Póló nyakán átdugja a fejét, de a kezeknél segíteni kell. Szandált felveszi, félcipőt nem. Sapkát, kalapot könnyedén.

2017. szept. 7. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!