Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek játék, ami felnőttek...

Kisgyerek játék, ami felnőtteknek se unalmas?

Figyelt kérdés

Átlag társasjátékok eléggé unalmasak.


Vannak játékok, amit felnőttek is szívesen használnak, tényleg nem reklám helye, csak az ötlet miatt: "Igaz Hamis" játék, - magyarul kérdezgető, pontgyűjtő, interaktív, ezzel még talán nyugdíjasok is játszanak :)


Tudtok esetleg valami olyan játékot, amit nem un meg egy felnőtt se? És kisgyerek is élvezi, nem unalmas.


A Kisgyerek pár éves és a felett.


Köszi!



2017. nov. 6. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Talán a memóriakártya vagy színdominó már olyan 3 éves kortól. Szerintem 2-3 év körültől már elég sok a gyerek számára élvezetes társast lehet kapni (gyerektől függ, mennyire hajlandó követni a szabályokat és menyire hisztis, ha nem ő nyer), de egy felnőttnek mindegyik unalmas lesz, mert ennek a kornak az a lényege, hogy ezerszer eljátszák ugyanazt.

Szerintem 6-8 éves kortól, amikor tudnak már olvasni, számolni, taktikázni vannak az olyan társasok, amiket már egy felnőtt is jobban élvezhet, ha nem is századszorra, de mondjuk 1-2 óráig :) Pl. sakkozni vagy Capitalyzni már egész jókat lehet a 7 évesemmel.

2017. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kedvencünk a Catan Junior. Stratégiai társasjáték. 5,5 évessel játszuk, mi felnőttek is szeretjük. Persze a felnőtteknek való változata összetettebb, bonyolultabb, de így is ez az első társasunk, amivel még mi is jól szórakozunk.

Kártyajáték - Djeco: Piou Piou. Szintén mi is élvezzük.


Kérdezném, hogy az Igaz-Hamis 5,5 - 6 éves gyereknek is való? Tudna vele játszani?

2017. nov. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, eszembe jutott a pár évesről, talán ez is érdekes lehet: a legelső társasjatékunk a Lotti Karotti volt. Három évesen tudott vele játszani, de egy idő múlva nehezen viselte a kudarcot, ha a nyula eltűnt és így sajnos kevesebbet játszottunk vele, mint reméltem, mert az is igen aranyos játék. Felnőtt létünkre is szerettük. Sajnos még most sem viseli jól, ha beesik a nyula :-D
2017. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Twister jutott eszembe elsőre. Tick tack bumm is jó lehet, egyszerűsítve a szabályokat.
2017. nov. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lego. Minél több, annál kevésbé unja meg az ember...
2017. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Labirintus játékok variáció. Nekem a klasszikus volt meg gyerekként sok-sok éve, de (gyerekek közt dolgozva) simán leülök a mai napig játszani, ha azt hozzák. :-)
2017. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

:) Ez nagyon felnőttfüggő. És melyik kisgyermek?? Mivel kisgyermekkorban egyetlen életév sokat számít, óriásit változnak egy év alatt.


Ha rólam van szó, elsősorban a 4-5 éveseknek való játékokat szeretem, főleg amelyek

nem igazán eszközfüggőek. Bújócska-fogócskától a zenei kreatív játékokon át, az ölbéli játékokig sok mindent.


(Az elsőre reagálva: a szabálytudat csak 4 évesen kezd kialakulni, és átlagosan 5 évesen képesek egyszerű szabályjátékok szabályait be is tartani a gyerekek úgy, hogy élvezik is.

A hiszti meg automatikus velejáró lehet, elsősorban kb 5 éves korig, hiszen addig kifejezetten egocentrikusak a gyermekek - ami egyébként

nem egoizmus, hanem a gondolkodási folyamat egy korai fázisa; evvel függ össze a "hiszti" is , vesztéskor;

ami persze nem törvényszerűen következik be, ám elég gyakori, főleg 5 éves korig tehát.)

2017. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban a kockapókert élveztem nagyon.

Nem is kell hozzá semmi, csak öt dobókocka, meg egy-egy papír a táblázatnak.



Mondjuk inkább 6 éven felül ajánlanám, de ha az ovis gyerek már felismeri a dobókockán a számokat, akkor egy próbát megér. Kisgyerek még nem tudja egyedül vezetni a táblázatot, kell a felnőtt segítsége, de a kockával dobálást élvezheti szerintem. Mi egy átlátszatlan műanyag pohárban ráztuk össze a kockákat és borítottuk ki. Így érdekesebb, mint egyesével dobni. Ha a gyerek rosszul viseli a kudarcot, akkor úgy is lehet játszani, hogy a pontok összeadása helyett csak azt nézitek, hány sort tudott teljesíteni, akkor kisebbek lesznek a különbségek.

2017. nov. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Zingo, kisebbeknek is jó. Pictureka örök kedvenc, kb középsős kortól.
2017. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A lányom 9 éves, amiket szoktunk játszani és nem unalmas: akasztófa, torpedo, kártya játékok (fekete péter, DJECO-nak vannak jó kártyái)

Illetve tavaly elkezdtünk stratégiai társasokkal próbálkozni, a Cacao nevű nagyon bejött, mi is szeretjük, mivel nem hagyományos táblajáték, így 2x egyforma sosem lesz, illetve a Colt expressz nevű is nagyon szórakoztató.


Nagyon szép színezőket lehet kapni pl. Bűvös Erdő és társai, azokkal is elvagyunk, de ő már tud vonalon belül apróbb dolgokat is színezni, nyilván kisebbnek ez még nm jó.


Illetve ő imádja a Gazdálkodj Okosan-t, amit anno megvettem, mert gyerekkorom nagy élménye volt, de most rájöttem, hogy ennél unalmasabb játékot még nem játszottam XD

2017. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!