Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves kisfiam minden vágya...

4,5 éves kisfiam minden vágya karácsonyra egy elektromos kisautó. Nem tudjuk, de nem is igazán szeretnénk megvenni. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Szíve mélyéről hisz a Jézuskában és a csodában, abban, hogy a Jézuska számára nincs lehetetlen. De egy olyan elektromos kiasutó, aminek az ő korában még lenne valamicske értelme (viszonylag gyors, masszív, nagy teherbírású, hiszen már 20 kg, és nem lenne értelme, ha pár hónap alatt kinőné), sokszorosába kerül annak, amit mi a karácsonyi ajándékokra szoktunk/tudunk/szeretnék szánni. Még használtan is.


Hozzáteszem, hogy ha évközben úgy érezzük, eljött az ideje egy újabb típusú, életkorának, ügyességének megfelelő játéknak, meg szokta kapni, tehát nem arról van szó, hogy feltétlenül nagy alkalom kell az ajándékozáshoz, és azt mondhatom, hogy sokféle és jó játékai vannak.



Mi a megoldás? Mivel beszélnétek le erről, vagy mivel lehetne "helyettesíteni" ezt a játékot?


2017. szept. 25. 14:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
Az a megoldás, hogy nem veszed meg neki. Szerinted a többi gyerek nem talál ki olyanokat, amit a szülei nem tudnak neki megvenni?
2017. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
63%
Őszintén szólva halvány fogalmam sincs, mennyibe kerül egy ilyen autó. De azt hiszem, gyűjtögetnék decemberig rá, és ha még mindig erre vágyna, megvenném. Értem, hogy nem szoktatok ennyit szánni ajándékra, de ő még nem igazán van tisztában azzal, hogy mi mennyibe kerül, nem azért kéri, mert drága, hanem mert tényleg annyira tetszik neki. Nyilván ez akkor érvényes, ha ésszerű határokon belül van, mondjuk 200 ezret én nem költenék rá, az tuti. De 50-et mondjuk igen. Tényleg nem tudom, mennyibe kerül egy ilyen.
2017. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
55%

És ha Villám mcqueen lenne a kérése? Vagy egy krokodilt szeretne tartani??? Esetleg Disneyland-be vágyik?


Azért a "Jézuska" sem mindenható. Inkább azt kellene elmagyarázni, hogy a Jézuska nem hoz mindig mindent a vágyaknak megfelelően (én pl zoknit meg bugyit kaptam anno a "Jézuskától"). Szóval azt értesd meg, hogy de, van lehetetlen a Jézuskának is.


Nekem is 4,5 éves a fiam, bár nálunk nincs Jézuska. Én úgy szoktam "terelgetni", hogy ha látok valamit, amire nincs akkora szüksége, de örülne, akkor mondom, hogy karácsonyra kérheti. Pl verdás legók.

2017. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Én azt mondanám, hogy a Jézuska szerint ő már túl nagyfiú ehhez a játékhoz, és szeretne neki valami olyat hozni, amivel az ilyen nagy és okos gyerekek játszanak.
2017. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
61%
Ha annyira nagyon nagy álma lenne az enyémnek, összebeszélnék a családdal. Mi sokan vagyunk, könnyen összedobnánk egy 50 ezres kisautóra. Tavaly pl volt emagon Jeep 32-ért is, amikor volt a Back Friday. Vagy jó helyről használtan. Ha nem menne, rábeszélném egy gokartra.
2017. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
2es, egy ilyen autó olyan 100-120 ezer között mozog, ami komolyabb, tehát jobban kihasználható az még több.
2017. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
59%
Elektromos autó lehet kicsi lenne de egy elektromos quad az jó lenne, 8 éves korig írják hogy jó, nézzetek használtan ha sok újonnan, mutasd meg neki hátha tetszik.
2017. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%
6: köszi, nem tudtam, így egy kicsit más... Vagy az lenne, hogy összebeszélnék a család többi részével, és mindenkitől, közösen ezt kapná, de akkor más nincs, vagy nem és kész. Elmagyaráznám neki, hogy ehhez ő már nagy, hamar kinőné, ezért a jézuska úgy gondolja, hogy nincs már értelme, vagy valami olyasmit, hogy a jézuska sem biztos, hogy be tudja szerezni.
2017. szept. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez ott lett elrontva, hogy "Jézuska" mindent megvesz neki amit csak akar. Hülyeség ez így, nem értékeli az ajándékait mert nem azt hiszi hogy tőletek kapja. Meg kellene neki mondani, hogy azt nem kap, mert nem tudjátok kifizetni. Kérjen mást.
2017. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Bocsi, most néztem, most van akció ott ahonnan a miénk van, 118 ezer helyett 60ért. Ha meg tudnám beszélni a családdal akkor összedobnám neki, és ha megunta/kinőtte, még 40 ezerért simán el lehet adni.
2017. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!