Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti tapasztaltatok ilyet, hogy...

Ti tapasztaltatok ilyet, hogy nem oda megy egy adomány ahol igazán szükség lenne rá, (lent részletezem)?

Figyelt kérdés
Mi minden évben szoktunk 2-3 dobozt készíteni a cipősdoboz akció keretében, kb. hat éve. Most is kész van már a 3 csomag, nemsokára visszük leadni. De jövőre már nem fogok készíteni és már idén is rezgett a léc...Ugyanis jártunk egy karácsonyi vásárban, ahol odajött hozzánk két idősebb hölgy azzal, hogy a gyerekeink jöjjenek és válasszanak nyugodtan a cipősdoboz ajándékok közül. Hozzáteszem, kimondottan jól öltözött család vagyunk, és több baráti családhoz is odamentek akkor, akik szintén a nagyon jómódú kategóriába tartoznak. Persze a gyerekek belelkesültek, de végül csak egy dobozt fogadtunk el. Szóval ezek is a cipősdoboz adományok közül kerültek ki de ezt én nem értem!!! Látszott a doboz tartalmán, hogy kisgyerek kiszuperált játékai voltak benne, mondjuk volt benne új játék is ami még be volt csomagolva, szóval nekem baromi rosszul esne ha megtudnám, hogy olyan családhoz került az adományom akik még akár nálam jobb anyagi helyzetben is vannak. Ti hallottatok ilyenről? Egyáltalán érdemes még adakozni????
2017. dec. 2. 11:41
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
A kérdésemet pedig az ihlette, hogy az imént olvastam facebookon, hogy a felesleges cipősdoboz adományokat odaadják ismerősnek, hogy válogassa ki amire szüksége van, és ami nem kell azt dobja ki...Mondanom se kell mennyire rászoruló az ismerős.
2017. dec. 2. 11:48
 2/24 anonim ***** válasza:
14%
Azért te is elfogadtál egy dobozt. Azért nem oda megy az adományok jelentős része, ahova kellene, mert az ilyenek, mint te elveszitek.
2017. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy valaki ezt fogja hozzámvágni. EGyrészt nem kapcsoltam azonnal, hogy ez a cipősdoboz akció, álmomban nem gondoltam volna hogy hozzánk odajönnének hiszen egyáltalán nem nézünk ki rászorulónak. Másrész nem én mentem oda és nem is nekem adták hanem a gyerekeknek, nem fogom kitépni a kezéből. Másrész meg ne "ilyenek"-ezzél le engem mert én ugyanúgy adakozok mint azok akik a dobokat készítették , és az egy helyett 3-at adtunk vissza.
2017. dec. 2. 11:55
 4/24 anonim ***** válasza:
14%
Akármennyit is adtál, neked ott nem járt volna egy sem. A gyereknek meg illene elmagyarázni, hogy mi a célja ennek az egésznek és ő miért nem hozhat el onnan semmit.
2017. dec. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Tudja, mi a lényege ennek az egésznek. De 6 éves. Ha egy karácsonyi vásárban egy kedves néni odahívja, hogy válasszon magának ajándékot akkor én nem fogom elvenni tőle. Itt ők voltak a hülyék, mert nem rászorulókat hívtak oda, hanem bárkit aki a közelben volt. Én meg későn kapcsoltam hogy ez a cipősdoboz akció. De pont ezért kérdeztem meg, mert zavar! Ha nem zavarna csak lelkiismeret nélkül elvettük volna, akkor nem írtam volna ki kérdést és soha nem tudta volna meg senki. Így viszont lehet persze engem is szidni és ez biztos jó érzés annak, aki ezt élvezi.
2017. dec. 2. 12:03
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Ha biztosra akartok menni, hogy rászoruló kapja, csináljátok meg a kis csomagot, majd adjátok oda az óvónéninek/tanárnéninek, esetleg védőnőnek. Ők biztosan tudni fogják kinél lenne a legjobb helyen. Mi rendszeresen így csináljuk.
2017. dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
20%
Nem vagyunk egyformák. Én elvettem volna tőle. Meg is tettem nem egyszer. Nálunk a gyerekorvos osztogat apró játékokat a gyerekeknek, de mi soha nem hozzuk el, mert rengeteg hátrányos helyzetű gyerek van a körzetünkben.
2017. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Én védönökröl hallom ezt, itt is irtàk, hogy elöször az ismeröseinek adja oda, es a maradék a ràszoruloké.

Adomàny tekintetében inkabb jobb felkeresni pl nevelöintézeteket, vagy csoportokat, ahol több fö befogadott gyerek van, szoval konkretan a ràszorulokat felkeresni, de nem azokat ertem alatta, aki.pl a szomszed kiswbbseg csalàd, mert aztàn evekig atjàr kérincsélnies a gyereked alol is elkérné még a pelenkàt is de a rokonait is hozza hogy nekik is kell...tapasztalat, es nem rasszizmus, ha valaki nem képes erteni

2017. dec. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
9%
Egy szót sem hiszek el a meséből, ma az adományozós kérdések napja van, ma ezzel lehet provokálni. Nyakra-főre születnek az ilyen kérdések; mint tegnap a nyaraljak vagy építkezzek...
2017. dec. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a vezeto beosztasu ismerosom van baratsagban a magyar voroskereszttol valakivel. Az odaerkezo ruhakat eloszor kivalogatjak a sajat gyerekeiknek, aztan a maradek mehet a raszoruloknak.

Erdekessegkent, az ismeros holgy munkanelkuliekkel, illetve rokkantakkal foglalkozo intezmeny kozepvezetoje. Pontosan tudja kik elol szedi el a holmikat.

2017. dec. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!