Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Neked könnyű, egy gyereked...

Neked könnyű, egy gyereked van. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Ezt a mondatod kaptam meg a sógornőmtől. Neki két gyereke van (4 és 9 éves), nekem egy 7 éves lány.

Tegnap a családi ebédnél a nagyszülőknél esett nekem, mikor látta, hogy hoztam a lányomnak egy Lego Friends legót és két kis ruhát a H&M-ből. (Később értem oda, mert megcsináltam a heti nagybevásárlást s ilyenkor a lányomnak is veszek 1-2 kis apróságot.) Szerinte nekünk könnyű nagyzolni!? meg elkényeztetni!? a gyerekünket, mert csak egy van. Bezzeg Ő csak ünnepre ajándékként vesz új ruhát a kínaiból a gyerekeinek, legójuk meg nincs is, mégis elvannak. Azt is felrótta, hogy évszakonként 1x elmegyünk a párommal és a lányommal wellneshétvégére s nyáron 10 napot voltunk Görögországban, míg ők csak az állatkertbe és a tüzijátékon voltak. Meg hogy miért hordom a lányomat moziba, az övéi sose voltak.

Gondolom tovább is mondta volna, de dühös lettem s azt mondtam neki, hogy neki se nyomtak pisztolyt a fejéhez, hogy kettőt szüljön. (Mi nem akarunk többet.) Erre azt mondta, hogy a második csak becsúszott, mire azt válaszoltam, hogy olyan nincs, hogy nem akarom, de becsúszott. Erre dühös lett, s elmondott mindennek.


Szerintem, hogy jobban élünk, nem csak a gyerekszámtól függ, hanem pl. mi mindketten dolgozunk,náluk csak az apuka.


Tényleg ekkora különbség lenne anyagiakban az 1 és 2 gyerek között?


2017. nov. 19. 21:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Azért nincs pénzük mert nem dolgozik. Büdös neki a munka, de közben irigy, hogy Ti normálisan tudtok élni. Nem foglalkozz ilyen kis senki véleményével.
2017. nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
48%

Hat tudod a 2 gyerek az egeszen pontosan az 1 duplaja :) Igen, anyagiakban is, 2 belepo, 2 ruha, 2 csoki, 2 mozijegy, stb. Szoval a kerdesed hulyeseg.

DE: a sogornod irigy mert nem teheti meg ami te (gondolom ezt akartad olvasni, mert maga a feltett kerdesre a valasz valoban teljesen nyilvanvalo.)

2017. nov. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy van ekkora különbség.. sokmindenben dupla költség persze, de itt nem dupláról van szó.
2017. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
44%
Hogyne lenne dupla? Mas-mas ruha, kulon belepojegyek, jatekok (hisz nem egyidosek), kulon tankonyvek es iskolataska ha a 4 eves is sulis lesz. Mindenbol ketto.
2017. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
27%
Aki lepontozta a kettes valaszt, az matekbol bukott remelem. Meg gyereknevelesbol is, mert ezek szerint 2 gyereknek is 1-et vasarol a dolgokbol.
2017. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
54%

Gyengebbek kedveert: amig 1 gyerekem volt, csak neki vettem polot, mozijegyet, turo rudit, napszemuveget, stb. stb. Most mar 2-t veszek.

Sampon es tusfurdo is ketszer olyan gyorsan fogy.

Mivel nagy a korkulonbseg, jatekot is kulon kapnak ketfelet.

Ketszer annyi etel fogy.

Ezen mit nem ert az aki szerint 2 gyerek nem az 1 duplaja?

2017. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Komolyan sokat gondolkodtam ma az 1 vs 2 gyerek anyagi vonzatán.

Szerintem nem duplázódik a második gyereke költsége, hisz gondolom örökölnek is egymástól.

Arról nem is beszélve, hogy több családi pótlékot kap, meg a családi adókedvezmény is több.

2017. nov. 19. 21:35
 8/26 anonim ***** válasza:
88%

"Tényleg ekkora különbség lenne anyagiakban az 1 és 2 gyerek között?"

Nem cica, ekkora különbsèg van család ès család között. Te meg minek mêsz bele a cicaharcba? Messziről ordít, hogy nem jó a kapcsolatotok a sógornőddel,most is talàltatok egy tèmát, amin jól összekaptatok.

Inkább ülj le vele ès tisztázd, vagy ha elmèrgesedett kapcsolatot akarsz, akkor szrd le.

2017. nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%

Ne foglalkozz vele. Keseru es irigy.

Ertem en, hogy bantja, hogy nekik kevesebb van, de azert nem kene ilyennek lenni. Ettol nem lesz neki jobb. Sot.

Hallgasd meg, bologass, nem tudsz mit tenni.

2017. nov. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
36%

Több családi pótlèk😂😂😂bocs, de ezen röhögnöm kell.

1.gyerek 12.200

2.gyerek 13300x2=26600

Tehát kemèny 1100fttal több a családi pótlèk fejenkènt!

2017. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!