Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 évesnek mit adsz ha lázas?

8 évesnek mit adsz ha lázas?

Figyelt kérdés
Eddig mindig elég volt a nurofen szirup de most olyan makacs làza van kislànyomnak hogy nem akar lemenni neki és sajnos zavarja.Egész délutàn feküdt szegénykém.Délutàn adtam neki nurofent de nem vitte le teljesen neki tíz körül megébredt éjszaka és megint 39 volt a làza.A múltkor a gyógyszertàrba a panadol szirupot javasoltàk de most nézem hogy ebből 13-14ml kell.Ő még az 5ml nurofent is alig akarja bevenni:(
2018. febr. 17. 00:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Flamborin cseppet.
2018. febr. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.Kalmopirint nem adnék neki mert attól én is rosszul voltam egyszer.:(Flamborin cseppet írt nekünk egyszer a hàziorvos de nem volt rà szükség végül és tegnap néztem hogy lejàrt.Éjszaka adtam neki nurofent meg tettem a csuklójàra és a homlokàra vizes borogatàst amit sokszor lecseréltem,és 2,5 óra alatt ment így le neki.Ma veszek valamit a gyógyszertàrba.Mégegyszer köszönöm.
2018. febr. 17. 06:57
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
Van Nurofenből szopogató tabletta is, 6-7 éves kortól. Az még nekem is levitte 14 évesen.
2018. febr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

7 éves a fiam, neki mostanában nem volt láza, de ha mondjuk fáj a feje, akkor vannak olyan szirupok, amik ugye lázat is csillapítanak, ami már nem babákra van tervezve, hanem 6-7 éves kortól adhatók. Nyilván ilyet adok a fiamnak. Vagy van itthon Algopyrin, amit orvos írt fel megfázás esetén, ha lázas lesz, azt is lehetne már neki adni.

Viszont tapasztalatból és orvosi tanács alapján tudom neked mondani, hogy makacs láz esetén ne egyfajta lázcsillapítót adj a lányodnak. Legyen több hatóanyag-tartalmú, amit 3-4 óránként ha szükséges, váltakozva adj neki.

2018. febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, ki volt az a hülye, aki lenullázta a válaszomat, ettől még tény, hogy a Kalmoyrin felnőttnek sem jó. Nem a Reye-szindróma miatt, az ritkább, mint a paracetamol okozta súlyos májkárosodás, vagy az ibuprofen okozta gyomorvérzés.:-) Az ibuprofen a Nurofen hatóanyaga (többek között), kevésbé hat a hőközpontra, mint a paracetamol, a fájdalomcsillapító hatása viszont jobb. Amúgy pedig nem kell levinni 38 fok alá a lázat, ugyanis a magasabb testhő elősegíti a gyógyulást, a gyereket pedig nem kell kitenni fölöslegesen a gyógyszerek mellékhatásainak.
2018. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Algoflex junior, Nurofen Junior rágókapszula.
2018. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
7 évesen is lázas most, elkapta az influenzát. A nurofen szirup neki már nem használ. Fél Algopirin szépen leviszi a lázát.
2018. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

[link]

15-nek igaza van. Algopyrint és Kalmopyrint gyereknek soha!! Csuklót és bokát felesleges borogatni, egész testet kell hűteni, hűtőfürdő v. vizes lepedőbe tekerni a testet!! Magas lázat nem jó hirtelen levinni, lassan, fokozatosan kell. 38,5 alatt nem ajánlott lázat csillapítani!

2018. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Dr.Novák Hunor nagyon jó tanácsokat ad, a modern orvoslás híve, nálunk dolgozik a Szent György Oktató Kórház orvosa. A fiamat is kezelte már a kórházban. 38,2-re nem rendelt el lázcsillapítót és csodák csodájára nen is kellett. Nyilván, ha a gyerek nagyon rosszul van, elesett, akkor szükséges a lázcsillapítás! Tanulságos:

[link]

2018. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit.Ma màr vizes ruhàval tekertem be szegénykémet az vitte le neki mert a nurofen nem vitte le.39,3 volt de egyébként ő màr a 38- at sem bírja.Aztàn az ügyeleten írtak neki flamborint ha megint visszaszaladna azt fogom adni neki.
2018. febr. 17. 15:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!