Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szeretesse meg az olvasás...

Hogy szeretesse meg az olvasást a fiammal? Negyedikes a Pál utcai fiúkat kell kiolvasni decemberig de egy oldal után hiszti rohamot kap, hogy utál olvasni?

Figyelt kérdés
Nem erőltettük az olvasást de mindig kapott alkalmakra köynveket, rengeteg star wars, lego témás könyve van de nem érdekli. Azt hittük idővel javul a helyzet de nem. A házi feladatok is gondot okoznak nem olvassa el pl a meséket, nincs kedve írni, nem akar számolni. Pedig tudja és érti csak lusta.
2017. nov. 7. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem bírja elolvasni töltsétek le neki hangoskönyvbe.
2017. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
én is utáltam az összes kötelező olvasmányt, pedig imádok olvasni, már gyerekként is rengeteget olvastam. de a kötelezőket soha nem olvasatm el. nézzétek meg a filmet, felesleges ezzel nyúzni a gyereket.
2017. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Én így csinálnám:


- olvass neki meséket, rövidebb történeteket

- ha tudod, hogy nem fog rosszat álmodni vagy hetekig rettegni tőle, olvassatok együtt rémtörténeteket (az ilyen korú gyerekek talában élvezik ezeket)

- együtt olvassátok a kötelezőt (hangosan olvassátok fel, pl egy oldalt/fejezetet ő, aztán te stb.) és mindig dícsérd meg, hogy milyen ügyes

/próbálj ebből inkább egy "közös időtöltédt" kihozni és ne az legyen, hogy márpedig leülsz és elolvasod mert én azt mondtam/

+ ha már a Pál utcai fiúk a téma, beszélj neki arról a korról, miról szól a könyv, keress képeket a grundról, hogy el tudja képzelni, esetleg megnézhetitek a filmet/színdarabot is, beszélgessetek arról, amit olvastatok (ne úgy, hogy "kisfiam, mi a véleményed eme irodalmi műről" hanem csak annyir, hogy pl menő lehetett ott játszani)

2017. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%

Te gondolom a 95ezer forintos star wars legot vevo anyuka vagy nehany kerdessel elobbrol.

Az iskola nem arrol szol, hogy szeresse a tananyagot, csak szolok. Lusta, elkenyeztetett a gyerek, talan magadban keresd a hibat eloszor is.

2017. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a pedagógusban van a hiba. Az ő felelőssége is, hogy a gyerek megszeresse az olvasást, nemcsak anyukáé. Ha a pedagógus meg sem próbálja motiválni a gyereket, akkor ne várja el hogy bármit is elolvassanak. Az erőltetés a legrosszabb módszer.

Kérdező nekem az jutott eszembe, nem lehet hogy a fiad enyhe diszlexiás? Talán azért nem olvas mert nem megy neki, és nincs sikerélménye.

2017. nov. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!