Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti milyen összegben vásároltok...

Ti milyen összegben vásároltok karácsonyra ajándékot gyermeketeiknek? Ha megvan az ötlet, mi az?

Figyelt kérdés

2017. nov. 14. 17:10
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Utolsó: A Lego közös ajándékot hogyan intézed? Nálam 2 gyermek van és bizony közösen nem raknak ki legót. Mindenki halad a saját kis füzete alapján.
2017. nov. 15. 14:48
 22/23 anonim válasza:
100%
Ugyan én nem szülő vagyok, hanem gyerek, de én kártyát és pár könyvet szeretnék, vagy legót! :)
2017. nov. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nálunk ősszel jönnek sorban a születésnapok, majd folytatódnak januárig, ezért már nyár végén elkezdünk figyelni, kinek, mit lehetne venni. Figyeljük egymás igényeit, vágyait. Próbálunk olyan ajándékot beszerezni, amit szeretnének az érintettek. Van úgy, hogy már augusztusban megveszünk egy-egy ajándékot, de megesik, hogy a szülinap vagy karácsony előtti napokban találunk rá a megfelelőre.

Négy gyerekünk különböző korúak, így mindenkinek másfajta meglepetést kell kitalálni. Párommal eléggé kreatívak, ötlettel telik vagyunk, így általában sikerül meglepetést, örömet okoznunk. A lego az nálunk is nagy favorit! Abból soha nem lehet elég. :-)

Kisfiúnknak épp hétvégén volt a 11. szülinapja, Ninjago lego volt a legértékesebb ajándék. (kb. 1,5 hónapja vettük meg akciósan egyik webshoppal rendelkező lego üzletben. Mondhatom, jó árban! 13 ezerért. Átlagosan 19000-ért kapható.) Ráhibáztunk, épp ezt nézte ki a csemete pár héttel később egy nagy áruházban. :-) Ahogy mondtam, figyelünk rá, ki mit szeret. Esetében megjegyeztük, melyik a kedvenc szereplője, figurája a mesefilmből. :-)

Karácsonyra, a 8 éves és a 11 éves ismét kap egy-egy készlet legót. Továbbá ruhákat, különlegesnek számító édességet, egy társasjátékot, apró játékokat. Utóbbiakat netes bolhapiacokon szerezzük be. A 8 éves kislány pl. gyűjti a schleich játék lovakat, 11 éves fiúnk a focis kártyákat, szuperhős figurákat.

Könyvet minden családtag kap karácsonyra és szülinapra is! Az elmaradhatatlan nálunk! (egyértelmű, mindenki szeret olvasni)

A másik két gyerek már fiatal felnőtt, ők eszerint kapnak ajándékot. (nagylányunk most bútorozik össze vőlegényével, tehát, ez miatt háztartási holmikra van szükségük)


Gyerekekre kb. 20 ezeret költünk fejenként.

Felnőttek személyes ajándékaira is kb. ennyit, de vannak amit a család kap együtt. (idén pl. színházba megyünk két előadásra együtt)

Nagyszülőkből sajnos már csak kettő van köztünk. Ők szintén kb. 20 ezerét kapnak ajándékot.

Az én tesóm és párom testvére + családjuk már csak jelképesebb ajándékot kapnak, akárcsak mi tőlük. (kb. 3-5000.-/fő)

Összesen nagyjából 200-300 ezer megy el karácsonykor. (beleértve a kaját, utazási költséget, stb.)


Természetesen, nem a pénztől függ a kellemes ünnep! Volt nekünk is olyan időszakunk, mikor harmad ennyit sem tudtunk költeni. Az ünneplés, mégis meghitt és szép volt.


Tévét, hifit, autót nem karácsonyra veszünk! Ha szeretnénk lecserélni bármelyiket, akkor tesszük, amikor szükséges, ill. amikor telik rá.


46F

2017. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!