Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves fiam hisztériázva...

7 éves fiam hisztériázva ordít, mert a húga összefirkálta a rajzát. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hiába vígasztalom, hiába szólok rá, hiába nem figyelek oda, csak üvölt tovább, könnyek nélkül és képes normálisan felelni, ha kérdezek valamit, tehát tudatosan csinálja. Mit kell ilyenkor csinálni? És mit csináljak a húgával? Mindent elvesz tőle, elszalad a dolgaival. Kész vagyok teljesen. Mind a kettő egyszerre ordít, nem tudom kezelni ezt a helyzetet. Tud valaki jó tanácsot adni? Köszönöm!
2017. nov. 22. 19:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

A kicsit büntetni mert a nagy dolgaihoz nyúl, engem is baromira kiidegel ha egymás dolgait lopkodják.

Van korkülöbség köztük így sok mindem közös!

2017. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Kiscsajt megbüntetni, naggyal leülni mesét nézni, vagy játszani, amit szeretne.
2017. nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

Én azért megmondanám a 7 éves gyereknek, hogy haragudni termeszetesen szabad, de a hisztérikus üvöltést nem elfogadható viselkedés semilyen helyzetben.

A dürohamot nem jutalmazni kell, mert ha leülsz vele mesét nézni "mondván, hogy eltereled a figyelmét"azzal csak jutalmazod.

Határozottan kell kezelni a helyzetet.

Pl: "Ha most abbahagyod a hisztit, akkor nem lesz következménye..." Meghallgatlak de csak ha lenyugszol..."

Majd ha lenyugodott, átbeszélni vele, megkérdezni tőle, hogy tudja-e mi lett volna a helyes, reakció?

Ha tudja; "Na látod! Okos fú vagy te!"

A kics valószínűleg elhanyagoltnak érzi magát.Gondolom a naggyal az iskola miatt többet van foglalkozva.Több figyelmet szeretne. Megoldás lehet, ha ő is kap feladatokat.

2017. nov. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%
Semmit, zárd rájuk az ajtót. Ez a legjobb módszer, ha belemész a hülyeségeikbe, akkor teljesen belelovallják magukat, mert azt erősíted meg bennük, hogy ez valóban egy nagy dráma, ha hagyod, hogy lejátsszák egymás között, akkor nem lesz nekik olyan vicces ez a parádézás.
2017. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

5-ös, ez a legnagyobb b@romság, amit sajnos régen is használtak. Ráhagyták a két gyerekre, és ha nagy volt a korkülönbség, akkor a kicsit általában a nagy úgy megverte, mint a lovat, akár kiprovokálta a kicsi, akár nem.


Egy szülő azért van, hogy neveljen és megbüntesse azt, aki provokál. Különben minek a szülő? Ennyi erővel kirakhatnák a gyerekeket az erdőbe, azt játszák el a Legyek Urát.


Ha meg a szülőre nem lehet számítani, akkor ott sérül a gyerek-szülő kapocs.


Pl. a húgom (2,5 évvel fiatalabb) folyton elvette a dolgaimat, meg megrongálta, és anyámék nem tettek semmit, mert hogy kicsi, meg úgyis rossz volt már a játék, stb., innentől kezdve nem bíztam bennük, nem mondtam el, hogy pl. bántanak az iskolában (ez már csak akkor derült ki, amikor már mélységeket öltött), és akkor értetlenkedte, hogy jaj, hát miért nem szóltál. Mégis miért B+? Hát, nem ezt tanítottad nekem, hogy nem védesz meg és az igazságot, mint olyat lesz'rod, mert az neked kényelmes?


Amikor meg azt mondták, hogy játszuk le egymás között, a húgomat meg megvertem és szintén megtéptem a babáját és ő kezdett nyávogni, akkor meg persze kaptam, hogy hát miért nincs eszem, amikor én vagyok a nagyobb.

Hát, B+, akkor ezek szerint tök mind1 mit csinálok, semmi nem jó?

2017. nov. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudod magatol mit csinálj ? Ez ugye vicc ? Alap hogy a kicsit megbüntetem és közlöm vele kérjen boccsánatott a bátyátol ,nagyot meg megvigasztalom és játszok vele vagy segitek ujra rajzolni amit huga elrontott.
2017. nov. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Hasonló szituk vannak nálunk is csak a fiam 4.5éves a lány 3. Ilyenkor a kicsit büntetem (pl menjen a szobájába), a nagyot próbálom megvigasztalni (gyere, adok új papírt, most sokkal jobban fog sikerülni a rajzod, ne foglalkozz a húgoddal, ne sírj, nem történt nagy baj )de nem viszem túlzásba, tehát ilyen órákig tartó hisztikkel nem foglalkozom. Ott hagyom.
2017. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem meg attol is fugg mennyi idos a kicsi. Mert ok, egy 4-5 evest lehet siman buntetni, es o mar tudja mit nem szabad mit igen. De ha pl csak masfel-2 eves akkor meg nem feltetlen direktbol csinalja, csak szeret kotnyeleskedni, es neki jatek hogy elszalad valamivel ami az ove. Termeszetesen hagyni nem szabad, de a nagynak is el lehet, kell is magyarazni, hogy ilyenbol azert ne csinaljon ekkora hiszteriat, mert az is tulzas.

Nalunk a nagy 7,5 eves, a kicsi 2,5. Vannak hasonlo szituk...

2017. nov. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, szegény nagyod...a kicsinek mindent lehet merthogy ő kicsi, a nagy gyerek érzéseit meg letojod?
2017. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9-es te mirol beszelsz??? Hol irtam en ilyet? Egy szoval sem irtam hogy a kicsinek mindent lehet, de eletkortol fugg mennyire lehet buntetni. Azt meg hogy a nagynak semmit se lehet hat vegkepp nem irtam. Elkepzelni sem tudom hogy olvastad bele ezt a valaszomba. Egy 7-8 eves gyereknek igenis el lehet magyarazni, hogy uvoltos hisztit csinalni azert mert mondjuk osszefirkalja a testvere a rajzat, az nagyon tulzas. Nekem is van egy hugom es voltak nalunk is hasonlo helyzetek annak idejen. Egyertelmuen mind a ket gyereket lehet buntetni es/vagy elmagyarazni mit miert lehet vagy miert nem lehet, de akkor is eletkor fuggvenye! Nem lehet egy 4 evest egy 1 evessel egy kalap ala venni!!
2017. nov. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!