Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A futóbiciklit hány éves...

A futóbiciklit hány éves korig lehet használni?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 éves és futó biciklit szeretne.Az a bajom,hogy szerintem már kinőtte,mert 16-os biciklije van,oldalkerékkel tud menni vele.Próbáljuk két kerékkel is de még nem megy.Ha most kapna futóbiciklit,attól tartok hogy nem akar majd a nagy biciklin megtanulni menni.Kíváncsi vagyok,hogy ti mit gondoltok.
2017. nov. 14. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
A futóbicikli nagyon jó a biciklizés előkészítésére, de nem 6 éveseknek, hanem 3-4 éveseknek. Nem tudom, egyáltalán lenne-e az ő méretében ilyen. Szereljétek le a pedált a 16-osról, és lesz egy futóbiciklije. Aztán ha megunja, elkezd rendesen biciklizni.
2017. nov. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok rá a futóbiciklire úgy hogy teljesen fel van húzva az ülés. Ha úgy jó neki meg lehet próbálkozni vele, de sokáig már nem lesz jó neki.

Nagyobbik lányom 5,5 évesen még szokta használni néha a futóbiciklit, főleg az udvarban mert ott a nagy biciklivel nem tudott volna helyhiány miatt.

Vagy az is jó amit az első ir.

2017. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4 évesemnek még épphogy jók, a 6 évesnek már kicsik, a pedál leszerelés jó ötlet.
2017. nov. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 évesen kapott futót és 4 évesen cseréltük biciklire. 4.5 éves, még ráül de már kicsi neki és inkább a tekerős biciklit szereti jobban.
2017. nov. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Férjem nagyon tiltakozott a futóbicikli ellen, így nem vettünk a fiunknak. Kapott 12-es biciklit, pótkerékkel.

Majd kb 3,5 éves volt, amikor arra sikerült rábeszélni a férjemet, hogy ok, hogy futóbringát nem veszünk, de akkor a meglévőről szerelje le a pedált, és kész. Leszedte. De nem lett belőle futóbicikli. Mert a pedálosnak a lánc meg a láncvédő felfogatása rá van hegesztve a vázra, és az miatt nem tudta hajtani. Elakadt a lába. Szóval ez nem jó megoldás.

Aztán a barátnőm fia kinőtte, és odaadta nekünk, hogy használjuk, majd ha már nem kell nekünk eladja. Na, gyakorlatilag 1 hónap alatt megtanult biciklizni a fiam. Olyan hasznos volt egyensúly szempontjából. (Utólag a Férjem is belátta).

Aztán a 12-es biciklit kinőtte.

Most 4,5 éves, 120 cm magas, és 16-os biciklivel simán bringázik.

Neki már kicsi lenne a futóbicikli.


Szerintem menjetek el egy üzletbe (pl Dechlatlon), ahol meg tudjátok próbálni, hogy jó-e a méret.

Szerintem simán visszaülne a biciklire, ha tudna biciklizni. Nem lehet, hogy most az a baja, hogy a 16-os túl nagy, és nem érzi biztonságosnak? A futóbiciklot meg annak gondolja, és azért szeretne?

2017. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6 évesnek már nem valo kicsi futobicikli ,elentétben 14 biciklit kiprobálnám vele hátha az a baja hogy nagy a 16 még neki .
2017. nov. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25%
Nagy marhaság a pót kerék. Megtanít a gyereknek valamit amit aztán pót kerék nélkül tök máshogy kell csinálni, nem segít semmit, csak ront. Futó bicikli viszont jó dolog, csak 6 évesen már felesleges, neki tudni kéne rendesen. Bár ha eddig rá volt kényszerítve az idióta pót kerékre akkor nem csodálom, hogy nem tanult meg biciklizni.
2017. nov. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!