Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vonja ki a gyerekem...

Miért vonja ki a gyerekem magát a mutogatós, énekes közösségi programokból?

Figyelt kérdés
Ha egy óvodai foglalkozáson az ének mellé mutogatni, leguggolni kell, kellemetlenül érezte magát. Valami olyasmit akart kifejezni, hogy olyan butának vagy primitívnek érzi. Az óvodai angol órákra járt sosem beszélt, mindig helyette mondták el, de mindent tudott. Az utolsó övodai évig nem beszélt a társaival, se az óvonénivel, bár olvasni és számolni már tudott. Elsős korában anyák napján nem énekelt a többiekkel, bár tudja a szöveget és nincsen egy társa se, akit a barátjának mondana. Szerintetek baj van vele?

2017. szept. 29. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ő kicsit visszahúzódóbb, ennyi. Nem szabad erőltetni, éreztetni kell vele, hogy teljesen jó így is.
2017. szept. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha közben figyel és tanul, semmi baj, ilyen alkat.

Majd a pályaválasztásnál olyat fog választani, ahol nem kell szerepelni, hanem elmélyülten kutatni, vagy dolgozni, egyedül...

2017. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Ugyan ilyen gyerek voltam én is. Megmondtam 4 évesen, egy óvodai műsor során, amit nekünk kellett előadni (ének+mutogatás), hogy ez ciki és nem csinálom. Anyukám kiakadt, hogy szarul esik neki, hogy az ő gyereke nem akart részese lenni az előadásnak. Ott álltam és néztem ki a fejemből :D

Egyszerűen már akkor gáznak éreztem, azóta utálom az ilyesmit. Munkahelyet is úgy vákasztottam, hogy ne kelljen csapatépítőkre járni.

Nem lettem antiszoc... csak ezekkel körben állunk-mutogatunk dologgal ki lehet kergetni a világból. Mindig komoly gyerek voltam, anyukám szerint már korán felnőttes lettem. Első gyerek voltam, ha ez számít.


26/N

2017. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Ja és a többi jellemvonás igaz rám :D szintén anyáknapján pattintottam el a húrt.

Azóta férjnél vagyok. 1-2 barátnőm/ barátom van csak, de ők nagyon szorosan mellettem- nem szeretem a sleppet.

Tavaly diplomáztam. Úgy gondolom pici korom óta gyorsan tanultam, jó volt a felfogásom.

Emberileg néha igénylem a magányt.

És oviban utáltam mindig a na "most ezt meg ezt kell csinálni" című programokat. Rühelltem a kényszert.

2017. szept. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Ezzel már rég kivizsgálásra mentem volna.
2017. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, csak próbálom beleképzelni magam a gyereked helyébe, szóval úgy vedd, amit írok.

Első tippem, hogy az átlagnál visszahúzódóbb, szégyellősebb, nem szeret ilyen formán közönség előtt kitárulkozni, előadni magát. Jóval bensőségesebb közegre van szüksége, hogy így bohóckodjon, elengedje magát. Felnőttek között is vannak, akik pl. nem szeretnek táncolni, legalábbis mások előtt nem. Ez is valami hasonló lehet. A másik, hogy egyszerűen bizonyos szempontból érettebb, neki ez tényleg bugyutaság. Mint amikor azt kellett mondani kötelezően ebéd előtt, de ki volt adva, hogy ebben az idétlen, nyújtott hangnemben, hogy "Kööszöönjüük szééépeen, viiszoont kííváánjuuuk!" Emlékszem, ritka hülyén éreztem magam már óvodás koromban is. Szerintem valami ilyesmi játszódhat le benne ilyenkor.

2017. szept. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Visszahúzódó, nem szeret szerepelni. Ugyan ilyen voltam, mai napig ha kimondják a "játszunk" szót akkor futkos a hideg a hazámon mert tudom hogy ez nem a mindenki élvezi móka típusú hanem a görcsös kötelező szerepléses dolog.
2017. szept. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök igaza van, hogy gáznak érzi a kötelező bohóckodást. Dettó ilyen voltam/vagyok, és még a mai napig ki lehet kergetni a világból, ha valahol énekelni kell közösen vagy táncolni, akármi... Ő ilyen típus, és el kell fogadni, emiatt semmivel sem lesz kevesebb az élete. Azért sajnálom, mert még jó sok ilyen kötelező szereplésen kell majd részt vennie az életben. :(
2017. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, de jelezhet bajt a túlságos visszahúzódás. Nincs barátja, nem beszélt az óvodában senkivel. Az angol foglalkozáson nem szólalt meg. Az iskolában beszélget az osztálytársaival? Az órákon mennyire aktív?
2017. szept. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Otthon azért ugye felszabadultabb ?

Én a mai napig nem merek táncolni mások előtt olyan esetlennek érzem magam,discoba is ritkán jártam.

27/N

2017. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!