Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvárható egy 5-6 éves gyerekt...

Elvárható egy 5-6 éves gyerektől, hogy leszedje a ruháit a szárítóról és összehajtva elegye?

Figyelt kérdés

A pólókat csak leszedni kell, azt vasalom én.


Nálatok milyen feladata van otthon a gyereketeknek?


2017. dec. 5. 12:41
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
78%
Nem várható el.
2017. dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%
Nalam neha a 21 honapos is megcsinalja az osszehajtas kivetelevel. 5 evesen ezalapjan mar remelem, hogy meg fogja tenni, de ennyi idosen szerintem egyutt fogunk takaritani, rendet rakni.
2017. dec. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Miért?

Nem bonyolult, zoknik gombócolása, kisgatyák és nadrágok összehajtása.

2017. dec. 5. 12:48
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Az elvárható szerintem kicsit erős szó, de mindenképp jó dolog ha be van vonva egy gyerek a házimunkába afféle játékos tanító módon. Szerintem sokuk még élvezi is.
2017. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Nem várható el. Nem azert ,mert nem elég értelmes, hanem had legyen még gyerek..

Rakja el a játékait már az is szép dolog

2017. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Simán meg tudja csinálni. Az elvárható nem a legjobb szó rá, de megkérheted, hogy segítsen ebben és abban. Biztos örömmel megteszi és büszke lesz rá, hogy milyen felnőttes dolgokra képes.

Nagyszülőknél és ennyi idősen segítettem a mosogatásban - vödörben mosogattuk az edényeket (falu, '80as évek). Segítettem csirkét kopasztani, szemetet vinni a határba, kisbiciklin vizet hozni a posta előtti kék, nyomós kútról, boltba mentem tejért, ilyesmi. Most 34 vagyok, és nem kellett pszichiáterhez járnom a fentiek miatt, gazdagabb lett tőle az életem. Sajnálom a mostani kölyköket, hogy nekik egy tablet jut összvissz gyerekkor gyanánt, totál életképtelenek lesznek.

2017. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
7%
Egy fiúgyerek segítsen az apjának kocsit mosni, füvet nyírni. Egy lánygyerek esetleg foglalkozhat ruhavasalással.
2017. dec. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én összehajtogatom, ők elrakják a saját ruháikat. Persze összegyűrik és elpotyogtatják, de a szándék a lényeg :) Port törülni szoktak és a nagy néha mosogat. Na meg összerakják a játékokat, főleg porszívózás előtt. 3 és 7 éves fiúk.
2017. dec. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

7-es, miért egy férfinak nem kell tudnia elrakni a ruháit??

Szerintem ebben az életkorban még nem "elvárható", inkább úgy fogalmaznék, hogy hozzá kell szoktatni a gyerekeket, hogy vegyenek részt a háztartásban. Ha ezt tudja, és csinálja szívesen akkor ezt, ha porszívózni szeret segíteni, vagy a szemetet kivinni, akkor azt

Ez az elvárható kicsit úgy hangzik, nekem hogy ha ezt nem tudja megcsinálni 5 évesen, akkor béna és majd jól kikap.

A nagyobb 3 éves, szokott segíteni a szárítóról leszedni a ruhákat, porszívózni, mosógépet bepakolni. Ja és fiú, szóval nem nevelem elég macsónak :D.

2017. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

A fűnyírás miért lenne férfimunka, egy nő nem tudja ugyanúgy megcsinálni? Röhej. Én pl imádok füvet nyírni.

És a vasalás miért női munka?? Általában ingeket vasalunk. A saját ingeit pedig a férfi szépen kivasalja magának.

Az összes házimunka ugyanúgy férfi és női is egyben.

2017. dec. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!